טיול לחג: בזים אדומים ומסעדה א-לה טוסקנה בבנימינה והסביבה

טיול לכל המשפחה בעמיקם והמטבח האיטלקי של משפחת פלוגי. חגית אברון עם המלצה לטיול לכל המשפחה בימי החג

13/04/2014
חגית אברון קבלו עדכונים מחגית
  • RSS

מתוך האתר של חגית אברון 

מה עושים?

אזור בקעת הנדיב, המשתרע בין בנימינה לזכרון, הוא האזור שהקלישאה הפרובנסאלית הכי הולמת אותו. דרך מתפתלת בין מטעים בשיא לבלובם, ניחוחות משכרים של שדות וכרמים, ובתים ישנים עטורי רעפים אדומים מזמינים אתכם לאחד מטיולי הנוף וטבע היפהפיים והנינוחים שבנמצא. וכל זאת במרחק נסיעה קצר מהמרכז. 

בקעת הנדיבבקעת הנדיב 

מעבר ליופי מסמא העיניים של האזור, הפורץ בשיא תפארתו בימים אלה של אביב, פסח הוא תחילת עונת הקינון של הבזים האדומים. לצורך הטיול מומלץ להצטייד במשקפות, בסבלנות ובנימוס, שכן אתם עומדים לסייר בליבו של היישוב עמיקם, שם התמקמו להם הציפורים הטורפות, הנמצאות בסכנת הכחדה.

עם הגיעכם ליישוב מומלץ לחנות את רכבכם במרכז המושבה, ולתור ברגל אחר הבז. את הציפור היפה תזהו באמצעות קולות החיזור שהיא משמיעה בבואה להאכיל את זוגתה בחגב או בחרק עסיסי.

הבז האדום נמצא בסכנת הכחדה, ובציר נדידתו (ההפוך משאר הציפורים) אוהב לקנן בין רעפים אדומים של בתים ישנים, מה שהופך את האזור לאזור קינון מועדף עליו. הצטיידו בסבלנות, הרימו עיניים ומשקפות ותורו אחר הנקבה במעופה הממהרת לגוזליה, או אחר הזכר היפה הממהר לאהובתו. משם, אפשר להמשיך ברגל או ברכב למצפור ההר העגול. 

 

איפה אוכלים? 

את מסעדת פלוגי המשפחתית תמצאו בליבה של המושבה הנוסטלגית בנימינה, חמש דקות של נסיעה יפה ממושבת קינונם של הבזים האדומים.

המסעדה מושלמת לארוחה משפחתית לאחר הטיול בטבע - מעוצבת בפשטות כקפה-מסעדה בז'אנר הכפרי, חלונות מקושטים בוויטראז'ים צבעונים, רצפה מעוטרת, קירות מחופי מוזאיקות וחצר שתשמח ילדים שעייפו מישיבה סביב השולחן.

שאול פלוגי, השף הצנוע והמוכשר של המסעדה, אוהב את המטבח האיטלקי ומיטיב לבשל ולהגיש תפריט של אוכל מצטיין. ארוחה שכזאת, שכיף לחלוק, בליווי יין משלל יקבי האזור, שבקעת הנדיב כה התברכה בהם, תהפוך את הקפיצה הקטנה לחו"ל למושלמת של ממש.

מסעדת פלוגימסעדת פלוגי

בתפריט המסעדה, במיוחד לימות החג, יוגשו מטעמי המטבח האיטלקי ללא חמץ - החל מקרפצ'יו נפלא ומבושם בבלסמי ושמן זית, אנטיפסטי צבעוניים, קציצות דשנות של בשר ותרד, דגים, סלטים שופעים של ירקות, גבינות ואגוזים וגם מנות צמחוניות מעולות, קינוחים ומיצים טבעיים, כמו נקטר האלים האלוהי, שבשום אופן אסור לפספס.

תגיד שחגית:

בזים אדומים וההר העגול: מושב עמיקם. אפשר גם להזמין סיור צפרות מודרך בתיאום מראש – צהלה ברוש - 052-3509529, http://www.ecotour.co.il/ 

פלוגי: הגיבורים 16, בנימינה. טלפון: 04-6389628. לא כשר. פתוח בחג ובשבתות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה