הפגנה נגד הופעת אייל גולן

למרות ההתנגדויות, אייל גולן הופיע בערב יום העצמאות בבית שמש. נשים מכל הארץ הגיעו כדי להביע מחאה נגד החלטת העירייה, עם מסר ברור לזמר - אל תגיד שלא ידעת

07/05/2014
ליטל ברק קבלו עדכונים מליטל ברק
  • RSS

פעילות מכל הארץ הגיעו כדי לחזק את המסר נגד הדרת נשים בבית שמש. נשות בית שמש כבר הגישו תביעה נגד העירייה בעניין הזה - וכעת ראש העיר פוגע בהן כפליים בהזמנת אייל גולן לאירוע. ביד אחת הדרה וביד השנייה סקסיזם. שני צדדים של אותו מטבע מכוער שפוגע בשוויון של נשים במרחב הציבורי.

הפגנה נגד הופעת אייל גולן. צילום: עדן מסלאוי

באותה נשימה העייריה מבזבזת כספי ציבור מהתושבים והתושבות על אדם כל כך שנוי במחלוקת שעורר תגובות וכעס בקרב הרבה אנשים בבית שמש, ובעיקר פוגע בנשים שהן חלק מהציבור, מה שהעייריה כנראה לא כל כך מבינה.

בגלל האלימות שהייתה מכוונת כלפינו והעיונות חשוב לנו להדגיש המחאה שלנו היא מול העייריה שאדישה לקולות התושבים והתושבות ולקול הנשים הפגועות, לא היה בכוונתנו לפגוע באף אחת או אחד אתמול. רצינו להראות לעיריה שאין בכוונתנו לוותר, ואנחנו לא הולכות להפסיק עד שיקשיבו לנו כי אנחנו מפסיקות לשתוק - עכשיו תורכם ותורכן.

הפגנה נגד הופעת אייל גולן. צילום: עדן מסלאוי

מטרת התנועה "מפסיקות לשתוק - עכשיו תורכם" היא ליצור מרחב בטוח מאלימות מינית בישראל ובעולם, ולפתוח את השיח לכל קול ופנים, לשבור את קשר השתיקה, להעלות את הנושא לסדר היום ולרתום את החברה והמערכות הציבוריות לשינוי.

הפגנה. צילום: עדן מסלאוי

צילומים: עדן מסלאוי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך