איך יוצרים מיזם עסקי נשי?

בניית קונספט, גיוס משתתפים, יחסי ציבור והרבה אמונה ואופטימיות. יריד הלייף סטייל "מרקטיטו" שיתקיים בסופ"ש הקרוב בדרום נוצר בזכות שלוש נשים שהחליטו לשתף פעולה

02/04/2014
לירז לביא עשור קבלו עדכונים מלירז לביא עשור
  • RSS

אם היו אומרים לי לפני מספר חודשים, כי יש אנשים שמסכימים לנסוע 180 ק"מ בשביל שטיח כניסה לבית, הייתי אומרת שזה הזוי, כמעט כמו העובדה שמחלון ביתי, הנוף הנשקף אליי הוא מועדון קריוקי מאולתר של תאילנדים. שתי העובדות הן נכונות. ההבדל הוא שאל העובדה הראשונה לקח לי קצת יותר זמן להסתגל. שתי החברות-שותפות היקרות שלי, חגית ואורית, נמנות על סוג האנשים של ה-180 ק"מ בשביל... משהו.

בוקר גשום אחד (ביום היחידי שירד השנה גשם בדרום) הן התקשרו אליי וביקשו שניפגש שלושתנו כדי לעבד איזה שהוא מיזם שהן חושבות להפיק - "יריד לייף סטייל דרומי". אני למעשה נקראתי לדגל מתוקף תפקידי, בכדי להעניק למיזם את שמו. לא הצלחתי להבין איך הן אמורות לגייס מעצבים ויוצרים, לשכנע אותם להגיע לדרום ולמעשה לקשור אותם אל האג'נדה הדרומית של להפריח את השממה בסטייל.

יריד מרקטיטו. צילום: ענת

צילום: ענת 

הרגע בו התחלתי להיות חלק בלתי נפרד מהיריד הוא רגע משמח בו צלע אחת מהמשולש התבשרה שהיא בהריון. בערך כמה שעות אחר כך החלו כל התופעות המוכרות לתת את אותותיהן ללא התחשבות, אף לא מועטת, בנושאת היקרה. איך למעשה את אמורה לדבר עם מציגים כשאתם במרחק 100 ק"מ אחד מן השני ולשכנע אותם להשתתף?

בניית קונספט היריד וגיוס המציגים כבר החלו לצבור תאוצה, ובזכותן של הנסיבות (המשמחות!) היה צורך לגייס מישהו, בכדי שלכשנגיע אל הישורת האחרונה. יזמות היא תכונה שהניחן בה חייב להיות אופטימי אבל לא על אופטימיות עומדת היזמות לבדה. בשרשרת המעגלים שאליהם אנחנו משתייכות - נשים, אמהות, יזמיות, פריפריאליות, קיימים לא מעט "מעכבי הצלחה". גילינו שכל מה שנחוץ הוא אופק.

מלבד הקהל הדרומי המקסים והמפרגן שלנו, באופק ראינו אנשים שעולים לרכביהם ומדרימים לנגב כדי ליהנות מכל מה שיש להם ליד הבית, אבל עם ערך מוסף של דרום: נופים, טבע, אוכל טוב ויוצרים ומעצבים חדשים ומדהימים שהחליטו לתת לנו צ'אנס.

יריד מרקטיטו. צילום: בוטיקה

צילום: סטודיו בוטיקה

רצינו שיגיעו ליריד לייף סטייל משפחתי בו החוויה היא שונה ומלאת תוכן, ובמיוחד לשנות את התפיסה כי הנגב הוא סוג של טריטוריה נפרדת ומנותקת מכל מה שקורה אי שם באמצע.

שלושתנו שונות האחת מן השנייה. חגית היא מפיקת אירועים - יעילה, ורבלית, מעשית ובעלת חזון ואמונה. אורית היא בעלת מותג ממתקים ומארזים, חיה ונושמת עיצוב, יודעת את אמנות הפרטים הקטנים ומקפידה עליהן בכל אלמנט בו היא נתקלת. מספיק להיכנס אל שתיהן לבית ולהבין שטעם משובח הוא עוד חוט הקושר בניהן, ויש אותי - אוהבת מילים, אוהבת רעיונות חדשים ואוהבת אותן.

יריד מרקטיטו. צילום: סטודיו בוטיקה

צילום: סטודיו בוטיקה 

עכשיו אפשר להישען קלות לאחור על הכיסא (לא להרבה זמן) ולומר התחלנו להצליח. היריד הראשון הצליח מעבר לכל ציפיותינו הלא ריאליסטיות והתחושה הייתה של הכרת תודה מטורפת וכמו כן של צניעות אל מול התהליכים שקורים מעצמם.

אנחנו מתרגשות ומתכוננות ליריד הבא שייערך בסופ"ש הקרוב, יריד בסימן התחדשות.

*****

יריד מרקטיטו יתקיים בקיבוץ ניר-עם ב-5-4 באפריל, בין השעות 17:00-10:00.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה