להיות רווקה זה מגניב. עובדה!

רווקות צריכות לסבול הרבה דברים: שאלות אינסופיות, פרצופים מרחמים, תחושה של "סחורה פגומה" ועוד. למרבה השמחה, יש לרווקות גם ייתרונות. סקס מעולה, משל. הנה הרשימה המלאה

19/05/2014
נינה בדור, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מנינה בדור,
  • RSS

רווקות צריכות לסבול הרבה דברים: השאלות האינסופיות על מצב היחסים, הפרצופים המרחמים,  הסטנדרט הכפול, שעל פיו נשים רווקות נחשבות נואשות או "סחורה פגומה", בעוד שגברים רווקים הם פשוט "פרפרים". ובנוסף, ישנם החסרונות הכלכליים של הרווקות.

רווקות (צילום שאטרסטוק)

למרבה השמחה, יש הרבה מאוד תחומים שבהם היותך רווקה נותן לך יתרון על פני חברותייך הנשואות, או נמצאות בזוגיות - אם כי אף אחד מהם לא ימנע מהדודות החטטניות להציק לך בארוחת החג. הנה תשעה כאלה:

1. רווקות מתאמנות יותר

סקר משנת 2004 העלה כי נשים שמעולם לא נישאו מבלות בפעילות גופנית יותר זמן מנשים נשואות או גרושות. הפעילות הגופנית הסדירה משחררת כל מיני אנדורפינים, שעוזרים לך להרגיש כמה את נפלאה.

2. רווקות ורווקים מוצאים עבודה בקלות רבה יותר

דוח שנערך ב-2012 באוניברסיטת שיקגו מעלה כי יש סבירות גבוהה יותר שרווקים ימצאו תעסוקה, לעומת זוגות נשואים. רווקים בארה"ב הפסידו 6 מיליון משרות בעקבות המשבר הכלכלי של 2009 והשיגו כ-90 אחוז מהן בחזרה. לעומת זאת, אמריקנים נשואים הצליחו להשיג בחזרה רק 22 אחוז מתוך 6 מיליון משרות שהיו להם לפני המיתון.

3. רווקות ורווקים ישנים יותר טוב

סקר שערכה המועצה לשינה טובה יותר העלה כי כשאינך צריכה לישון ליד מישהו שנוחר, סוחב את השמיכה או בועט בך כל הלילה, השינה שלך טובה יותר. וואלה?

4. רווקות יותר שקועות בפעילות פוליטית-חברתית

סקר משנת 2006 מצא כי נשים רווקות חותמות יותר על עצומות, משתתפות ביותר אירועים פוליטיים ומגייסות יותר כסף למטרות פוליטיות לעומת חברותיהן הנשואות. ולדברי אריק קליננברג, מחבר הספר ללכת סולו: הגידול המדהים והמשיכה המפתיעה של החיים לבד, "אנשים שחיים לבד... מנהלים אורח חיים שמיטיב יותר עם איכות הסביבה."

5. אנשים שחיים לבד הם יותר עצמאיים

כשאין חלוקת מטלות במשק הבית שלך, את לומדת להסתדר עם הכל בעצמך. "אין לך את הלוקסוס של להתחמק ממטלות," אמרה להפינגטון פוסט שרה אקל, מחברת הספר זה לא את: 27 סיבות (לא נכונות) לכך שאת רווקה. "את חייבת להתמודד עם כל הבט של חייך, החל מהכספים ועד למצרכי המזון ולמתנות למשפחה, אז את מפתחת את כל המיומנויות האלה."

6. רווקים כנראה משקיעים יותר בהנאה המינית של הפרטנר

לפי סקר שערך בפברואר 2013 אתר ההכרויות Match.com, נמצא כי 97 אחוז מהרווקות והרווקים אמרו שחשוב להם יותר לספק מינית את הפרטנרים שלהם. חדשות מצוינות לכל הרווקות והרווקים שמנסים להתחבר אלה לאלה.

7. רווקות ורווקים הם כנראה יותר עמידים

בספרה Singled Out פורשת אשת מדעי החברה בלה דפאולו את הדרכים השונות שבהן מפלים לרעה את הרווקים והרווקות - ומעלה את ההשערה שאנשים המצליחים לשגשג למרות רווקותם הם אנשים עמידים במיוחד. לדבריה, הרווקות והרווקים "נתונים לסטראוטיפים, לסטיגמות ולהתעלמות, ובכל זאת חיים באושר עד עצם היום הזה."

8. רווקות ורווקים כנראה צוברים פחות חובות

לכ-21 אחוז מהרווקות והרווקים יש חוב לחברת האשראי, בהשוואה ל-27 אחוז מהזוגות הנשואים בלי ילדים ולכ-36 אחוז מהזוגות הנשואים עם ילדים. בנוסף, זוגות נשואים פחות מודעים לחובות שלהם, לעומת הרווקות והרווקים.

9. ככל שאדם נשאר רווק יותר זמן, כך יהיה יותר טוב כשיחליט סופסוף להתחתן

לאנשים שמחכים הרבה יותר עד שהם מתחתנים יש סיכוי נמוך יותר להתגרש. בנוסף, נשים שמחכות עד גיל 30 או יותר כדי להתחתן משתכרות שכר הרבה יותר גבוה מנשים שהתחתנו צעירות.

אילו יתרונות נוספים יש לרווקות? אתן מוזמנות לשתף אותנו בתגובות

מאנגלית: שרית פרקול


לכתבה המקורית בהפינגטון פוסט

הפינגטון פוסט הוא אתר החדשות והבלוגים המוביל בארצות הברית בייסודה של אריאנה הפינגטון. עם 10 מליון גולשים מידי חודש, הוא הפך למוקד עוצמה והשפעה על התקשורת ועל קובעי המדיניות בגבעת הקפיטולמיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה