כריסטינה הנדריקס - גאה ושופעת

בעידן שבו גופן של הכוכבות הולך ומצטמצם וממדי הצביעות הולכים ומתנפחים, כוכבת "מד מן" היפהפיה ממשיכה להתעלם באלגנטיות מהמבקרים ומפתחת סגנון אופנתי משלה

25/05/2014
אלישבע כספי קבלו עדכונים מאלישבע
  • RSS

עונות, כריסטינה הנדריקס. צילום: רויטרס

כמות הביקורת שחטפה השחקנית הג'ינג'ית הלוהטת כריסטינה הנדריקס, על הבגדים שהיא לובשת באירועי השטח האדום, זהה כמעט לכמות המחמאות שהיא קיבלה על הסטיילניג הטלוויזיוני שלה בהשראת שנות ה -60 כג'ואן הלווי, המזכירה הסקסית מהסדרה "מד מן" (זהירות ספוילר) ובעונה הנוכחית כבר שותפה שווה בין שווים, במשרד הפרסום הטלוויזיוני "סטרלינג קופר ושות".

אבל בעוד התקשורת מהללת ומתלהבת מגזרת שעון החול השופעת של דמותה הטלוויזיונית, המודגשת באמצעות שמלות צמודות בסגנון התקופה, אותה תקשורת מצקצקת בביקורתיות, כאשר היא מופיעה על השטיח האדום בשמלות שלא מעלימות אלא דווקא חוגגות את קימוריה הנדיבים.

ביקורת סקסיסטית ומעליבה

אין ספור אתרים ברשת עוסקים בשאלה אם החזה שלה אמיתי או לא וגם מבקרי האופנה מחווים דעתם בנושא, כאשר הנדריקס צועדת על השטיח האדום. בטקס גלובוס הזהב לפני מס' שנים, כתבה מבקרת האופנה הקטלנית (לשעבר) של הניו יורק טיימס, קייטי הורן, על ההופעה של הנדריקס בשמלה עתירת סלסולי הבד של המעצב כריסטיאן סריאנו כי "לא מלבישים אישה גדולה בשמלה גדולה...". הרשת געשה ורעשה על ההתבטאות הסקסיסטית והמעליבה ולא מעט בלוגרים ומבקרי אופנה יצאו להגנתה של הנדריקס ורמזו על בעיות המשקל של הורן עצמה... חלקם טענו בתוקף, שהנדריקס תראה נפלא גם אם תלבש שקית נייר.

אבל האמת היא שעולם האופנה כולו, נגוע במוסר כפול מהסוג הזה. כולם מסכימים על הצורך להציג מודלים נשיים מהסוג הבריא והאפשרי יותר, אבל בפועל אין שינוי משמעותי ודוגמניות רזות במיוחד, הן אלה שמוצגות על שערי המגזינים ועל מסלולי המעצבים. כאשר בוחרים לבסוף במישהי קצת יותר מלאה, היא הופכת לקוריוז חד פעמי.

לעמוד ליד ג'נוארי ג'ונס

לכן מדהים שהנדריקס פשוט התעלמה מרעשי הרקע, מהביקורות הסקסיסטיות וממכבש הלחצים העצום, שמופעל על שחקניות במעמדה להיות רזות מאוד (אתם יודעים, המצלמה משמינה וכל זה). במקרה שלה, היו אלה גם דרישות התפקיד ששיחקו לטובתה וחייבו דמות נשית בעלת קימורים נדיבים ברוח התקופה. אבל בסביבה שבה כולן רזות כל כך – שמתן לב ששחקניות מוכרות, נראות רזות יותר ויותר משנה לשנה?! זה ללא ספק קשה פי כמה לעמוד על השטיח האדום, לצד קולגות דקיקות דוגמת ג'ניוארי ג'ונס וג'סיקה פארה. הנדרקיס עצמה היא מידה 44, שזה סוג של אוביס במושגים של עולם האופנה והבידור ואישה נורמלית במושגי העולם האמיתי.

הנדריקס דווקא החליטה לחגוג את נשיותה ולא להסתיר אותה. התלבושות שבהן בחרה להופיע על השטיח האדום ובאירועים תקשורתיים, לא היו מהסוג המתנצל או הנחבא אל הכלים. נהפוך הוא: צבעוניות עזה ובולטת, מחשופים נדיבים ובגדים צמודים ומדגישי קימורים, כל כולה לוק כללי שאומר: "הנני כאן".

מזכירה את ג'סיקה ראביט

אבל בדבר אחד אולי קייטי הורן צדקה, למרות הניסוח הגועלי והבלתי נסלח שבו בחרה. הקימורים של הנדריקס הם אומנם הורסים, אבל גם לחיטובים מסוכנים כדאי למצוא אריזה אלגנטית ומתאימה, מדויקת יותר. באופנה ובסטיילינג בפרט, הכוח הוא לפעמים דווקא באנדרסטייטמנט ולא בהתרסה.

ואכן עושה רושם שהנדריקס הולכת ומשתכללת. עם השנים היא למדה מה מתאים למבנה גופה, והיא מסגננת היום את הופעתה בצורה מדויקת יותר. אפילו המחשופים התעדנו, אך היא עדיין מפגינה ביטחון של מי שגאה בגופה ונהנית להפגין את חיטוביה, ממש כמו בימים בהם הייתה הרבה יותר רזה, בתקופת הדוגמנות שלה בתחילת הקריירה.

לאחרונה הצטלמה עבור המגזין השבועי EDIT, של אתר המכירות היוקרתי NET –A – PORTER היא נראית שם מלוטשת ואלגנטית במיוחד, בבגדי מעצבים מודרניים אך בסגנון רטרו שכל כך הולם אותה. הנדריקס עצמה נולדה אגב בלונדינית. את השיער האדמוני הלוהט, היא חייבת ליוצר "מד מן" מתיו ויינר, שפינטז על דמות מזכירה סופר סקסית, סטייל ג'סיקה ראביט ובאמת לפחות בחיצוניות, אין יותר ג'סיקה ראביט מכריסטינה הנדריקס.

 

עונות, כריסטינה הנדריקס. צילום: רויטרסהנדריקס בתחילת דרכה ב"מד מן". מפגינה ביטחון בנשיות שלה, אך לא מדויקת ומחפשת את הסטייל הנכון. מעדיפה צבעוניות עזה ובעלת נוכחות, מחשופים (אך מנסה גם ללא) ובגדים צמודים  מאוד

עונות, כריסטינה הנדריקס. צילום: רויטרסהנדריקס בשמלת ערב מנצנצת. עדיין לא מדוייקת

עונות, כריסטינה הנדריקס. צילום: רויטרסהנדריקס משתכללת. המחשופים נשארים אך הסטייל יותר ממוקד ומדויק, קשת הצבעים מתונה ומחמיאה יותר והשמלות צמודות אך לא לוחצות. המראה מאוזן והרבה יותר אלגנטי ורך

עונות, כריסטינה הנדריקס. צילום: רויטרסהנדריקס משתכללת ומעדנת את טעמה האופנתי בשמלת ערב מעולה בגוונים חמים שהולמים אותה מאוד ואפילו בלי מחשוף עמוק

עונות, כריסטינה הנדריקס. צילום: רויטרסהנרדריקס בשיער ג'ינג'י לוהט. מי ידע שהיא בכלל נולדה בלונדינית

עונות, כריסטינה הנדריקס. צילום: רויטרסהנדריקס בשמלה עתירת הסלסלות בצבע שמפניה של המעצב כריסטיאן סריאנו, שנקטלה על ידי מבקרת הניו יורק טיימס (וגם על ידי רבים אחרים שהתבטאו קצת יותר בעדינות)

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה