טיול לחג: לטוס על אופניים ולאכול אצל בלה היפה בעמק יזרעאל

טיול אופניים חשמליים ברמת דוד ומסעדה בתוך גינה ירוקה ופורחת, שמוכיחה שיש אוכל טוב גם מחוץ לתל אביב

13/04/2014
חגית אברון קבלו עדכונים מחגית
  • RSS

מתוך האתר של חגית אברון 

מה עושים? 

טיולי אופניים כולנו מכירים – מדוושים, נאנקים בעלייה, צורחים בירידה ועושים סלאלומים בשטח. אבל על אופניים חשמליים כבר דהרתם במרחבים? מדובר באופניים תמימים למראה, שמנועם הקטן והממזרי יטיס אתכם במהירות הסילון אל הטבע המתפרץ.

שימו פעמיכם אל עמק יזרעאל, החלומי בימים אלה מתמיד, וכנסו בשערי קיבוץ רמת דוד אל עבר השלט המורה לשטיין טיולי אופניים, והתכוננו לחוויה המשלבת אדרנלין, נוף ואולי עוד הפתעה שאינה שגרתית.

לאחר שתלגמו קפה קטן במתחם הזולה הנחמד שבמקום, תדלקו את הצעירים שבחבורה בגלידה מתוקה להעלאת רמת הסוכר, בחרו את האופניים המתאימים להרכב שלכם (חשמליים, ריקשה נגררת לילדים, כיסא לפעוט וגם אופנים רגילים יש למי שמתעקש להתאמץ), קסדות ו...לדרך.

לאחר שהשתלטתם על הכידון והתרגלתם למהירות הסילון של הכלי שבידכם, צאו אל השדות הפתוחים, למסלול יפהפה של כ-7 ק"מ. המסלול, משולט ברובו ומתחיל בין שדות קיבוצי העמק – חיטה ירוקה ובשלה, ניצנים ירוקים של שדות גזר כתום, עלים מכסיפים של מטעי זיתים, טרקטורים חורשים בתלם וכל טוב העמק הפרוס בפניכם.

המסלול גם עובר ליד בסיס חיל האוויר רמת דוד, ועם קצת מזל וביום טוב ימריא או ינחת מעל ראשכם מטוס קרב.

המשיכו אל עבר מאגר המים המלא כאגם ובו שלל עופות מים, ברווזים מגעגעים במעופם ושלל ציפורים יפות. זהו השלב בטיול בו כבר צוברים בדרך כלל ביטחון, וטסים במהירות הסילון את יתרת המסלול היפה, חזרה אל תוככי שערי הקיבוץ. 

שטיין טיולי אופניים. צילום: אסף רונןשטיין טיולי אופניים. צילום: אסף רונן

 

איפה אוכלים? 

הטבע והרכיבה לבטח טיפחו בקרבכם את תחושת הרעב. סיבוב קטן ברכב בעיקול כביש המושבים ואתם במושב בית שערים (לא להתבלבל עם אתר העתיקות שליד טבעון), במסעדת בלה היפה, השוכנת במבנה עץ וטובלת בגינה ירוקה ופורחת שבריכת דגים במרכזה. כר פורה להשתוללות ילדים בחוץ.

המסעדה שייכת לשף המוכשר עידן ולשותפו מאיר הפנים ליאור. השניים, תושבי הצפון, החליטו לנפץ את המוסכמה הגורסת שאוכל טוב באמת אין מחוץ לתל אביב. עידן ליפשיץ, השף השוקד במטבח, עבד במסעדת טוטו עטורת השבחים, וייבא לבלה את מנת הניוקי בערמונים ובחמאת כמהין המופלאה, כמו גם את סגנונו האישי והמוקפד. סגנון שאוהב בישול טרי, מתוחכם אך לא מתחכם המבוסס חומרי גלם מצטיינים.

התפריט, מעניין ומגוון, משרטט דיוקן של מטבח אישי, שאוהב את איטליה ואת אגן הים התיכון. אל תפספסו את מנת הארטישוק בקרם שמנת ושקדים קלויים, את סלט הקיסר היזרעאלי עם אנשובי וחלמון צהבהב, שוט של מרק ארטישוק אביבי בקציפת שמנת, שנעשה בו מעשה כישוף וגם את הדג שעורו פריך בחמאת ערמונים המלווה במחית תפוחי אדמה רכה כעננה, מנה שגררה גניחות הנאה מסובבי השולחן.

למי שמת על בשר, ישמח בנתחים דשנים, המצטיינים בטעמי אוממי עזים. כאלה שמשאירים את החיך, להוט לביס הבא. גם הילדים ייהנו משלל הצלחות השופעות שבתפריט, כולל תפריטון ילדים משל עצמם. לא לשכוח ללגום יין לבן צונן שמתאים לאווירה הצוהלת של אנשים שמחים בחופש, וילווה בקלילות את הארוחה הטובה הזאת, שלבטח תשמחו בה.

מסעדת בלהמסעדת בלה

 

תגיד שחגית: 

שטיין טיולי אופניים: קיבוץ רמת דוד. מומלץ לתאם מראש: 053-2738359. פתוח בכל ימות החג. http://www.steinbikes.com/ 

מסעדת בלה: בכניסה למושב בית שערים. לא כשר. טלפון: 04-9830730. שימו לב: המסעדה סגורה ביום שלישי, 15/4, ותחזור לפעילות מלאה בחול המועד ובשישי שבת
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה