טל פרידמן עוזב את "ארץ נהדרת"

רגע אחרי ההודעה הדרמטית של טל פרידמן על עזיבתו את מדורת השבט, קיבצנו את הקטעים הבלתי נשכחים שלו. וגם - תגובתה של שלי יחימוביץ' למהלך

29/04/2014
נעמי אלון קבלו עדכונים מנעמי
  • RSS

כשטל פרידמן מודיע שהוא נפרד מ"ארץ נהדרת", מדובר לא רק בפרידה קשה יחסית של אחד מכוכבי התכנית שהפכה למדורת השבט הישראלית, כמו של אסי כהן או אורנה בנאי, אלא של מי שהוא דמות המפתח של התכנית. אז פרידמן פורש, אולי מיצה אולי רוצה לטפח את קריירת הרוקר שלו עם להקתו "טל פרידמן והחתולים השמנים". בכל מקרה זו הזדמנות מעולה להיפרד משלל הפנים של האיש המטורף ביותר בטלוויזיה.

אם ננסה להיזכר בדמויות הטלוויזיונית שגילם טל פרידמן קשה לא לחשוב על שלל הדמויות היותר אלטרנטיביות שלו, למיטיבי לכת, אלה שצפו בו בראשית הימים של ערוץ 2, בלייט נייטס שהגיש עם בן זוגו המיתולוגי אייל קיציס. אם הייתה זו דמותו של אלוהים ב"החטא ועונשו" ששודר בערוץ ביפ או שלל דמויות הזויות ופרועות במיוחד שגילם ב"חלומות בהקיציס" ששודרה כלייט נייט של "קשת", שם התפרעו השניים, במיוחד פרידמן, עם האלתורים והטירוף הבילט אין הפרידמני, ואף את הקטעים שבו הוא מתפקע מצחוק בעצמו, יחד עם הקהל.

כשהגיע פרידמן ל"ארץ נהדרת" הוא כבר היה מבושל היטב לפריים טיים. עדיין הטירוף הפרידמני נשאר והבליח בגרסה יותר מסחרית ופחות מאולתרת.

אז מי הדמויות שנחקקו?

לובה

"לא בא בלובה יותר בחיים שלך", "אין עבודה, אין שפה, קשה, קשה!", "פ'סדר" - הדמות של לובה הייתה הדמות הראשונה שתפסה תאוצה ב"ארץ נהדרת". הקופאית הרוסייה קשת היום והממורמרת שעובדת בסופר, דמות דראג גרוטסקית עם מימיקה קיצונית, פאה בלונדינית ומבט מאיים. מצד שני, הדמות עוררה הרבה ביקורת על כך שקל ללגלג על החלשים בחברה ושהדמות נגועה בגזענות.

[youtube TmTwecPyB8k nolink]

חלי גונזלס - שלי יחימוביץ'

"עם כל הכבוד, ויש כבוד...", "אני יוצאת חוצץ".

עוד לפני ששלי יחימוביץ' הפכה לחברת כנסת ויו"ר מפלגת העבודה היא הייתה אשת התקשורת שהגישה את אולפן שישי. פרידמן לקח את דמותה והפך אותה לחלי גונזלס, אשת התקשורת עם פאה אדמונית וניצוץ משונה בעיניים שנדלק, וחרמנות בלתי מתפשרת כשהיתה בקרבת כוכבון הריאליטי הדרום אמריקני החטוב רודריגו גונזלס. דמות שלאט לאט תפסה יותר ויותר אישיות עצמאית והתרחקה ממושא החיקוי שלה. למותר לציין שיחימוביץ' האמיתית לא ממש התלהבה מהחיקוי הלא כל כך מחמיא, ואף טענה שמעולם לא השתמשה בביטוי "יוצאת חוצץ".

[youtube 6khpweJ5MKo nolink]

והנה מה ששלי יחימוביץ' כתבה היום בעמוד הפייסבוק שלה:

אומלטה

אומלטה הייתה חיקוי פרוע ומוקצן של אודטה, מי שהגישה אז תכנית אירוח פופולארית יומית. אומלטה אמרה "בוקר טוב" ללא הרף, חזרה על דברי המרואיינים, שוחחה עם צופים חנפנים ולקינוח הוציאה את השף שלה מהארון. אודטה, יש לציין, לא ממש התלהבה מהדמות.

רוחל  בריר - חסד המתנחלת

פרידמן לקח את דמותה של המתנחלת, זו עם השביס, והעוזי, מן דניאלה וייס פינת אורית סטרוק, והקצין אותה עוד יותר עד כמה שאפשר, לרוחל המתנחלת. רוחל בגילומו של פרידמן הייתה דוברת מועצת יש"ע המוטרפת שהזמינה את הצופים לבקר בהתנחלות עשהאל, ובתוך כך שרה שירים ללחנים של להיטי פופ והפגינה חיבה ארוטית בלתי מסויגת כלפי הנגנית שלה יוקנת (עלמה ז"ק). הדמות כמובן עוררה סערה בקרב חוגי המתנחלים, שטענו שהתכנית שמאלנית, מוטה וכו', מצד שני לאור העובדה שהתכנית שודרה בשבת, כנראה שמישהו ישב והקליט וצפה באדיקות ברוחל, שם במועצת יש"ע.

[youtube JiiSagh6fmg nolink]

אבל מסתבר שלא במועצת יש"ע, גם מוחמד אבו טיר, ממנהיגי החמאס, הביע את הסתייגותו מהשימוש בדמותו דרך חיקוי על ידי טל פרידמן ככזו המנסה ללא הרף  לפתות ישראלים להגיע לאזור השטחים במסווה של מארגן מסיבות.

חוץ מזה אפשר לציין בין שלל הדמויות האחרות שגילם פרידמן את חיזקי ("דבר חלש, אתה מחרפן את החורפנים" "דבר חלש, אתה מענה את היענים") - מדריך הטיולים העדין, עד שהוא מתחרפן, שיפשיף הבלוגרית ("לשמור מצוות זה קצווות", "עשיתי פירסינג בטוטה"), חיים יבין, מינה צמח, עמוס רולידר שחשף לסת אימתנית ומבט פסיכופטי במיוחד, אייל שני, משה דץ, אולמרט, בוגי יעלון (עם דמיון פיזי מפתיע), אריק שרון, מרינה סולודקין ואפילו ג'יבריל רג'וב.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך