הנשיאה שלי, דליה דורנר

בחברה כל כך חולה כמו שלנו, עם פרסומות זולות ונערים שנוהגים באישה כבחפץ - צריך נשיאה, ולא נשיא, שתעשה לנו קצת סדר בראש. הנשיאה הזו היא דליה דורנר

09/06/2014
חיים כהן קבלו עדכונים מחיים
  • RSS

בימים האחרונים, הארץ רועשת וגועשת על אותה אישה בדרום ששכבה או קיימה יחסי מין עם נערים בני 12 13 14 ומעלה. כן, יכול להיות שדינה צריך להיות כדין גבר שהיה שוכב עם נערות קטינות, אבל אני שואל את עצמי: באיזה בית גדלו הנערים האלו שרצו לגברת על פי השמועות שיש "אחת שנותנת"?

מה גרם לילד בן 12 לחשוב שאפשר לשכב עם גברת לבד או עם כל החברה' ביחד?  באיזה עולם זה נראה לו בסדר? ילדים בגיל הזה, שיהיו ההורמונים שלהם פעילים ככל שיהיו, צריכים היו לדעת שאישה היא לא חפץ שאפשר להשתמש בו רק כי אפשר. אז כן, לפי החוק היא אשמה, אבל ההורים שלהם ואנחנו כחברה צריכים לשאול את עצמנו את השאלות הנכונות והקשות האלו.

חיים כהן, צילום: יח"צ

ובעודי חושב על כך זה אתמול מול החדשות,  בטלוויזיה שבסלון שלי מגיעה פרסומת בכיכובה של מורן אטיאס (מבלי לפגוע במורן עצמה) שאוכלת ארטיק ג׳ויה של נסטלה, תגידו מישהו שם השתגע או שאני המשוגע ? הגברת אוכלת ארטיק בצורה שלא היתה מביישת סצינה פורנוגרפית, רמזים מיניים גסים שילדים וילדות בנות 12 צריכים לראות? האם מישהו היה רוצה לראות את הבת שלו אוכלת ככה ארטיק ?

וזה ממשיך עם אופנת הודיס ובר רפאלי (ומבלי לפגוע בבר), פרסומת שרמזה על אורגייה של חבורה (נכון, חבורה של בובות, אבל חבורה), ופוסטרים בחוצות העיר עם תנוחות של פיתוי אירוטי והכל כדי למשוך תשומת לב או כמו שאוהבים להגיד המפרסמים "לעורר פרובוקציה", ועל הדרך למכור בגדים לנערים ולנערות. אז עכשיו אולי אפשר לנסות להבין למה ילדים בני 12 חושבים שאשה היא חפץ מיני שאפשר פשוט להשתמש ולהמשיך.

וכל המחשבות האלו , כדי להגיד שהגיע הזמן שתהיה נשיאה אישה בישראל ועדיף שופטת כמו דליה דורנר. גם אם זה לא נוח למישהו וגם אם היא תנדנד לנו קצת על מוסר זה לא יזיק, חסרה לנו שומרת בשער! כן, היום יותר מתמיד אני חושב שאנחנו צריכים אישה נשיאה, ומכל מחול השדים סביב המתמודדים, דורנר היא הנשיאה שלי. גם משום שהיא  נמצאת מחוץ לאינטרסים הפוליטיים, וגם בגלל הסמליות שבדבר. אולי ככה ילדים יבינו שלא רק אמא, אף אישה איננה פחותה מגבר.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך