"מעושרות": זהירות, בוטוקס!

בעונה השלישית של הריאליטי, כולם אוחזים במראה הבועתי, משורבב השפתיים ומשולל ההבעה שהוא סימן ההיכר של אומת הבוטוקס. מי צריך תחקירים כשיש ממצאים כאלה?

01/06/2014
ארז עמירן קבלו עדכונים מארז
  • RSS

לכאורה מדובר בעונה נוספת של "מעושרות" – נשים שמעניקות משמעות חדשה לגמרי למושגים "מנותק", "רדוד", "דוחה". אבל האמת היא אחרת. בעצם זהו תחקיר אמיץ ונוקב על התוצאות הטרגיות של תעשיית הבוטוקס. במילים אחרות – "תמשיכי להזריק, ככה תיראי".

למעושרות בעונה השלישית יש יותר שפתיים ופחות כריזמה לעומת הנבחרות הקודמות. מצד שני, העריכה של הסדרה מהודקת יותר ואפילו משלבת מבט ביקורתי-משהו שהיה כה חסר בעונות העבר. בסיכום ביניים מדובר בשוויון בנקודות.

ה-סדרת-כלום הזו (והמאוד משעשעת, אודה ואבוש) היא בעצם ראי לעולם שאיבד את שרירי המוסר שלו לטובת שיתוק שרירי הפנים.

צילום: יח"צ תום זואילי

מה שעומד במרכז מסע המוקיונות הזה הוא כבר לא העושר המופרז ממנו זכינו להסתנוור בעונות הקודמות, אלא האופן שבו הוא מאפשר לנו (או לא) להיראות טוב יותר מכפי המגיע לנו. לנצח את הגנטיקה, את השנים החולפות, את החיים.

אפילו אורנה בן דור, הבימאית-המוערכת-לשעבר של הסדרה, התוודתה מול האומה שחשוב לה לצאת אינטליגנטית בראיון, אבל אם היא תיראה שמנה, היא ממילא לא תשמע מילה ממה שהיא אומרת. המעושרות עצמן ויתרו מראש על האופציה האינטליגנטית (בואו נניח, לצורך העניין, שזו הייתה קיימת עבורן) והן מתחרות, בינן לבין עצמן, בתחרות הכפילה המושלמת של  דונטלה ורסאצ'ה.

דונטלה ורסצה. צילום: רויטרס

התחרות הזו כוללת, כמובן, גם את הרכש החדש והמאתגר– ה"מעושר" פיליפ ואזנה. ממה שניתן להתרשם עד כה, "הבנות" הן רק תפאורת סיליקון להצגת היחיד שמעלה מעודשספר-העל שלפי עדותו מסנכרן נחירות עם אהוד ברק ממרומי דירתו במגדלי 'יו'.

ומי בתפאורה ? אליס אביבי -עקרת הבית מנודל"נת,  שלומית פון ביסמארק - ברונית-על-ידי-נישואים (וכרגע מסתמנת כמטורללת מספיק כדי לשמש קונקורנציה בידורית לפיליפ), אליאור (רק 'אליאור', שר-סטייל) -  אמנית חדשה עם כסף ישן, קרן בן דוד - דור שלישי למנכ"לות, ודליה ארזי - אלמנת הייטק ותאומתה האובדת של ברז'יט ברדו, לדעתה (בלבד)

ויש עוד ברז'יט אחת, לא ברדו, אחותו (של פיליפ).

ברז'יט היא לא "מעושרת" רשמית, (לא ברור למה) אבל ללא ספק מנצחת רשמית באליפות הניפוח  - שפתיים, שדיים, ובלונד.

לכו-לם ביחד יש יותר חומרים מלאכותיים בגופם מאשר לצבא הרובוטים מ"שליחות קטלנית", וכולם אוחזים במראה הבועתי, משורבב השפתיים ומשולל ההבעה שהוא סימן ההיכר של אומת הבוטוקס. הם לא רק קריקטורה של נובו-ריש, הם, יותר מהכל, קריקטורה על הניסיון לשדוד נעורי נצח (בעזרת אקדח טעון סיליקון)

פיליפ ואזנה הוא הקלף הפמיניסטי המנצח של העונה. הוא מנכיח בגופו ובנפשו את העובדה שגם גבר יכול להיות יותר  "מעושרת" מ"מעושרת". זאת אומרת עבד למנעמי החיים ולזריקות הנעורים שכסף יכול לקנות.

מנעמי החיים הנחשקים האלה לא כוללים ויברטורים, מסתבר. כשהוא חשף את המתנות של הקולגות שלו לכבוד מסיבת הרווקות שארגנו לו, מיטב התוצרת הסינים של בולבולים רוטטים, הוא השתולל מזעם. נחמד, לפחות על סטריאוטיפ אחד הוא דילג.

ושלא תהיה טעות –חוץ מתאוות ויברטורים הוא בהחלט מסמן 'וי'  על כל תכונה אוחצ'ית  סטריאוטיפית שקיימת במילון – מרושע, רכלן, גס דיבור, היסטרי, דרמטי, ושטוף זימה ואהבת כבוד.

בעצם, באופן קצת פחות מוקצן, גם שאר הבנות מתהדרות בהרכב אישיותי דומה – מומחיות בטינוף הדדי, מוסווה חלקית על ידי הפרחת נשיקות אויר ומצמוצי "מאמי". אפשר היה לקרוא לסדרה "תחרות כלבים" (כלבות) ואף אחד לא היה מבחין בהבדל.

ה"מעושרות" וה"מעושר"  מורכבים מאחוזים שווים של בוטוקס, נצנצים, וחוסר מודעות. השילוב הזה עלוב מספיק כדי שנוכל לוותר על הקנאה בעושר, לטובת המבט המלעיג (שאנחנו כה מחבבים). וזה, לדעתי, סוד הקסם של הסדרה.

אחרי שתי עונות טראשיות להפליא, חייבים להודות, "נקבת הטייקון"  כשלעצמה, היא כבר לא בגדר חיה אקזוטית ונדירה שמעוררת את סקרנותנו. אנחנו, שעברנו את פרעה ואת ניקול ראיידמן, כבר לא מתרגשים מברזי זהב באמבטיה וחליפות מפרוות בבון. אבל – תנו לנו אנשים שלמרות כל הכסף שבעולם, לא מצליחים בשיט להיות יותר יפים מאתנו, והנה, יש לנו סיבה לחגוג.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה