חדשות העיצוב: שיעור טבע

שבוע העיצוב בחולון, תערוכה קבוצתית של נשים שכולות, ישראליות ופלסטיניות, צילומי טבע ונוף ועוד. כל תערוכות חודש אפריל, חלק ב'

13/04/2014
אודית לורן בלקין קבלו עדכונים מאודית
  • RSS

>> לחלק א' של חדשות העיצוב אפריל

משחקים במוזיאון העיצוב – תערוכה חדשה במוזיאון העיצוב חולון

ביום רביעי, 16/4, לרגל שבוע העיצוב בחולון, תיפתח תערוכה שתציג ותחקור את שדה האיור העכשווי ואת עולם מגרשי המשחקים של ילדים. בגלריה התחתונה תוצג תערוכה שעוסקת בדמותו של הילד בשדה האיור המקומי, כפי שהוא משתקף ב-24 ספרי ילדים עכשוויים. בגלריה העליונה תוצג תערוכה שעוסקת בהיכרות מחדש עם עולם מגרשי המשחקים ההולך ונעלם. בין שני האולמות יוצבו שתי עמדות משחק שיאפשרו משחק אינטראקטיבי עם שתי עמדות זהות שיוצבו במוזיאון העיצוב בלונדון (אוצרים: גלינה ארבי ויובל סער, עד: 9/6)

איור מתוך ספרה של גיל-לי אלון קוריאלאיור מתוך ספרה של גיל-לי אלון קוריאל

.

עזריאלי של אופנה – תערוכות חדשות בפארק עזריאלי חולון

עוד לרגל שבוע העיצוב יפתחו שתי תערוכות בנושא אופנה ויוצגו עד 16/5. הראשונה, Piece of Mind, שבה מיצבים של אביזרי ראש שעוצבו על ידי 15 מעצבים ישראלים לצד צילומים של הצלם עדו וולפמן. השנייה, The Renaissance of Man Style, שבה בגדי גברים על טהרת הצבע השחור של מעצב האופנה מעוז דהאן.

מסיכת זהב של סטודיו Laross. צילום: עדו וולפמןמסיכת זהב של סטודיו Laross. צילום: עדו וולפמן

.

יומן מסע – תערוכה במרכז חייק לאמנות ביפו

עד 17/4 מוצגת התערוכה "מיכה" של מיכאלה גל, שהלכה לעולמה ושרישומיה המקוריים בתחום האופנה נחשפים לראשונה. גל רשמה למגירה אך הרישומים שהם בעלי ערך היסטורי ורלוונטיים גם היום. הרישומים נמצאו במקרה מוצפנים בשקית מאובקת (אוצרת: ימית נוימן)

עבודה של מיכאלה גל עבודה של מיכאלה גל 

.

מחפשים את הצפון – תערוכה בגלריה P8 בתל אביב

עד 19/4 מוצגת תערוכה קבוצתית שעוסקת בקונספט של מיפוי ובחופש שהאמנים נוטלים לעצמם כשהם ממפים כל אחד בדרכו את הנוף המקומי. האמנים המציגים בתערוכה עוסקים באינטנסיביות ובאובססיביות במיפוי ואוריינטציה של המרחב המקומי הטעון (אוצר: שמעון לב)

עבודה של מוניקה גרבושינגעבודה של מוניקה גרבושינג

.

NOWYOULOVEME – תערוכה בקסטיאל As Is בתל אביב

עד 25/4 תוצג תערוכת יחיד של הפרסומאי גיל גורן, שבה עבודות תלת ממדיות המשלבות צילום והדפסה על עץ. גורן, שיציג כ-50 עבודות, תעד אייקונים ניו יורקיים במהלך כמה שנים מה שהווה חומר גלם לקומפוזיציות עשירות עשויות חלקי צילומים גזורים בטכניקת קולטז' (אוצר: דורון פולק)

עבודה של גיל גורןעבודה של גיל גורן

 

שברים – תערוכה בגלריה נגא בתל אביב

עד 25/4 מוצגת תערוכת היחיד של האמן מיכאל חלאק שעוסק בתבניות של ייצוג ופירוקן. העבודות חוקרות את רגע ניפוץ ופיזור האובייקט ובריאתן של צורות חדשות תוך עיסוק בנושאי זיכרון והשתקה שנובעים מהיותו של חלאק בן לקהילה הנוצרית ערבית (אוצר: ד"ר גבי גבע)

עבודה של מיכאל חלאקעבודה של מיכאל חלאק

 

הנוכחות של האין – תערוכת צילום בבית הגפן בחיפה

עד 26/4 מוצגת תערוכת צילום קבוצתית שעוסקת בשכול וחיים כפי שאלו משתקפים בפרויקט צילום של נשים שאיבדו את היקר מכל. עשר נשים שכולות, ישראליות ופלסטינאיות, שאיבדו יקירים במלחמה האינסופית בין שני העמים משתמשות במדיום הצילום כדי לבטא את ההיעדר, החסר, החלל. לרוב הנשים זהו המפגש הראשון עם מצלמה ותוצריהן צולמו בסביבתן הטבעית ובמהלך ביקורים הדדיים בשני עברי הגבול (מלווי הפרויקט: הצלמים ורדי כהנא, מיקי קרצמן ועטא עוויסאת)

עבודה של חנאן לובאדהעבודה של חנאן לובאדה

 

כמו נופים – תערוכה בגלריה Art מבט בכפר סבא

עד 26/4 מוצגת תערוכה קבוצתית העוסקת בנופים בתחומי הציור והצילום. חמשת האמנים המשתתפים מציגים עבודות הפותחות צוהר אל נופים מסוג אחר, מציגות זווית ראייה מתוחכמת ומתחכמת של נוף תוך הקפדה על קומפוזיציה ובחירת גוונים בעלי אמירה (אוצרת: אביה ממון)

עבודה של שולי בריסקיןעבודה של שולי בריסקין

 

הוד והדר – תערוכה בגלריה ע"ש מורל דרפלר במרכז האקדמי ויצו חיפה

עד 27/4 מוצגת תערוכת צילום קבוצתית שמבקשת להציג נקודת מבט עכשווית המתייחסת לנוף הארץ ישראלי. המונח "הוד והדר", שלא כמו בעבר, מוטל כעת בספק, שואל שאלות ובודק עמדות (מנחה: חנה שביב, באוצרות הסטודנטים)

עבודה של אורית סימן טובעבודה של אורית סימן טוב

.

קפריסין – תערוכה בבית שמואל בירושלים

עד 28/4 מוצגת תערוכת יחיד של האמנית אריאלה מיכאלי, שבאמצעות עבודות ססגוניות העוסקות בנושאים נייטרליים ובלתי אישיים לכאורה, כמו נופים, גזעים ופרחים, היא מבכה את לכתו של בן זוגה לפני שנים. לפני כארבע שנים החלה לצייר בקדחתנות ופיתחה סגנון המאופיין באקספרסיביות, נאיביות, צבעוניות עזה ומרקם (אוצרת: דבורה גולדברגר)

עבודה של אריאלה מיכאליעבודה של אריאלה מיכאלי

.

ישראל על פי ליפטי – תערוכה בגלריה לורבר בשנקר רמת גן

עד 30/4 מוצגת תערוכת איורים של רות אדלר, מעצבת טקסטיל ובוגרת שנקר, ציירת ומאיירת שזכורה לנו משנות ה-80-90, אז כבשה את הרחוב הישראלי במגוון דימויים ססגוניים ומלאי חיים שהיוו פרשנות להווי החיים ולנופי הארץ. איוריה השמחים והצבעוניים הפכו לחזיונות תמימים ובתערוכה יחזור המותג לחיים באמצעות ספר ושני דגמים בלעדיים שיצאו לשנת 2014.

עבודה של רות אדלרעבודה של רות אדלר

.

זכרונות קלופים – תערוכה בספרייה של המכון הטכנולוגי בחולון

עד 2/5 תוצג תערוכת יחיד של האמנית סבינה סעד, שבה זיכרונות שאוירו ונכתבו על ניירות עטיפה ישנים של פירות הדר. כארבעים יצירות אוירו על אוסף ניירות אריזה שאספה בילדותה באיטליה ושעליהם נכתבו ואוירו סיפורים על עלייה בסוף שנות ה-60, חיים במושב, חיי משפחה ואירועים שקרו במדינה הצעירה.

עבודה של סבינה סעדעבודה של סבינה סעד

.

בטבע שלנו – תערוכה בגן לאומי תל מגידו

עד סוף מאי מוצגת תערוכה קבוצתית של המסלול ללימודי חוץ "צילום כמקצוע" ויצו חיפה. התערוכה מציגה שיתוף פעולה בין הסטודנטים ורשות הטבע והגנים ובה מקבץ מייצג של צילום גיאוגרפי שצולמו במספר רב של אתרים בהנחייתו של צלם הטבע רונן וטורי. הצילומים מציעים הנאה מיופי ויזואלי לצד הציווי לשמור על הטבע ולהבינו (מרכז מקצועי: דני אבקסיס)

צילום של שלומי מוצפיצילום של שלומי מוצפי

 

פורטרט קבוצתי – תערוכה בגלריה החברתית מוסררה בירושלים

עד 13/5 מוצגת תערוכה שמשקפת דיוקן רב פנים של ילדי שכונת מוסררה בשנות ה-50-60 דרך צילומים משפחתיים, תמונות מחזור של בתי ספר בשכונה וצילומים נדירים ממרוקו ואלג'יר. מבקרים בתערוכה יתבקשו לרשום על הצילומים את שמות האנשים שהם מזהים במטרה להרחיב את הידע על סיפורה של השכונה ודייריה (אוצר: אבי דבאח)

פורטרט קבוצתי, מוסררהפורטרט קבוצתי, מוסררה

 

ארבע תערוכות – בית האמנים ירושלים

עד מוצאי שבת, 24/5, מוצגות במקום התערוכות הבאות: "ארבעים" של נעמי לשם, שפורשת עבודות צילום בנושא המדבר וגודלו העצום והקשה להגדרה (אוצר קובי מאיר, מפגש גלריה: 26/4). "ארבעים נושאים מציקים" של מגדלנה חפץ שמציגה את עולמה האישי והיצירתי ששואב זיכרונות מעברה האירופאי ומתעמת במקביל עם הוויה ים תיכונית (אוצר: צבי טולקובסקי, מפגש גלריה: 5/4). "חותם נחתום" של מוטה ברים עם עבודות בנושא מסורת אפיית חלות שבת שמאירות את חותמן על גבי נייר האפייה (אוצר: אלברט סויסה). "מראות שתייה" של איציק בדש שמציג מיצב עשוי פחי שמן תעשייתיים שעליהם טקסטים בכתב ידו (אוצרת: דרורית גור אריה)

עבודה של מגדלנה חפץעבודה של מגדלנה חפץ

.

Troilo – תערוכה במוזיאון פרטי פרסלר בירושלים

עד 27/5 מוצגת תערוכת יחיד של הצייר האיטלקי פאולו טרוילו שחי ויוצר במילאנו. העבודות גדולות הממדים המצוירות באצבעות הידיים בלבד מבטאות אמנות פיגורטיבית אסתטית לצד דמיון חסר גבולות תוך התייחסות לפנים הרבות של גוף הגבר (אוצרת: דניאלה טלמור)

עבודה של פאולו טרוילועבודה של פאולו טרוילו

 

תמונות מכל דבר – תערוכה במוזיאון תל אביב לאמנות

עד תחילת אוגוסט מוצגת תערוכה מקיפה של האמן והצלם הברזילאי ויק מוניס המקיפה 25 שנות יצירה. בתערוכה יוצגו עבודות ממרבית הסדרות עליהן עבד, בהן: תמונות שוקולד, תמונות אבק, תמונות אדמה ותמונות זבל. מוניס מציג דימויים מתולדות האמנות, ההיסטוריה והתרבות הפופולארית שעוברים תהליך עם חומרים בלתי שגרתיים שבסופו מתקבל דימוי צילומי (אוצרת: סוזן לנדאו)

עבודה של ויק מוניסעבודה של ויק מוניס

 

לבנות ולהיבנות – תערוכה במגדל המוזיאון בתל אביב

במרכז לובי מודרני של אחד ממגדלי המשרדים בעיר, מוצגת תערוכת יחיד של האמן לובקה, שמציג סוכה מסורתית הבנויה משלל חפצים שאסף בסביבתו. העבודה היא ביקורת חברתית על החברה הצרכנית שאיבדה קשר אל הטבע והפשטות, שנפטרת בקלות מכל מה שהיה חלק מהעבר וממהרת קדימה (אוצרת: עדי לב, התערוכה תוצג כחצי שנה)

עבודה של לובקהעבודה של לובקה

 

אידיאלים חדשים – תערוכה חדשה במוזיאון העיר חיפה

עד חודש ספטמבר מוצגת תערוכה המוקדשת לצלמות מגרמניה ופלסטין במהלך המחצית הראשונה של המאה העשרים לצד עבודות צילום עכשווי העוסקות בשאלות של זהות מגדרית ולאומית. בתערוכה שלושה פרקים: דימוי האישה החדשה בתקופת ויימאר, דימוי האישה החדשה בפלשתינה וצילום בעידן הגלובלי (אוצרות: זהר עפרון ואנה גיאורגייב)

אידיאלים חדשיםאידיאלים חדשים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך