האם נשים רזות נהנות יותר מסקס?

כיצד פרסומות שמציגות סקס אפיל של בנות 14 משפיעות על חיי המין שלנו, ואיך זה קשור להימנעות מסקס אוראלי ולחוסר סיפוק מיני

01/04/2014
קטי קמחי קבלו עדכונים מקטי
  • RSS

החברה שבה אנו חיים, מלמדת אותנו לרצות להיות משהו שלעולם לא נהיה: חטובים, עשירים, נהנתנים שלעולם אינם מזדקנים. שלטי החוצות ממשיכים להפיץ את המראה האידיאלי הצעיר הרזה והסקסי ואנו, שלא זכינו להיוולד במידות מושלמות, אבל כן זכינו בצמיגי מותניים - מרגישות נחותות. נשארות לנצח במצב של תסכול וכמיהה אינסופית להדמות אל אותו אידיאל, כי רק אז, כך נדמה לנו, נהיה באמת מאושרות.

אפשר לדבר ארוכות על הנזקים שאותם דימויים גורמים לנו. בחשבון הבנק, בגוף ובנפש אבל לדעתי, שלטי חוצות המפרסמות סקס אפיל של ילדות בנות 14 משפיעים גם על חיי המין שלנו.

רזות נהנות יותר מסקס? (איור: שאטרסטוק)

הדימוי העצמי הולך עם נשים למיטה

גברים אוהבים אותנו צעירות – כך חונכנו לחשוב, וגם אנחנו ביננו לבין עצמינו מודות שתענוג לבחון את הגוף של אותן לוליטות.

אין ספק, המין האנושי נמשך ליופי ולנעורים.

בספרו 'זרעים הם מגברים וביציות הן מנשים' (הוצאת מודן) מסביר ג'ו קווירק : "הגיל מתאכזר לנקבות ההומו ספיינס, משום שהמוח שלנו גדול מדי ללידות קלות. ההיריון נעשה מסוכן יותר עם הגיל, וזהו ההסבר לכך שהתפתחותן של עיננו כיוונה אותן לראות יופי בפוריות נשית, ובגיל צעיר – סימן לפוריות".

וכך, שבויות בידיעה שהגברים אוהבים צעירות, נשים רבות חיות בהלקאה עצמית אינסופית ובמירוץ בלתי אפשרי אחרי הגוף שלעולם לא יהיה להן. גוף של מישהי אחרת: צעירה, רזה וחטובה מהן. לאותן נשים נדמה שמאחר שנעורים הם סממן לסקס אפיל ופוריות, הדימוי העצמי שלהן הולך איתן גם למיטה. אל המקום בו דווקא ה'מה' וה'איך' חשובים הרבה יותר מה 'איך זה נראה'.

סקס טוב הוא יותר משדיים זקורים

כולנו יודעות שסקס טוב הוא הרבה יותר משדיים זקורים וכבר שמענו על כוכבי התקשורת שבוגדים בנשותיהם מוצקות הישבן ומנופחות השפתיים בעבור מציצה אחת טובה. כי אחרי מספר חודשים של התפעלות מהדיווה המושלמת כל גבר זקוק לאישה אמיתית שתדע לענג את עצמה ואותו במיטה.

ואישה אמיתית, היא יותר מסך השתלים שעליה.

ובכל זאת, כולנו מודאגות במיטה. חלקינו יותר וחלקינו פחות והדימוי העצמי שלנו הוא שקובע אם חיי המין שלנו יהיו לוהטים יותר או פחות.

"אישה בלי ביטחון עצמי לא מסוגלת ללמד את בן הזוג שלה מה נעים לה, היא מרגישה שהיא צריכה לספק אותו ולרצות אותו", מסבירים אנשי המקצוע, "אישה עם ערך עצמי נמוך לא מרגישה שמגיע לה. ובשביל ליהנות במיטה, אישה צריכה להרגיש שמגיע לה".

מעדיפות להתפשט בחושך

אבל עוד לפני האורגזמה: נשים רבות מדווחות שגם בזוגיות רבת שנים, הן מעדיפות להתפשט בחושך ולפעמים, בינן לבין עצמן הן תוהות איך זה קורה שגברים נמשכים אליהן. מחשבות מסוג זה אינן מאפשרות להן ליהנות מסקס כי כשנדמה שאין לך מה להציע – אין סיכוי שתוכלי ליצור אינטראקציה ספונטנית במיטה.

מסיבה זו נשים רבות נמנעות מלקבל מין אוראלי: הן לא מבינות איך זה לא מגעיל אותו, נשארות עם בגדים תחתונים מתחת לשמיכה – כדי שלא יראה שהחזה שלהן נפול. הן מתיזות על עצמן בשמים – על מנת שריח הגוף הטבעי שלהן לא יבצבץ, ומתנות את האקט בחשיכה טוטאלית – כדי שלא ישים לב שהן לא עשו קו ביקיני כבר שבועיים.

אותן נשים מרדדות את מה שיש להן להציע לבן הזוג לאסתטיקה נטו כשהן שוכחות שמה שהגבר שלהן באמת מחפש זה חום, אינטימיות ותשוקה.

היכולת שלנו להפוך את מה שיש לנו להציע לקליפה חיצונית בלבד מדרדרת את חיי המין של זוגות רבים למעגל קסמים אבוד.

רזות נהנות יותר מסקס? (איור: שאטרסטוק)

 מראה מרושל משפיע על חיי מין

נשים רבות בוחרות לשקוע לתוך ההזנחה העצמית ובגלל דימוי פיזי נמוך לעבור ללבוש טרינינגים מרושלים ולהתנזר מהנאות החיים. סקר של הארגון לחקר מדעי של מיניות האדם ב Penn State University  מצא קשר מעניין בין מה שהחוקרים מכנים  'מראה מרושל'  ובין חיי המין של הנחקרות.

על פי הסקר שהקיף נשים בין גילאי 35-55  עלייה במשקל או התבגרות קשורות בקשר הפוך לעניין במין והנאה ממנו, במילים אחרות, ככל שגיל האישה ומשקלה עולים כך קטן העניין שלה והנאתה ממין.

 מסקנת המחקר מאשימה את התרבות המערבית בהערצה עיוורת לגוף צעיר ודקיק, הערצה המביאה לחרדה מהתבגרות ולחץ עצום על נשים מבוגרות לנסות להילחם או להסתיר שינויים גופניים שאמורים להתקבל כנורמליים לחלוטין.  עם הירידה בתפיסת האטרקטיביות הפיזית בעיני הנשים את עצמן, ירד גם העניין שלהן במין. אבל 70% מן הנשים שהשתתפו בסקר דיווחו כי במידה וכן נעתרו למין, רמת ההנאה ממנו הייתה מרובה.

מה שאפשר ללמוד מנשים קובניות

בסדרה "סקס והעולם הגדול" ששודרה בערוץ 8, אחרי מסע בסין ואוגנדה מגיעה החוקרת ההולנדית אל קובה. הנשים שם מגיעות בכל גודל וצבע, כולן בוטות עם הנשיות שלהן ובעיקר – חוגגות אותה.

"איך זה יכול היות?", שואלת המראיינת את אחת הנשים הגדולות, "האם זה משום שבקובה הקומוניסטית אסורות פרסומות?".

כן, מתברר שאין פרסום בקובה. לא באמצעי התקשורת ולא פרסום חוצות. לנשים של קובה אין מודל חיצוני והן מזדיינות על ימין ועל שמאל, באור המלא של הקאריביים בלי להכניס את הבטן.

"כמה מושלם היית, כאשר היית תינוק קטן",  כותבת לואיז היי בספרה 'אתה יכול לרפא את חייך' (הוצאת אור-עם). "תינוקות אינם צריכים לעשות דבר על מנת להפוך למושלמים, הם מושלמים כפי שהנם, והם מתנהגים כאילו הם יודעים זאת..."

גם אנחנו חשבנו פעם שכל חלק בגופנו הוא מושלם, עד שהתחלנו להאזין למבוגרים סביבנו, אשר כבר למדו לפחד ולחשוש, והתחלנו להתכחש לגדולתינו שלנו. הנשים בקובה לא הקשיבו למבוגרים שסביבם ואולי, המבוגרים הללו היו קובניים מאושרים וסקסיים שהבהירו להם שהכל מותר ויפה.

תחשבו על הילדים שלכם, תחשבו על הבנות שלכם ותחשבו איזה מסר אנחנו מעבירות הלאה או שהגיע הזמן לעבור לקאריביים.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

קטי קמחי היא מנחה ומלווה תהליכי התמקדות ומיניות. לאתר של קטי קמחי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה