חדשות העיצוב: תמונות בתערוכה

אריחים מצוירים, תכשיטים מפולין, תערוכות חדשות ומעניינות במוזיאון תל אביב ובמוזיאון ישראל ועוד. כל תערוכות חודש יוני, חלק א'

29/05/2014
אודית לורן בלקין קבלו עדכונים מאודית
  • RSS

הלוך וחזור – תערוכה חדשה בבית האמנים בתל אביב

השבוע נפתחה תערוכת יחיד של הציירת ליזה זברסקי שעבודותיה משלבות תפיסה אמנותית ייחודית לצד אמירות פילוסופיות וקיומיות (אוצר: אריה ברקוביץ'. עד: 14/6).

עבודה של ליזה זברסקיעבודה של ליזה זברסקי

.

סודות החוקים הקוסמיים – תערוכה חדשה בגלריה עמליה ארבל

השבוע תיפתח תערוכת יחיד של האמנית עדנה טופר שתציג צורה ויזואלית של חוקים קוסמיים מופשטים הקיימים ביקום. הציורים של טופר נוצרו בזמן מדיטציה ואז הועלו על בד (עד: 18/6)

עבודה של עדנה טופרעבודה של עדנה טופר

.

עדי פולני – תערוכה חדשה בגלריית המשכן בית מאירוב בחולון

השבוע נפתחה, בשיתוף המכון הפולני, תערוכת תכשיטים וחפצים של אמנים מ-43 מדינות שהשתתפו בתחרות התכשיטים הבינלאומית ה-22 שנערכת בפולין. התכשיטים מותאמים לנושא התחרות "התקוממות" ועל כן משמשים כאמצעי מחאה (אוצרת: חנה הרצמן, מנכ"לית עיריית חולון, עד 21/6)

עבודה של אנדז'יי בוסעבודה של אנדז'יי בוס

.

איך להימנע מטעויות – תערוכה חדשה בגלריה אלפרד בתל אביב

השבוע תיפתח תערוכה זוגית של האמניות גליה פסטרנק וטליה רז. חלק מהעבודות יוצרו ביחד וחלק בנפרד. פסטרנק תציג ציורים בטכניקה של שמן על בד וטכניקה מעורבת על נייר ורז תציג ציורים של שמן על בד. שתיהן עוסקות בטריטוריות של מגדר, משפחתיות וטבע הציור (אוצרת: שרי גולן סריג, עד: 28/6)

ציור של גליה פסטרנקציור של גליה פסטרנק

.

המסתננים – תערוכה חדשה בגלריה ארטפורט בתל אביב

השבוע תיפתח תערוכה קבוצתית שמתבוננת על המצב המקומי והגלובלי של מבקש המקלט או הפליט דרך עבודות שבהן השתתפו קהילות של מבקשי מקלט בארץ ובעולם (אוצרת: מעין שלף, עד: 5/7)

המסתנניםהמסתננים

.

שנת צהריים נצחית – תערוכה חדשה בגלריה עינגע בתל אביב

השבוע תיפתח תערוכת יחיד של האמן שי זילברמן, שבה קולאז'ים שמקורם בספרים שנגזרים ומתחברים מחדש. כך קושר זילברמן בין סיפורים ויוצר שלם חדש (אוצרות: נטע אשל ורויטל גל, עד: 19/7)

עבודה של שי זילברמןעבודה של שי זילברמן

.

300-60-48 / (Multiplane(s / חלב ציפור / דלפט כחול לבן – תערוכות חדשה במוזיאון תל אביב לאמנות

השבוע יפתחו במוזיאון כמה תערוכות: הראשונה, לאמן דוד ריב שתיעד דימויים ממציאות החיים בישראל, החל בחיילים ומפגינים, דרך עימותים ועד חיי היומיום בתל אביב ודמויות פוליטיות. בתערוכה עבודות משני העשורים האחרונים בדגש על סרטי וידאו וציורים שמקורם בצילומי סטילס (אוצרת: אלן גינתון, עד: 29/11)

עבודה של דוד ריבעבודה של דוד ריב

.

התערוכה השנייה, (Multiplane(s, לאמנית איוה כפרי שמייצרת את הציור בחלל שמשמש עבורה נקודת מוצא ומתניע את היצירה. החלל הופך לציור עצמו והקהל מוזמן להיכנס אל הקומפוזיציה המופשטת (אוצרת: ענת דנון סיון, עד: 27/9)

עבודה של איוה כפריעבודה של איוה כפרי

.

התערוכה השלישית, חלב ציפור, של הצלמת אנה ים. שם התערוכה הוא שם של ממתק מזרח אירופי שמסמל עבור ים משהו שאינו קיים או אינו בר השגה כמו הגעגועים שמלווים את עבודותיה (אוצרת: נילי גורן, עד: 22/11)

עבודה של אנה יםעבודה של אנה ים

.

בתערוכה נוספת יוצגו מאות אריחי דלפט מצוירים עתיקים בנושאים טיפוסיים וכן אגרטלים, מגשים, כדים וצלחות פורצלן. בתערוכה גם זיקות של אמנים ישראלים לאריחים וכן אמנים צעירים שיצרו עבודות מיוחדות (אוצר: ד"ר דורון לוריא, עד: 18/10)

דלפט כחול לבןדלפט כחול לבן, עבודה של אסתר כהן 

.

תערוכת סטודנטים קבוצתית – תערוכה חדשה בגלריה בית גידול בירושלים

השבוע תיפתח תערוכה קבוצתית פרי יוזמה של שתי סטודנטיות מהמחלקה לתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה, שפותחות גלריית סטודנטים חדשה שבה יוצגו עבודות של יוצרים ואמנים צעירים. בתערוכה הראשונה עבודות של 24 יוצרים.

צילום: גיא צראףצילום: גיא צראף

.

אחיזת מציאות – תערוכה בגלריה ברבור בירושלים

עד יום רביעי, 4/6, מוצגת תערוכת יחיד של האמן יונתן צופי שמגביל עצמו לרישום בגרפיט על נייר בלבד תוך שימוש בתכונה של החומר להחזיר אור עד כדי אשליית מראה (אוצר: דורון ליבנה)

עבודה של יונתן צופיעבודה של יונתן צופי

.

על שפכטליזם שמעתם? – תערוכה בגלריה ברחוב קויפמן 1 בתל אביב

עד יום רביעי, 4/6, מוצגת תערוכה קבוצתית של בוגרי מכון אבני לאמנות ועיצוב. בתערוכה יציגו הבוגרים תוצאות של קורס ציור בסיסי בסטוקו באמצעות שפכטל בלבד. את הקורס הנחה אריה לויט, אמן ושיפוצניק לשעבר שמשמש גם אוצר התערוכה ומציג בה מיצירותיו.

שפכטליזם. צילום: מכון אבנישפכטליזם. צילום: מכון אבני

.

זליז' – תערוכה בויה ארקדיה בבני ברק

עד יום חמישי, 5/6, תוצג תערוכה קבוצתית של 12 מעצבים ישראלים מתחומים שונים, שיציגו עבודות בהשראת אריחים מרוקאיים אותנטיים. בין המעצבים: גדי אלימלך, סמי די, קרן שפילשר וסטודיו מדוזה (אוצר: גיל רויטר).

תיקים של סטודיו מדוזהתיקים של סטודיו מדוזה

.

חצר אחורית – תערוכה חדשה בגלריה צדיק בתל אביב

ביום חמישי, 5/6, תיפתח תערוכת יחיד של האמנית מיכל בן זאב. שנתיים שוטטה בחצרות אחוריות שאותן תיעדה בציורים עזי צבע ומבע שמשקפים את הנראה לעין והנסתר מהלב כראי למצבה הנפשי (אוצרת: חנה קומן, עד: 5/7)

עבודה של מיכל בן זאבעבודה של מיכל בן זאב

.

צייד בודד הוא הלב – תערוכה חדשה בגלריה p8 בתל אביב

ביום חמישי, 5/6, תפתח תערוכת צילומים של רות ביגר שמשלבת בצילומיה עולם שהוא בו זמנית פרטי ואוניברסלי באינספור גוונים של אפור (אוצר: יואב שמואלי, עד: 5/7)

עבודה של רות ביגר. צילום: מיכל סופרעבודה של רות ביגר. צילום: מיכל סופר

.

מבט אמנותי על הבאוהאוס בישראל – תערוכה במרכז הבאוהאוס בתל אביב

עד יום שישי, 6/6, מוצגת תערוכת יחיד של האמנית האוסטרית אנדריאה מוריין שבוחנת את האייקונים והדימויים האדריכליים של אמצע המאה הקודמת בישראל. זאת היא עושה באמצעות מעטפות יום ראשון שהנפיק דואר ישראל בזמנו ונמצאות באוספים שלה.

עבודה של אנדריאה מורייןעבודה של אנדריאה מוריין

.

הערה 12: הערה היסטורית – אירוע אמנותי חד פעמי בבית הנסן בירושלים

בשבת, 7/6, בין השעות 17:00-24:00, יתקיים אירוע אמנותי, אנרגטי, מוחשי, צבעוני ומפתיע. באירוע ישתתפו למעלה מ-50 אמנים מתחומים שונים שיהפכו את פניו של בית הנסן ויציגו עבודות שנוצרו במיוחד עבור חלליו (אוצרים ומפיקים: קבוצת סלה-מנקה, לאה ודיאגו)

הערה 12הערה 12

.

שטח הפקר – תערוכה חדשה בבית האמנים בירושלים

בשבת, 7/6, תיפתח תערוכה קבוצתית שמבקשת לחקור את ההיבטים השונים של שטחי הפקר, הפקרות והפקרה (אוצרת: מרי שק, עד: 9/8)

עבודה של ליהי תורג'מןעבודה של ליהי תורג'מן

.

מקום לאור / מאחורי הפרגוד היפני – תערוכות חדשות במוזיאון ישראל בירושלים

בשבת, 7/6, ייפתחו שתי תערוכות. הראשונה, תערוכת יחיד לאמן האמריקאי ג'יימס טורל שחוקר את האור כתופעה, כאיכות וכחומר. בתערוכה יוצגו מיצבי אור, דימויים מוקרנים, מודלים פיסוליים והדפסים (אוצרת: ריטה קרסטינג, עד: 31/10)

עבודה של ג'יימס טורלעבודה של ג'יימס טורל

.

השנייה, תערוכת אוסף של 16 פרגודים שצוירו על ידי מיטב אמני יפן בין המאות 17-20 ובהם תיאורי נוף, חילופי עונות, דימויים עירוניים ודימויים מהמיתולוגיה והספרות (אוצרת: מרים מלאכי, עד: 27/11)

עבודה של וואטנבה נאנגאקו. צילום: אלי פוזנרעבודה של וואטנבה נאנגאקו. צילום: אלי פוזנר

.

גשרים וקשרים – תערוכה במרכז חייק לאמנות עכשווית ביפו בעתיקה

עד יום חמישי, 8/6, תוצג תערוכת יחיד של האמנית רחל ין שחיה שנים רבות בקנדה וזו לה התערוכה הראשונה בישראל. למרות היותה דמות קטנה ושברירית בוחרת ין לעסוק בעבודותיה בגשרים ומנהרות מסיביים.

עבודה של רחל יןעבודה של רחל ין
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך