את לא מבינה? אני כבר לא ילדה קטנה

מאיה דיאמנט מסבירה פעם אחת ולתמיד, לאמא שלה, ולאימהות כולן למה כל מה שהיא רוצה לפעמים זה שתבינו, שגם הילדים שלכם הופכים לאנשים בוגרים

26/06/2014
מאיה דיאמנט קבלו עדכונים ממאיה
  • RSS

מאיה וגלית ברגע של אינטימיות אחרת (צילום: מאיה דיאמנט)

הרי הסיפור הזה עם ההתבגרות שלי לא חדש לך, אמא. התבגרתי. בגיל 15, התחלתי לשמור על ילדים קטנים, התבגרתי. בגיל 16 התבגרתי, כשהתחלתי להדריך בצופים. בגיל 17 התבגרתי, כשהוצאתי רישיון נהיגה, ואני ממשיכה וממשיכה להתבגר, אין שום דבר כנראה, שיכול לעצור את זה.

לפעמים אין לי זמן להתקשר זה לא מכוונה רעה, לפעמים בבסיס יש לי בקושי דקה להתקשר ולבקש את מה שדחוף, לפעמים הראש שלי לא פה- כי הוא מלא במחשבות, כי החיים שלי לא תמיד ורודים כמו שאני מראה, לפעמים ממש קשה, ולא תמיד קל לי לספר את כל הסודות. לפעמים אני צריכה שקט, ואני צריכה את הפרטיות שלי, את הלבד, זה גם חלק מההתבגרות. לפעמים אני לא סתם מבקשת בגדים, אני באמת צריכה. מה לעשות שהתבגרות זה גם לגדול, אולי אפילו משמינים.

אני יודעת שזה לא מכוונה רעה, אבל לפעמים את פשוט לא מבינה אותי, ואת לא תמיד צודקת אז לא תמיד מתחשק לי להגיד לך סליחה.

אני כבר בת 19. התבגרתי, יש דברים שאני יכולה להחליט עליהם בעצמי, אני יודעת מה טוב לי ומה לא, וכן, אני יודעת מתי אני צריכה להתקלח ולצחצח שיניים.

אני שונה ממך. אנחנו דומות חיצונית אבל פנימית אנחנו שונות מאוד. לא תמיד הכל צריך לקרות בדרך שלך- תביני, את לא יצרת שכפול של עצמך , יצרת מישהי שונה! וזה טוב שילדים הם לא שכפול של ההורים, אחרת היה ממש משעמם בעולם. תביני שאני לא פה בשביל להגיד כן לכל דבר. אני פה בשביל למרוד ולעשות לפעמים דווקא או לכעוס ולריב ולצעוק אבל גם לחייך לשמוח לחבק ולאהוב.

לא הכל שלילי. את כן מבינה אותי לפעמים, זה משהו שקורה לעיתים רחוקות, אבל כנראה שבתדירות הזאת הוא אמור לקרות. כשאנחנו מגיעות להבנה זאת הרגשה מדהימה, הרגשה של סיפוק, הרגשה מיוחדת.

בטח את שואלת את עצמך, מה זאת הבנה, לפעמים זה נדמה שאת בטוחה שאת מבינה אותי, אבל את לא ממש בכיוון. הבנה זה להסכים באופן בלתי רשמי או רשמי שהפעם את סומכת עליי. יש לי רעיון אמא, בואי ננסה לעשות את זה יותר. זה בטוח יעשה לנו טוב.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך