איך לבחור שמלה שמתאימה למבנה גופך?

לקראת הקיץ, חגן של השמלות, התאמנו 4 שמלות לארבעה מבני גוף שונים. כל שנותר לך לעשות הוא לבחון את עצמך במראה ולהתהדר בשמלה קיצית, אופנתית ומחמיאה

01/06/2014
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

מעבר לעניין המשקל והמידה, שאנחנו נוטות לייחס להם יותר מדי משמעות בחיים בכלל ובבחירת הבגדים שלנו בפרט, הגורם המשמעותי שצריך לעמוד מול עינינו בסטיילינג הוא מבנה הגוף שלנו. לא מן הנמנע שאישה במידה 38 תחלוק מבנה גוף עם אישה במידה 46, ולשתיהן יחמיאו אותן הגזרות.

שעון החול

מבנה שעון החול, שמזכיר לנו רבות מהכוכבות ההוליוודיות של שנות ה- 50, מאופיין בחזה שופע, ירכיים מלאות ומותניים צרות. למבנה גוף שכזה תתאים שמלה בגזרת מעטפת, הנצמדת במותן ומשוחררת באיזור האגן והחזה. להעצמת המראה, זכרי להקפיד על חזיה תומכת ומחמיאה.

 עונות שמלות

שמלת מעטפת מקולקציית הערב של רשת עונות לאביב קיץ 2014. תחמיא למבנה שעון חול

התפוחית

אם את בעלת מבנה תפוחי, שבו החלק העליון הכולל את הכתפיים, החזה והבטן, עגלגל והרגליים רזות וחטובות, את המועמדת האידיאלית לשמלת מיני בגזרה ישרה. למשל השמלה האדומה, המעוטרת בפסי אורך עדינים במרכז התורמים ליצירת אשליה של אורך לחלק הרחב. הקפידי על שמלה מבד שאינו נצמד לגוף והימנעי מקישוטים ואפליקציות מכבידות בחלקה העליון.

עונות שמלות

 שמלת מיני אדומה מתוך קולקציית בגדי הערב של עונות לאביב קיץ 2014. תחמיא למבנה גוף תפוחי

המשולשת

במבנה גוף משולש חלקו העליון של הגוף צר מחלקו התחתון. לכן, נרצה שמלה שבה החלק העליון מקושט ומושך את תשומת הלב והחלק התחתון נקי ומתרחק מהגוף. כמו לדוגמא בשמלת הערב השחורה המעוטרת ברקמה וחרוזים בחלקה העליון ובעלת גזרת A עדינה ומחמיאה בחלקה התחתון.

עונות שמלות

שמלת ערב מנצנצת מתוך קולקציית הערב של רשת עונות לאביב קיץ 2014. תחמיא למבנה גוף משולש

המבנה הישר עם הבטן

אם את בעלת מבנה גוף ישר עם בטן תחתונה בולטת, תוכלי להנות משמלת המקסי הכפרית המתוקה שבה החלק העליון צמוד והחיתוך נעשה מעל קו המותן. שמלה בגזרה כזו תטשטש את הבטן ותמקם את המותן מעל החלק הרחב. גזרה כזו מצויינת גם עבור בעלות פלג גוף תחתון קצר, כיוון שהיא מושכת את קו המותן כלפי מעלה ומאריכה את פלג הגוף התחתון.

עונות שמלות

 שמלת מקסי אדומה מתוך קולקציית הקזו'אל לאביב קיץ 2014 של רשת עונות. תחמיא למבנה גוף ישר

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה