יומני היקר. אני מאוהבת. שוב

הוא גבוה, מוריק, מנחם, מאכיל ומשקה אותי בכל טוב, והכי מהכל הוא יודע לעשות לי נעים. אה, והוא יווני

19/05/2014
עינת שגיא קבלו עדכונים מעינת
  • RSS

מאז שהתאהבנו, אני מנצלת כל הזדמנות להיפגש איתה. בעולם מכירים אותה בשם יוון, אבל בשיחות אינטימיות שלנו אני קוראת לה גריס אהובתי. הפעם ביקרתי באי האלוהי קורפו, פלאס גיחה מאווררת צ'אקרות ליבשת הירוקה מנשוא.

כרגיל כל העניין הזה של טיסות כרוך בדופק מואץ ולחלוחית של סטרס בעיניים. בביקור הנוכחי, מעבר לנסיבות הרגילות גם היה לי מידע מוקדם שמסלול הנחיתה בקורפו הוא מעין מפרצון לא מאוד ארוך, והמחשבה על זה שאולי בטעות יהיה לטייס אפצ'י ברגע הלא נכון לא נתנה לי מנוח. אבל כשהמאהב שלי הגבוה והמשגע מחכה לי, הכל עובר.

.

תחנה ראשונה – קרקירה

או כמו שהחבר'ה קוראים לה, קורפו טאון. עיר הבירה של האי קורפו. מיקומו הגאוגרפי של האי, והעובדה שבמשך מאות שנים הוא נשלט על ידי האיטלקים, הבריטים, הצרפתים, הגרמנים ועוד כמה וכמה שעברו שם, השפיעו על אופיו ומראהו של האי. במיוחד ניכרת ההשפעה האיטלקית, שמאוד בולטת לעין בארכיטקטורה ובולטת לחיך באוכל.

קרקירה-העיר-העתיקהסמטאות הקסם בעיר העתיקה של קרקירה. צילום: אשת טורס

קרקירה-העיר-העתיקה-3אהבה בגוונים של השמש. צילום: אשת טורס

קרקירה-העיר-העתיקה-1רוצה לעלות אלי לשמוע תקליטים של אריס סאן?

 

תחנה שניה – ברוכים הבאים למלון קונטוקאלי ביי (Kontokali Bay)

מלון חמישה כוכבים המונח בשיא האלגנטיות על רצועת חוף קטנה ואינטימית שעושה נעים בלב ובעיניים.

מלון-קונטוקאלי-בייעל שפת הבריכה עומדת אני. ומחכה ומחכה למי למי למי? צילום: אשת טורס

למרות שטמפרטורת המים היתה נמוכה ומטה, ניצלתי את השמש, שחיכתה לי עם השקיעה עד אחרי שמונה, וצללתי עמוק לתוך המים השקופים והמלטפים.

הים-של-קונטוקאליהחוף הפרטי שלי עם השמש השוקעת הפרטית שלי

באחד הימים עשיתי את מה שאני הכי אוהבת והלכתי לשוטט לבד בכפר. בדרך הצצתי לחצרות הבתים והמצאתי סיפורים על האנשים שגרים בהם. בסוף השיטוט הגעתי למרינה, וכמו בכל מרינה ביוון גם זו מקבצת אליה אנשים מכל העולם, שאין כיף גדול יותר מלצותת להם לשיחות עם כוס מכובדת של יין אדום ביד.

המרינהאין שעה מוקדמת מדי לשתות יין במרינה

 

תחנה שלישית – טור דה קורפו

החלק הצפוני של האי חושף מראות וצבעים מיוחדים במינם. התחלנו מארמון אכיליון. הארמון נבנה על ידי הקיסרית האוסטרית אליזבט, שגם גרה בו במשך שנים רבות. הקיסרית, שהחבר'ה קראו לה סיסי, אהבה מאוד את המיתולוגיה היוונית ובמיוחד את אכילס, ומרוב אהבה קראה לארמון על שמו. בגנים סביב הארמון פזורים פסלים שניכרת בהם ההשפעה של דמויות נוספות מהמיתולוגיה, ועל כולם משקיף פסל ענק ששוקל כמה טונות, של האחד והיחיד, אכילס. היא גם בחרה לו את המיקום השווה ביותר, זה שממנו ניתן להשקיף על אלבניה.

הנוף-מארמון-אכיליוןהנוף כפי שנשקף בעיניו של אכילס. ראות קצת יותר טובה ותוכלו לבחור לכם בית באלבניה. צילום: אשת טורס

נהניתם מהנוף? חכו חכו. עכשיו יורדים לים. מפרץ פליאוקסטריצה. אני לא באמת יודעת איך הוגים את השם, אבל האותיות פלא שמופיעות בו נמצאות שם לא בכדי. יווני נחמד יקח אתכם לשיט במפרץ, שצבע המים בו הוא באמת מיוחד במינו. אבל כשהוא יכניס אתכם עם הסירה לתוך מערות קטנות שחצובות בסלעים, ותראו את ה-Blue Eye אתם תרצו לחבק אותו.

ה-Blue Eye הם אזורים בתוך המים, שנראים כאילו מישהו עמוק עמוק בקרקעית מכוון אליהם פרוז'קטור ומאיר אותם בכחול זוהר. אני רק אציין שברגע שעלינו על הסירות התחיל לרדת גשם שהוסיף מאוד לדרמטיות של האירוע כולו.

מפרץ-פליאוקסטריצהמפרץ פליאוקסטריצה. כשחזרנו לחוף נפסק הגשם

מכאן ממשיכים לאחת מנקודות התצפית המשגעות באי שנקראת בלה ויסטה. ובגלל שהיוונים הם כאלה מהממים, הם ידעו שכל היופי הזה יעשה אתכם רעבים אז הם הניחו מסעדה נעימה וטעימה ממש בקצה המצוק. איך אפשר שלא לאהוב אותם על זה? אין לי הרבה מה להגיד על התצפית הזאת חוץ מזה שהנוף ממנה הוא באמת יפה עד כדי התרגשות.

תצפית-בלה-ויסטהתצפית בלה ויסטה. ברוכים הבאים לגן עדן. צילום: אשת טורס

תצפית-בלה-ויסטה-2תצפית בלה ויסטה. אם לא השתכנעתם מהתמונה הקודמת

עכשיו תשמעו משהו חשוב. אם אתם מגיעים לקורפו למספיק זמן (שום זמן הוא לא באמת מספיק) ואתם רוצים להפקיע יום אחד לטובת טיול חד-פעמי ונדיר ביופיו ביבשת עצמה, יש לי הצעה משהו משהו בשבילכם. כן, זה כרוך בהפלגה במעבורת ובנסיעות של כמה שעות לכל כיוון, אבל זה שווה את המאמץ. ההצעה מחכה בתחנה הבאה.

.

תחנה רביעית – המנזרים התלויים במטאורה

מבלי לפגוע חלילה באמינות דברי עד עכשיו, אני חייבת להדגיש ששום תמונה ואף מילה לא תצליח להעביר את העוצמה ואת הרטט שתרגישו כשתטפסו במעלה ההרים ולאט לאט תגלו מנזר ועוד מנזר ועוד מנזר. בעיני הם קצת מזכירים קינים של ציפורים. הדבר הראשון שחשבתי תוך כדי נסיעה בכבישים המתפתלים במעלה ההרים (כשלא עצמתי עיניים מאימת פחד גבהים) הוא שבחיים שלי לא ראיתי כאלה גוונים של ירוק. בהירים וכהים ומבריקים ומחוספסים והם משתלבים אחד בשני בצורה מושלמת.

המנזרים-התלויים-במטאורההמנזרים התלויים במטאורה. נא לא לעבור את הפס הצהוב

המנזרים נבנו במאה ה-14 על ידי נזירים שרצו להתבודד. אין ספק שהם לא יכלו למצוא מקום מושלם יותר למטרה הזאת. המנזרים ממוקמים בקצות סלעי ענק בגובה של מאות מטרים. יש כמה עשרות מנזרים כאלה אבל רק בשישה מהם עדיין גרים נזירים. הפסקה קצרה לפרופורציות: הבניה של המנזרים והבמשך גם דרכי הגישה והעברת מזון היו באמצעות חבלים וסולמות.

.

דברים שחשוב לדעת:

  • החל מחודש יוני 2014 תפעיל אשת טורס טיסות ישירות לקורפו.
  • אם השתכנעתם והחלטתם להפליג ליבשת, אסור לכם בשום אופן לפספס טיול בכפר הציורי והמשגע מצובו. הכפר ידוע בגבינות הנפלאות שמיצרים התושבים.
  • אם אתם מאלה שנסיעה בדרכים פתלתלות עושה להם לא נעים, תדאגו להביא איתכם משהו שיקל עליכם בנסיעות. בשום אופן לא לוותר על כלום בגלל זה.
  • הסיבה שאין בכתבה תמונות של אוכל היא שמרגע שהוא הונח על השולחן ועד שהוא נעלם ממנו עברו שניות ספורות.
  • הפסים הכחולים בדגל של יוון מסמלים את הים והפסים הלבנים מסמלים את קצף הגלים. נו, אפשר שלא להתאהב?
  • למארח שלנו מלשכת התיירות היוונית קוראים נפוליאון.
  • תרומתי לכלכלה היוונית: קילו פטה וגוש חגיגי של גבינה קשה שנשכחו בחדר במלון. מאז אני חולמת על הסנדוויצ'ים שהילדים של החדרנית לקחו לבית הספר.

.

.

הכותבת היתה אורחת של חברת אשת טורס ולשכת התיירות היוונית
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה