איזו אישה: אילנה זפרן

איזו אישה מרגשת אותה, איזו אישה מצחיקה אותה ועם מי הכי בא לה לבשל? הקומיקסאית אילנה זפרן (אמא1) מוציאה ספר ועונה על השאלון שלנו

16/06/2014
הדס בשן קבלו עדכונים מהדס
  • RSS

מה זאת אומרת מי זאת אילנה זפרן? זו אמא של רפי וספגטי! אמא1! או שבעצם אולי היא אמא2, מותר להתבלבל, גם אחרי שנים שעקבנו אחר הקומיקס המשמח ביותר בעברית, עדיין לא לגמרי הפנמנו את הסדר, אבל אנחנו אוהבות את משפחת הלסביות והחתולים הזו אהבה עזה, ומזדהות עם ההומור, ההומניזם והחום האותנטי שבוקע מכל מפגש איתן.

את עלילותיהן של אמא1 ואמא2 (כן, נזכרנו, אילנה היא אמא1, זוגתה היא אמא2 קצוצת השיער) ושני חתוליהם, אפשר היה לקרוא במשך שנים ב"עכבר העיר", אחר כך בבלוג בהארץ, ועכשיו אפשר יהיה לדפדף בהן ב"רישומון", הספר שיוצא בהוצאת פרדס, אותו אפשר לרכוש בהנחה ברשת או בחנויות הספרים. מפגש עם אילנה לרגל יציאת הספר יתקיים ביום חמישי, 19.6 ב-19:30 בקפה הפינה, רח' מסדה 43, חיפה.

עד אז, קבלו את השאלון:

איזו אישה את מעריצה?

הרבה נשים, אבל אם לבחור אחת אז אלן דג'נרס. היא הצליחה להביא את הלסביות למקום הכי מיינסטרימי שיש – תכנית בוקר עם קהל נשים צווחניות. זה נכון שפעמים רבות התכנית נוטפת קיטש, אבל זה לא משנה, היא מציגה שם זוגיות לסבית (וגם הומואית) כדבר לגיטימי ונורמטיבי לחלוטין. זו מלאכת קודש בעיני.

עם איזו אישה בא לך לבשל?

אני לא בדיוק חובבת בישול, אבל לא אכפת לי לחתוך ירקות או להכין טחינה, אם אורנה ואלה ירקחו מזה מנה טבעונית חדשה.

עם איזו אישה בא לך להשתכר?

עם דיקלה. נדבר על ילדותנו, שלה בבאר שבע ושלי באשקלון, על מוזיקה ועל כתיבה, ואם יהיה לי מזל היא גם תשיר לי משהו.

 עם איזו אישה היית נוסעת לטייל סביב העולם?

עם בת זוגי, אמא 2, ברגע שיהיה לנו מספיק כסף וכשנמצא מישהו הולם לשמור על רפי וספגטי. זה יהיה טיול שיכלול בעיקר ערים, מוזאונים לאמנות, כנסיות וחנויות ספרים.

im166

לאיזו אישה את מתגעגעת?

לאחותי התאומה, שעד לסיום שירותנו הצבאי  לא נפרדנו לרגע, ומאז התגלגלנו - היא לקדש ברנע שבסוף המדבר ואני - לבועה התל אביבית. והיא עומדת לעבור לארה"ב לכמה שנים, אז המרחק עוד לא אמר את מילתו האחרונה.

איזו אישה נתנה לך עצה מצויינת?

המאיירת מיכל בוננו. היא בטח לא זוכרת את זה, אבל פעם, כשעוד חיפשתי את עצמי ולפני שעשיתי קומיקס, היא הסתכלה על איורים שלי ואמרה לי שאני צריכה לאייר למבוגרים.

באיזו אישה את מקנאה?

ברותו מודן, אבל אין א גוד וויי. ההצלחה העולמית של שני הרומנים הגרפיים המאוד ישראליים ואנושיים שלה, מרשימה ומעוררת השראה.

מאיזו אישה היית רוצה להשאיל בגדים?

מהדמות של קורט ב-Glee. לא בדיוק אישה, אבל מאוד מחובר לצד הנשי שלו ומתלבש בסדרה בצורה טומבוית יצירתית.

איזו אישה את אוהבת לקרוא?

בתחום הפרוזה, את אליסון בכדל. קומיקסאית לסבית אמריקאית שהתחילה עם סטריפים לסביים משעשעים ובשנים האחרונות הוציאה שני רומנים גרפיים אוטוביוגרפיים יפים ומרתקים. ובתחום השירה, את ויסלבה שימבורסקה. השירים שלה מורכבים ומדוייקים, אבל מצליחים להישאר קריאים.

איזו אישה הכי בא לך לנשק?

זו שאלה מכשילה ללסבית בזוגיות. אין תגובה!

איזו אישה מרגשת אותך?

רונה קינן. גם המילים וגם הקול הזה שלה.

איזו אישה מצחיקה אותך?

דניאלה לונדון דקל. הקו והכתיבה הכנה שלה, מצחיקים ונוגעים מאוד. היא גבוה ברשימת ה"הרבה נשים" מהשאלה הראשונה.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה