המשטרה מחפשת יחסי ציבור בכל מחיר

בין הרשעת ראש ממשלה לשעבר בפלילים ומקרי האלימות של בני הנוער, משטרת ישראל מתעקשת להשקיע משאבים בסמים הקלים של אמני ישראל

06/04/2014
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

בסופהשבוע האחרון, ליוו אותנו תמונותיהם המטושטשות של שחקנים מוערכים ומפיק מפורסם, מתחנת לב תל אביב, ממש אחרי שנחקרו תחת אזהרה על שימוש עצמי בסמים. הם לא אנסו נשים מסכנות כמו איזה נשיא שאני מכירה ולא העבירו מעטפות שמנמנות מתחת לשולחנות, מהם נותר לאזרחים בניין מכוער בלב ירושלים - כמו איזה ראש ממשלה שאני מכירה. הם לא צילמו תמונות פרובוקטיביות של נערות תמימות והפיצו אותן לכל דורש, לא ארגנו "מסיבות חשק", לא דקרו את השכן שהעיר להם בשעת לילה שהם עושים רעש, לא גנבו, היכו, רימו או שדדו, לא פגעו באף אחד ולא הזיקו לאיש.

כל עוונם היה שבחרו לצרוך את הצמח מסוג קנאביס - זה שגורם לך להרגיש רגוע יותר, קצת עייף, מחוייך, שגורם לך לצחוק מדברים מטופשים או לבלוס בדממה שקית של במבה. בכל זאת, בישראל מוכת האלימות והשחיתות, בוער יותר לטפל בשחקנים סטלנים, מאשר בכל הרעות החולות האחרות והרבות שיש במדינה.

קרן מור. צילום מסך מתוך יוטיוב

הרבה פעמים מוטחת במשטרה ביקורת. בכל פעם שמתעוררים לעוד יום שבו נרצח חף מפשע בניסיון חיסול שלא הצליח, בכל פעם שהאזרחים שוב מרגישים בטוחים פחות - המשטרה סופגת. לפעמים בצדק ולפעמים נעשה לה עוול. אני לא חושבת שכל התנהלות לקויה הקשורה בביטחון התושבים היא בעיה של המשטרה. בטח לא כאשר אנחנו לוקחים בחשבון את התקצוב הזעום לו היא זוכה - 9 מיליארד שקל בשנה, לעומת 60 מיליארד שקל לצה"ל.

אבל השיקול היח"צני שלה, להבליט בכותרות דווקא את סיפור החקירות המטופש הזה, מראה שיותר מכל מישהו שם בקודקודים חושב שאנחנו מטומטמים, אנחנו שכבר מזמן לא מתרגשים מכל ג'וינט, שרבים מאיתנו התנסו, או צורכים סמים קלים (כן, יש דבר כזה סמים קלים).

נכונותם של הנחקרים, מוטי רייף וקרן מור, להיחשף רק מדגישה את הגיחוך. בואו לא ניתמם, החברה המערבית מוקפת סמים. אלכוהול סם מסוכן, מגביר ביטחון עצמי, מבטל עכבות, משבש שיקול דעת, מביא נערים לדקור חברים וזרים בכל סופשבוע משועמם ונמצא בכל מקום, בכל פינה. ריטלין, סם מסוג מתילפנידאט, נמצא בפקודת הסמים המסוכנים בישראל, ומחולק לכל דורש בין אם הוא בן 6, 16 או 60. ועוד לא דיברתי על ווליום, ציפרקלס פרוזאק ושאר חברים, שהם כולם סמים ממכרים, שמשנים לנו את האיזון הכימי במוח.

להסדיר את צריכת הסמים הקלים

אני לא מתחסדת, אנשים רבים וטובים נעזרים בתרופות האלה מדי יום. מי שמוצא שזה עוזר לו רשאי כמובן לדאוג לרווחתו האישית. בעולם כולו כבר מבינים, אין שום טעם לאסור על השימוש בצמח טבעי שגורם להרגשה נעימה ולא מזיקה, שמיסוד צריכת הקנאביס בחוק מחלישה את ארגוני הפשע השולטים בשוק, מהדקת את הפיקוח על איכות התוצרים, ומכניסה למדינה רווחים מכובדים.

מחקרים על מחקרים כבר מוכיחים, תרומתו הרופאית של הקנאביס עולה עשרות מונים על השפעותיו השליליות, מיליוני אנשים בעולם, שצורכים מדי יום קנאביס לצד ניהול קריירה, משפחה וחיים תקינים ומוסריים.

הגיע הזמן שגם בישראל, שהמשטרה שלה כבר קורסת מרוב שערוריות, חקירות וארגוני פשע לטפל בהם, להסדיר את צריכת הסמים הקלים בחוק, ולהתיר להם לעשות את העבודה האמיתית - לדאוג לביטחון האזרחים, הפעם באמת.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה