אהוד אולמרט, חבל

"הוא היה ראש הממשלה היחיד שיכול היה להציל אותנו מציפורניו של ביבי, ראש הממשלה היחיד שאולי היה מביא שלום. חבל לי עליו שסרח, חבל לי עלינו"

15/05/2014
שרית ישי לוי קבלו עדכונים משרית
  • RSS

מעולם לא הסכמתי עם דעותיו של אהוד אולמרט תמיד חלקתי על דרכו הפוליטית אבל עם השנים, בעקבות עבודתי העיתונאית והיכרותי איתו, למדתי להפריד היטב בין האדם אולמרט לבין הפוליטיקאי אולמרט.

כשראיינתי אותו, בביתו היפה שבשכונת קטמון, במהלך הקריירה הפוליטית שלו, אהוד אולמרט היה אז בשיא קיצוניותו הימנית, אבל אני זוכרת שנדהמתי מהפתיחות והליברליות שבה הוא מחנך את ילדיו ומהפתיחות שהוא מגלה כלפי דעותיה הפוליטיות של אשתו שהיו כל כך שונות משלו.

עם השנים הסתכלתי בהערכה איך הוא מקבל את בחירות ילדיו מכל הבחינות, מי מבחינת זהותו המינית ומי מבחינת זהותו הפוליטית. באחת הפעמים שראיינתי אותו בביתו, והוא אז נץ ימני ארוך טלפיים, הגיע אחת מבנותיו הביתה כשהיא חבושה בקסדה ועליה הסטיקר ״יש גבול״. עליזה היתה זו שביקשה ממני לא לציין זאת בכתבתי כדי לא להביך את אהוד. הוא עצמו אמר שזה לא מביך אותו כלל כי הוא מאמין שכל אדם ראשי לדעותיו, ואני זוכרת שחשבתי לעצמי שאדם כל כך סובלני ופתוח לא יכול להיות אדם רע.

אהוד אולמרט. צילום: רויטרס

כשהיה ראש ממשלה היה לדעתי ראש ממשלה טוב, וודאי הטוב ביותר מאז רבין. עם השנים, בזכות תכונותיו הסובלניות והפרגמטיות התמתן מדעותיו הימניות והבין שאין דרך אחרת אלא ללכת לדרך של שלום, ושוב חשבתי שאדם שאינו דבק בדעותיו ובעמדותינו בכל מקרה ובכל מצב, אלא משנה אותן כשהוא מבין שאולי הוא טעה או תקוע, לא יכול להיות בנאדם רע.

היום אני אדם עצוב מאוד, לא רק על אולמרט אני עצובה אלא גם עלינו. הוא היה ראש הממשלה היחיד שיכול היה להציל אותנו מציפורניו של ביבי, ראש הממשלה היחיד שאולי היה מביא שלום. חבל לי עליו שסרח, חבל לי עלינו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה