הרשעת אולמרט: מותה של הפולטיקה הישנה

ראש הממשלה לשעבר הורשע הבוקר בלקיחת שוחד. הרשעתו של אולמרט היא נורת אזהרה לכל חובבי הנדל"ן, תופרי הג'ובים ומקדמי המכרזים. הצדק כבר לא מפחד לצאת לאור

31/03/2014
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

איזה יום עצוב. זה מה שחשבתי ברגע הראשון. איזה יום עצוב. יום שבו ראש ממשלה בישראל מורשע בפלילים, לוקח שוחד כאחרון הגנבים. איזה יום עצוב.

גדלתי בירושלים. את רכבת המגדלים המכוערת שצמחה יום אחד על אחת הגבעות מימין לקניון מלחה אפשר לראות מכל פינה בעיר. מופת של כיעור עירוני וחילול נופים. לפעמים קיוויתי שיהיה מישהו אמיץ מספיק שיכנס בהם עם כדור ברזל, וימחק כל זכר לבושה. ידענו, בטח שידענו. אישורים לבנייה שכזאת, זה מסריח מהיסודות העמוקים ביותר. זה התפוצץ לנו בפרצוף, אבל אף אחד לא היה מופתע.

אהוד אולמרט. צילום: רויטרס

אומרים - משהו רקוב בממלכת דנמרק, לא יודעת לא הייתי שם. אבל משהו רקוב בהחלט התנהל בשני העשורים האחרונים במדינה שלנו. איזה יום עצוב, חשבתי, אבל זה לא נכון. היום יום שמח. יום שמח כי מערכת המשפט שלנו הצליחה להרשיע נוכל מפולפל כאולמרט והפמלייה המפוקפקת שלו. הפוליטיקה הישנה, זו שמושתת על ערכים נלוזים של כוחניות, שררה והון, על חשבון חזון, ערכיות, ציוניות - המילה שכבר כמעט מביך לדבר בשמה מרוב ציניות.

קומו, קומו כל האופרטוניסטים והפחדנים שזועקים שקרים והכפשות, שמנסים לבטל את הרגע הזה, הרגע שבו נגמרה החסינות, האלימות המינית, השפלות הערכית. נגמרו החגיגות. הרשעתו של אהוד אולמרט היא נורת אזהרה לכל האהודים האחרים, חובבי הנדל"ן, לכל הפולטיקאים הקטנים, מפיצי השמועות והדוחקים לפינות. לכל תופרי הג'ובים, מקדמי המכרזים, לכל המאיימים, לכל אלה שעוקבים ומחפשים, שמתעסקים ברפש ובזוהמה ולא חלילה בסיבה שלשמה התכנסנו - לחיות ולהתקיים במדינה דמוקרטית של יהודים.

מה אנחנו יכולים ללמוד מהרשעתו של אולמרט (ובל נשכח את קצב)? שהציבור כבר לא מריח את הרפש ומדמיין שזה צואת פרות. הצדק כבר לא מפחד לצאת לאור.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה