אייל גולן תובע

הזמר החליט לתבוע את אורלי וגיא, וגם את שדרני הרדיו טל ברמן ואביעד קיסוס, על הכפשת שמו. כל עוד הוא ממשיך לקבל תמיכה ואהדה מהמדיה ומהציבור הוא יהיה בטוח בצדקתו

20/05/2014
שלי קירה קבלו עדכונים משלי קירה
  • RSS

אייל גולן הגיש תביעת לשון הרע נגד העיתונאים/יות אורלי וילנאי וגיא מרוז ונגד שדרני הרדיו טל ברמן ואביעד קיסוס בגין פיצויים בסך אלפי שקלים על הכפשת שמו הטוב ושיימינג שנעשה לו.

אייל גולן צודק. הוא לא הורשע. הוא לא ידע. הוא הוזמן (ואף נשכר) להופיע בחגיגות יום העצמאות למדינת ישראל. הוא זכה לכתבות סוחטות דמעות ואהדה ציבורית. הוא טוען שהילדות חזרו בהן, שלא עשה רע לאף אחת, שהכול היה בהסכמה. הוא בזוגיות בריאה (ואף אולי מצפה ליורש/ת) והוא לא שותק. הוא מדבר וזועק בכתבת שלושה עמודים בעיתון של המדינה ובפריים טיים חדשות כל ערוצי ישראל. וכן רובנו מסכימות/ים שהאשכנזים אכן מצצו לו את הדם. עכשיו הוא יוצא למסע להחזרת כבודו האבוד וניקוי שמו. הוא תובע את כל המלכלכים כי שמו הטוב הוא כל מה שנשאר לו. ואכן נשאר לו עוד הרבה ממנו.

אייל גולן. צילום מסך מתוך יוטיוב

אייל גולן צודק. וכי למה שלא יתבע? מגיע לו. אני בכלל מציעה גם לסילבן שלום ועמנואל רוזן לתבוע את מי שאפשר ובכך להחזיר לעצמם את כבודם האבוד ולפצות על  הלינץ' שנעשה גם בהם, הרי זה כל מה שנשאר. עכשיו שכבר "הסתנן" סילבן שלום לפגישות ממשלה וכולנו מחכות/ים בכיליון עיניים להכרזתו לרוץ לנשיאות. כי אם לא לתבוע פיצויים לפחות שיהיה נשיא (במקרה זה, אורלי וגיא, נישמו לרווחה, אתןם בהחלט לא צריכות/ים לדאוג...אולי אף יוענק לכןם צל"ש מהמועמד לנשיאות על גבורה חברית).

ובנתיים בצידה השני של הארץ, בשקט, בשקט מסתנן לו כמובן גם עמנואל רוזן ומועסק במגזין "ליברל" החדש ואף זוכה להשקה נוצצת ומקום של כבוד בין שאר גברברי המגזין. וחלילה שאזכיר את כל שאר עברייני המין הלא מוכרים החיים בשגרת חייהם בשקט והגנה.

למה להחליף סוס מנצח?

וכי למה שאייל גולן לא ידרוש פיצוי על הכפשת שמו הטוב? מגיע לו. אנו גם ככה רגילות/ים כבר להכפיש את שמן של מתלוננות. אז למה להחליף סוס מנצח? הרי בתרבות שלנו זה בסדר להכפיש את שמן של נשים וילדות קטנות. לשים את כל האחריות על כתפי קטינות בנות 16 (אל תגידו שלא ידעתןם) ולהאשים אותן בחוסר גילוי לב וברצון להשתייך.

לקרוא להן זונות, שרמוטות ונותנות. שקרניות, טיפשות וקלות דעת. זוהי תרבות המקדשת את מסכת הייסורים והזוועות שהמואשם עובר ומתעלמת ואף מעלימה את מסכת הייסורים שעוברות מתלוננות - מההצקות והחרם בבית הספר או במקום העבודה או במסדרונות הממשלה. מההשפלות ברחוב בין זרים, מחוסר האמון ותמיכה של המשפחה והחברות/ים, מחקירות חודרניות, מתישות ופוגעניות במשטרה ומחוקים שמוחקים השלכות של טראומה ופגיעה מינית ובכך גם את סיפורן במערכת המשפט ומול עצמן.

וכי למה שסילבן לא ירוץ לנשיאות? כל זמן שהחברה שומרת בכבוד על קשר השתיקה בכך שמפארת עברייני מין ומאפשרת להם לייצג את כולנו במשרדי הממשלה, בעיתונות, במדיה ועל במות ישראל. חברה שמטאטאת בשקט תלונות בגין אלימות מינית בחוקים מופרכים של התיישנות ו"בעילה בהסכמה".

וכי למה שגולן לא ילחם על כבודו האבוד? כל זמן שמדינת ישראל תמשיך להעמיד בראשה מואשמים בעבירות מין - כך המרחב הציבורי לעולם לא יהיה בטוח לנשים שלא לאמר, מכבד. כל זמן שיתאפשר למואשמים בעבירות מין לחזור לשגרת חייהם כאילו מעולם לא קרה דבר - כך חייהן של נשים תמיד יישארו מצולקים ו'שקריים' והפחד להתלונן יגדל.

וכי למה שעמנואל רוזן לא יועסק למגזין ליברל החדש והנחשק? כל זמן שמוסדות ואנשי ציבור יתנו גב ומקום לעברייני מין בשוק העבודה כך מקומן של נשים במקום עבודתן לעולם יהיה פרוץ ומסוכן. כל זמן שהתקשורת תמשיך להתעסק בהכפשה והאשמה של ילדות ונשים לעולם ישאו נערות צעירות בנטל הכבד לבד. כל זמן שתמשיך התיישנות על עבירות מין מקומן של נשים לעולם יהיה אלים, מפחיד ומושתק בבית, בעבודה וברחוב.

כל זמן שעברייני מין ימשיכו לקבל תמיכה ואהדה מהמדינה, המדיה והציבור יש להם את כל הסיבות שבעולם לתבוע. וכי למה לא? מותר להם.

*****

שלי קירה היא אקטיביסטית פמיניסטית קווירית. אחת מיוזמות תנועת המחאה "מפסיקות לשתוק - עכשיו תורכם" . מעבירה הרצאות בבתי ספר ותיכונים על אלימות מינית מטעם מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ת"א כמו כן חלק פעיל מהועדה האקטיביסטית של המרכז סיוע.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה