איך אפשר לחיות בלי כסף?

היידמארי שוורמר החליטה לנסות לחיות בלי כסף וגילתה שאפשר להסתדר מצוין, אפליקציה חדשה שמעדכנת מה מצב זיהום האוויר בכל רגע נתון והאמת מאחורי המבצעים ברשתות השיווק. כלכלה בקטנה

19/06/2014
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

ניהול:

החדשות העצובות הן שרק שלושה אחוזים מתפקידי הניהול הבכירים החדשים בארה"ב ניתנו לנשים. בישראל המצב ממש לא הרבה יותר טוב, ובכתבה המושקעת 'למה נשים בתפקידי מנכ"לות נוטות להדחק החוצה' של המגזין הניהולי-כלכלי fastcompany נעשה ניסיון מעניין לנתח את הסיבות לתופעה הלא מעודדת ולנסות להציע פתרונות. על הדרך שווה גם להציץ בפוסט של פליקס סלומון ב-Linkedin, שמנסה להסביר למה לדעתו נתונים על משכורת לא צריכים להישמר בסוד, אפרופו פיטוריה השערורייתיים של ג'יל אברמסון, העורכת (לשעבר) של הניו יורק טיימס.

ניהול. צילום: שאטרסטוק

השראה:

צריך לתת הרבה קרדיט והרבה עידוד לנשים כמו ד"ר שרון גבע. אם אתן רוצות לדעת למה, אני ממליצה להיכנס לכתבה הבאה: מיזם סטודנטים על נשים ישראליות מסעיר את ויקיפדיה, פרוייקט שהיא באופן אישי אחראית לו. ד"ר גבע מוכיחה שגם פעולות קטנות, אינדיווידואליות וכביכול לא מהפכניות יכולות להביא לשינוי חשוב, ובעיקר לחשוף כל מיני גורמים שמרנים שלא לומר חצופים, שמבקשים לקבוע את המסגרת התרבותית שבה נשים חיות בישראל בלי שלמעשה יש להם שום זכות.

קפיטליזם:

ביבי לא יבין זאת אבל היידמארי שוורמר, אישה בת 69 מגרמניה, הפסיקה להשתמש בכסף לפני 18 שנה, והפכה לאדם מאושר. לא בטוח שנוכל בישראל לקיים את האג'נדה שלה אבל בהחלט מומלץ להיחשף לרעיונות שהיא מקדמת. אפשר לעשות זאת בכתבה האישה הזו מראה לעולם שאפשר לחיות גם בלי כסף - שם אפשר למצוא קישור גם לסרט שנעשה אודותיה.

חיים ללא כסף. צילום: שאטרסטוק

כוח:

דרוג 100 הנשים החזקות בעולם של פורבס שפורסם לאחרונה מאכזב גם השנה. ברשימה נמצאות כל מי שאנחנו כבר מכירות היטב – מלינדה גייטס, הילרי קלינטון, קנצלרית גרמניה, אנג'לה מרקר כבר שנה רביעית במקום הראשון. חבל שאין לנו שום נוכחות ישראלית. אולי בשנה הבאה.

איכות חיים:

בואו נודה על האמת, שוק הסלולר מוצף באפליקציות מיותרות לחלוטין וזאת הסיבה שכשכבר מופיעה אפליקציה שיש לה ערך מוסף, חשוב לכוון אליה את אור הזרקורים. BreezoMeter, לדוגמא היא אפליקציה מבורכת שלוקחת על עצמה להודיע לכם עד כמה מזוהם האוויר ברחוב שלכם בכל רגע נתון. יותר מזה – מדובר באפליקציה חינמית שפותחה ממש לאחרונה על ידי שלושה בוגרי הטכניון. שיבורכו.

תיירות:

בפעם הבאה שתעלו על מטוס ותדחקו בין הגברת שהחליטה לנסות את כל הבשמים בדיוטי פרי לפני שהיא התיישבה לידכם לבין הגבר ששכח לשים דאודורנט, שווה לפנטז על שבעת תאי הנוסעים המפוארים והחדשים ביותר בעולם התעופה, שמוצגים בקישור הבא. מה שמוכיח שאפשר לעוף בנוחות מירבית, אם אתם יכולים להרשות את זה לעצמכם.

טיסה נעימה. צילום: שאטרסטוק

סטייל:

תכירו את Ringly, טבעת יוקרתית - מצופה זהב 18 קראט בעובי 3 מיקרון, שהיא לא רק יפה אלא גם פונקציונלית במובן הזה שהיא משמשת כמעין מרכז התראות המתקבלות במיידי לסמארטפון.  הרעיון הוא שנשים שיענדו את הטבעת יוכלו להשאיר את הנייד עמוק בתוך תיק, ולחסוך לעצמן בדיקה תכופה של הודעות. המחיר – עד כמה שזה מפתיע - ממש לא בשמיים  ומחירי טרום ההשקה נעים בין 145$ ל-185$, כשמשלוח לארץ יעלה 20$ נוספים.יפה לנו!

ומנגד, כמו שאומרים, כבר יצא לכם לשבת בשירותים ולחשוב שהייתם רוצים לשדרג את החוויה ב'בית הכסא' שלכם? אז הנה אופציה:"אסלה חכמה". המחיר - 6,700 דולר ועל הפינוקים שבאים איתה תוכלו לקרוא בתוך הכתבה. בואו רק נגיד שעם ההמצאה הדיגיטלית הזאת לא תשכחו להוריד מים אבל כן יכול להיות שתאבדו את השלט המגניב שבה איתה וזה יהיה מאוד חבל.

צרכנות:

גם אתם עומדים המומים בכל ביקור בסופרמרקט מול שפע המבצעים שלא חוסכים לכם כלום בשורה התחתונה? הכתבה כך רשתות השיווק הופכות אתכם ל"נרקומנים של מבצעים" היא בגדר קריאת חובה לכל צרכן בישראל. הגיע הזמן שלפחות נדע איך חוגגים על הכיס שלנו.

סופ"ש קריר
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך