מחפשת עבודה? אל תחכי לעזרה

חיפוש עבודה לא מסתכם במציאת מודעה מתאימה או עדכון חברים בסטטוס החדש שלך. קבלי 4 עצות שיעזרו לך לנצל הזדמנויות ולמצוא את המשרה המתאימה

08/05/2014
נירית גלר ג'מילי קבלו עדכונים מנירית
  • RSS

"פניתי לכל אנשי הקשר שלי וכלום לא יצא. חלק קטן ביקש שאעביר אליהם את קורות החיים שלי. וזהו. יותר לא שמעתי מהם כלום...". מוכר לך? גם לך זה קרה? למה כלום לא יוצא מאנשי הקשר שלך ואיך אפשר לשנות זאת?

מחפשי עבודה פונים לאנשי הקשר שלהם ולא זוכים למענה, או במקרה הטוב הם מתבקשים לשלוח את קורות חייהם וזהו. בדרך כלל אנשי הקשר אליהם פונים הם אנשים מקושרים או בתפקידים רבי השפעה ומספרם אינו רב. אנשים אלו עסוקים מאוד, עסוקים מידי, כמו כמעט כולם - נשטפים בשוטף, ולכן אין להם זמן לנשום ובטח לא לעזור.

חיפוש בעבודה. צילום: שאטרסטוק

4 עצות למינוף עזרה מאנשי קשר

1. שני את ההגדרה של "אנשי הקשר" - אנשי הקשר אינם רק אנשים מקושרים או בתפקידים רבי השפעה אלא כל אדם בסביבתך (תתפלאי לגלות שלעיתים מזכירה יכולה לעזור הרבה יותר...). תפני לכמה שיותר אנשים באופן יזום או תוך ניצול הזדמנויות הנקרות בדרכך - באירוע משפחתי/ חברתי, בגן השעשועים (עם ההורים שנמצאים שם ופנויים לשיחה), בתור בסופרמארקט (עם זה שלפניך/אחריך ובמיוחד כשהתור מתארך לו), כשמוציאים את הכלב (עם בעלי כלבים בסביבתך) ועוד... ההזדמנויות הן רבות ומגוונות. תחשבי יצירתי.

2. אל תבקשי עזרה אלא אספי מידע - לא כולם יכולים או רוצים לעזור אך רובם ישמחו לייעץ לך ולתת לך מידע שיקדם אותך בתהליך של מציאת עבודה. מטרת המידע היא להגיע לכמה שיותר משרות ולמנף כל הזדמנות למקסימום, דהיינו למציאת עבודה.

3. אספי כמה שיותר מידע - מידע הוא שם המשחק והמפתח למציאת עבודה. אספי מידע על חברות שעשויות להתאים לך (תחום עיסוק, גודל, יציבות, אזור גיאוגרפי, שווקים וכו'), משרות קיימות (כן, גם קיימות כי תמיד עשוי להתגלות צורך עתידי) או משרות נדרשות שאת עשויה להתאים לפרופיל התפקיד, ומידע על אנשים נוספים חדשים או כאלה ששכחת מקיומם שיכולים לתת לך עוד מידע. כל מידע שכזה הוא התחלה לאיסוף מידע נוסף על הארגון, על המנהלים בו, על אנשי קשר שיש לך אם אותו ארגון.

גוגל ורשתות חברתיות הן דרך נפלאה לאסוף עוד מידע משלים ותומך. ככל שתאספי מידע רב יותר, כך תוכלי לייצר דרך קצרה יותר למנהלים הרלוונטיים בארגון באמצעות פנייה יזומה או באמצעות איש קשר העובד בארגון או עם הארגון.

4. קטלגי ונהלי את המידע ושימרי אותו כך שיהיה נגיש, ברור ומחובר ללוח הזמנים שלך. דוגמה: איסוף מידע הוביל אותך לחברה שלא ידעת אודותיה קודם לכן, וחיפוש יסודי אודותיה העלה איש קשר שלך שעובד בחברה. פנית לאיש הקשר וביקשת ממנו מידע על המנהלים. הוא הבטיח לאסוף עבורך מידע ולחזור אליך תוך פרק זמן מסוים. חשוב לנהל את המידע ולרשום את כל המידע שנאסף, ולהוסיף ביומן שלך תזכורת ליצור איתו קשר כמה ימים אחרי המועד שעליו סוכם.

זכרי- את האחראית הבלעדית לעזור לעצמך. תופתעי לגלות, שאנשים שמחים לתת מידע ולהראות לכם כמה הם יודעים. אספי כמה שיותר מידע וזכרי שזו רק התחלת העבודה, ובדרך כלל עליך להמשיך ולאסוף עוד מידע תומך ומשלים. ככל שתאספי כמה שיותר מידע על חברות, תפקידים ואנשים, כך תייצרי תהליך רחב יותר שיזמן לכם יותר הזדמנויות תעסוקה, ויכולת למנף כל הזדמנות למקסימום ולמצוא עבודה.

עזרי לעצמך למצוא עבודה.

*****

נירית גלר ג'מילי (MA) - יעוץ מקצועי במציאת עבודה ובניית קריירה, מחברת הספר "המדריך המלא לבחירה ומציאת עבודה וניהול קריירה".

לטורים נוספים בנושא - לחצו כאן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה