בחני את עצמך: האם את הורסת לעצמך את השיער?

את משקיעה זמן יקר בשיער שלך – חפיפה, צבע, פן וחומרי טיפוח, אבל לפעמים השיער פשוט לא נראה טוב. מה את עושה לא בסדר? בחני את עצמך

27/03/2014
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

בחני את עצמך: האם את הורסת את שיערך? (צילום: שאטרסוק)

מה לא תעשי בשביל שיער יפה: את מקפידה לחפוף היטב ובמרץ את השיער, את מסתרקת בקפידה, משתמשת במחליק שיער (או בפן, תלוי ברמת הקואורדינציה שלך) כדי לשוות לשיערך מראה חלק ומבריק או משתמשת במוצרי שיער כדי ליצור תלתלים שובבים. את משקיעה את כל כולך ואז נעמדת מול המראה ולא מאמינה למראה עינייך. לא, זהו לא מראה השיער לו ייחלת. למרות כל פעולות הטיפוח וההשקעה שלך - השיער נראה יבש, קשה, נפול ובכלל לא זוהר כמו שרצית. מה את עושה לא בסדר? ובכן, האם את מטפחת את השיער שלך באופן הנכון או שאת למעשה גורמת לו נזקים?

בחני את עצמך

כשאת רוכשת שמפו לחפיפה את...

א. בוחרת שמפו שמותאם לאיכות השיער שלי.

ב. בוחרת לפי הריח שאני אוהבת.

ג. בוחרת לפי המחיר.

ד. משתמשת באותו שמפו כבר שנים.

תשובת המומחה: התשובה הנכונה היא א'. חשוב להבין - שמפו טוב הוא הבסיס לשיער טוב, כך שהכי חשוב שתשתמשי בשמפו איכותי. אם גרמת לשיערך נזק באמצעות שימוש בשמפו לא מתאים או פשוט מדי, יהיה לך קשה עד בלתי אפשרי לתקן את הנזקים באמצעות מוצרי טיפוח אחרים. שמפו איכותי הוא שמפו שמנקה באופן עדין את השיער ושומר על חומציות עור הקרקפת. בחרי שמפו ללא מלחים ו-SLS, בנוסחה שמכילה סבון צמחי, מינרלים ואנטי אוקסידנטים פעילים.

 כשאת צובעת את השיער בבית את...

א. מכינה תערובת צבע וחמצן ומניחה אותה קודם על השורשים ואחר כך על הקצוות.

ב. מכינה תערובת ומניחה אותה על כל השיער בבת אחת.

ג. מכינה תערובת צבע אחת לשורשי השיער ותערובת נוסף ליתר השיער.

ד. בכל צביעה אני עושה משהו אחר.

 תשובת המומחה: התשובה הנכונה היא ג'. שיער שנצבע פעם אחת אינו זקוק לאותה אמולסיה כמו שיער טבעי שטרם נצבע, כלומר, כמו שורשי השיער. השיער שכבר עבר צביעה, באורכי השיער, זקוק לאמולסיה מעודנת יותר עם פחות חמצן ואמוניה. אם מניחים את אותה התערובת גם על השורשים וגם על האורכים נוצר מראה בלתי אחיד וגם השיער שכבר נצבע ניזוק מעודף חומרים, מאבד לחות וברק וכתוצאה מכך מתייבש ונראה דהוי. הדרך הטובה ביותר לשמור על השיער ולתת לו מראה אחיד ומבריק היא להכין שני תערובות, אחת לשורשים ואחת ליתר השיער ולהניח אותן לפי הוראות הצביעה של היצרן.

 כשאת מסרקת את השיער את...

א. מסרקת את השיער כשהוא רטוב לגמרי, במקלחת.

ב. מסרקת את השיער רק כשהוא יבש לגמרי.

ג. מקפידה על 100 העברות של המברשת בשיער.

ד. מסרקת את השיער כשהוא לח עד יבש, ביסודיות מהשורשים עד הקצוות.

 תשובת המומחה: התשובה המומלצת היא ד'. לא מומלץ לסרק את השיער כשהוא רטוב לגמרי. כאשר השערה רטובה היא הופכת להיות גמישה יותר וכך רגישה יותר. מומלץ לייבש את השיער קלות, או לפחות לספוח את רוב המים, ואז לסרק אותו מהקצוות כלפי מעלה, במקטעים קצרים. כך מונעים מתיחה מיותרת של השיער שגורמת לו לאבד את המרקם שלו ובסירוק מתמשך גם לשבירה של השערה בנקודות המשיכה.

 כשאת משתמשת במחליק שיער את...

א. משתמשת במחליק ישירות על שיער רטוב.

ב. משתמשת במחליק שיער ישירות על שיער סחוט קלות.

ג. משתמשת במחליק על שיער מיובש היטב.

ד. פעם ככה ופעם ככה.

 תשובת המומחה: ג' היא התשובה הנכונה. שימוש במכשירים חמים על השיער צריך להיעשות אך ורק על שיער יבש לחלוטין ומסורק ביסודיות. כאשר השיער רטוב הנוזלים הופכים במהירות לקיטור שפורץ מהשיער וגורם לו נזק בלתי הפיך למבנה השערה ושחיקה מואצת למעטפת סיב השערה – התוצאה היא שיער לא נעים למגע, עם מרקם מחוספס ומראה לא אחיד.

 כשאת משתמשת במייבש שיער או במחליק שיער את...

א. לא מסרקת את השיער לפני הפעולה.

ב. מסרקת את השיער במהירות לפני הפעולה.

ג. מסרקת את השיער ביסודיות לפני הפעולה.

ד. פעם ככה ופעם ככה, תלוי עד כמה אני ממהרת.

 תשובת המומחה: גם כאן - ג' היא התשובה הנכונה. אם עוברים עם מחליק השיער או עם הפן על השיער מבלי לסרק אותו היטב קודם לכן, נגרם נזק למעטפת של הנזק, מה שגורם במהרה לשיער להיות קשה, עם קשרים ולא נעים למגע. אם לא מסרקים את השיער, הקווצות של השיער נכרכות זו בזו ואז כאשר עוברים עליהן עם מייבש או מחליק – לאורך זמן תיווצר שבירה של השיער בנקודות שעליהן חוזרים שוב ושוב.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך