התחברי לנערת הגלאם שבך

כל אחת צריכה להחזיק שפתון בתיק, במיוחד אם זה למטרה חשובה: הכירי את ליין השפתונים שמציל את חולי ונשאי האיידס בעולם

03/04/2014
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

ויוה גלאם לשפתיים שלך (צילום: יח"צ)

גם מי שהיא לא מכורה כבדה לאיפור מכירה את המותג הסופר נחשב מאק. מוצריו אהובים על טובי המאפרים והיפות שבמפורסמות, ואפשר להבין למה- הכל מהמייק-אפ ועד לאחרון העפרונות הם באיכות הגבוה ביותר, המוצרים פשוט עושים את ההבדל, חווית האיפור הופכת, ובכן, לחוויה.

בין מגוון המוצרים של החברה, מקפידה מאק לטפח, כמעט מיום היווסדה, את ליין האיפור "ויוה גלאם", שבו מפתחים מידי שנה ליפסטיקים בגוונים מהפנטים בשיתוף אמנים מובילים מעולם הבידור והאופנה. "חברת מאק נוסדה לפני 25 שנים בטורנטו קנדה" מספרת נטע סקלי, סניור ארטיסט במאק ישראל, "על רקע ההקמה שלה השתוללה מחלת האיידס, כולל כמובן, המון אנשים מתחומי האופנה והיופי וזה הביא את החברה להקים את קרן מאק למען חולי ונשאי איידס".

מידי שנה משחררת מאק ליפסטיק או שניים בגוונים מיוחדים, שיכולים להתאים למגוון רחב של נשים, חוץ מ-6 גוונים של ליפסטיקים ושני ליפ-גלוס שהפכו למוצרים קבועים בליין. עלות השפתונים משתנה ממדינה למדינה, כמובן, אך הם נמכרים בכל העולם. הסכום במלואו נתרם למען קרן הרווחה לחולי ונשאי האיידס של מאק "זה משהו שחשוב שהקונות ידעו- הסכום כולו מוקדש למען הנשאים החולים, לא למחקר אלא דווקא לחינוך ולרווחת החולים- מזון, תרופות בדיקות".

במאק אומרים שליפסטיק אחד מציל חיים, משפט שנשמע מעט יומרני בהתחלה, עד שמגלים את המספרים "עד כה הצלחנו לגייס מעל 300 מליון דולר(!) לטובת הקרן, במחיר של שפתון אחד אפשר לממן 16 ארוחות חמות, 12 נסיעות למרכזי תמיכה או לקבלת טיפול רפואי, עבור שתי נשים בהריון- ניתן לממן תרופות שמונעות את הדבקת העובר. זה ממש הצלת חיים במובן הכי הכי בסיסי שאפשר לחשוב".

בישראל מעבירים מאק את תרומותיהם למרכזים המספקים בדיקות דם לגילוי הנגיף ללא עלות ובאופן אנונימי, כמו כן משקיעים בחינוך של צעירים ( אחוז הנדבקים הגבוה ביותר הוא בגילאי 20-25), למין בטוח, ופעילויות הסברה לנשים העובדות בתעשיית המין.

מידי שנה מגייסת מאק אמן מפורסם שגם לוקח חלק פעיל בפיתוח המוצר ובגוון הספציפי של הליפסטיק, "הבחירה היא באנשים עם אג'נדה, שגם עושים פעילות וולנטרית סביב ההסברה לאיידס", מספרת סקלי.

ליום ולערב: איפור מושלם עם שפתיים מודגשות באדום

השנה בחרו במאק בריהאנה, שגם הייתה מעורבת בפיתוח גוון הליפסטיק והליפגלוס שיצאו תחת שמה. בימים אלה היא עוסקת בפעילות דוברות והסברה על המחלה בקרב ילדים ונוער באיים הקריביים- מקום הולדתה. הליפסטיק הוא אדום עם נגיעה מטאלית, והליפגלוס, באותו גוון ממש יכול להוסיף טאץ' מבריק לשפתיים שלך.

ויוה גלאם לשפתיים שלך (צילום: יח"צ)

"הצבע הזה פשוט מהמם, והוא יכול להתאים לכל אחת" מדגישה סקלי. בשנים האחרונות טרנד השפתיים המודגשות מככב על מסלולי התצוגות וגם ברחובות "הישראליות אימצו בחום את הסגנון של שפתיים מודגשות. בסיס עדין- מייק אפ קליל ומעט סומק, צללית בגוון טבעי ומסקרה, הם הליווי הקלאסי לשפתיים מודגשות" מציינת סקלי, אבל יש לה גם בשורה לאוהבות האיפור הדרמטי "המיתוס הזה ששפתיים מודגשות לא יכולות לבוא לצד עיניים מודגשות, זה לא נכון- איפור הוא אומנות, אין דבר כזה שאין, וזה מאוד תלוי אישיות. בזמן האחרון בנות מגיעות עם התמונה של ריהאנה מהקמפיין שהיא עשתה לשפתונים, ומבקשות להשיג את אותו מראה- עיניים מעושנות ומודגשות, ריסים מלאכותיים וכמובן שפתיים באדום מטאלי. זה עובד וזה יפה, כל עוד את מתחברת לזה והאישיות שלך מתאימה 'להחזיק' את האיפור".

למען מטרה מקודשת וראויה, ולשפתיים צבועות בצבע מהפנט שיכול להתאים גם ליום וגם לערב, כל אחת צריכה שפתון של ויוה גלאם בתיק האיפור שלה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה