לחתן בת

"עברנו מחווה לחווה, מנחל לנחל, ממבצר אנטיפטרוס לחפירות קיסריה – בחפשנו אחר מקום לאירוע". יואל ריפל במבט מחויך על חתונת בתו, מתוך ספרו החדש 'אנחנו הרומנים'

18/03/2014
יואל ריפל קבלו עדכונים מיואל ריפל
  • RSS
» מתוך כריכת הספר

פרק מתוך הספר "אנחנו הרומנים":

במשך כל שנות ילדותי ברומניה השתתפתי בחתונה אחת בלבד – חתונתו של דודי, שהתקיימה בביתו: אבי ניגן באקורדיון, אמי עזרה להגיש את האוכל ואני נרדמתי על הספה.

לאחר עלייתי ארצה, נכחתי בחתונות רבות, תוך שנשפי החתונה משתדרגים משנה לשנה, ומ"רבע עוף ובורקס" באולם חתונות נידח, השתכללו להפקות נוסח לאס וגאס.

לפני שנים אחדות חיתנתי את בתי הבכורה, וברצוני לשתף אתכם במאורעות של ימי החתונה.

הכול החל על גדות נחל הירקון, עת ביקש החבר של בתי את ידה. בתי הסכימה, לאלתר, ורצה לספר לאימא... גם אבא היה בבית. תקופת הכאוס התחילה, עת היה צורך לבחור אתר לנשף החתונה. בתי והחתן החליטו על חתונה בטבע – "חתונה"ירוקה". זה מה שאמרו לי: "ירוק."

מיד התמזגה משפחתנו עם הטבע: אשתי, אני והורי החתן עברנו מחווה לחווה, מנחל לנחל, ממבצר אנטיפטרוס לחפירות קיסריה – בחפשנו אחר מקום לאירוע. כך, בזכות בתי והחתן, העמיקו בני משפחתי את אהבתם לנופי הארץ ולעתיקותיה - עד כדי כך שאפילו ב"מירוץ למיליון" עשו המשתתפים שם קילומטראז' נמוך יותר מזה שאנחנו עשינו בחפשנו אחר מקום לאירוע.

הכאוס המשיך, עת החליטו בנות משפחתי שלקראת החתונה יש לרזות ולעשות דיאטה. אך דא עקא – שני אלמנטים לעולם לא ידורו בכפיפה אחת: דיאטה וטעימוֹת. אמנם, כולנו בבית אכלנו בחודש האחרון שלפני החתונה רק ירקות, ונראה שבגלל הירקות דיברו הילדים על "חתונה ירוקה". ברם, מדי ערב, היו טעימות נוצר מצב א-נורמלי שבו במשך החודש שלפני החתונה,  בנות משפחתי צמו ביום והפציצו טעימות בלילה!!

בעבור משפחתנו, החודש הזה היה "חודש הרמאדן": צמים ביום, אוכלים בלילה... אני, אגב, היחיד במשפחתי שלא התפנה לנסוע לטעימות, ולכן בסופו של דבר אני גם היחיד שרזה לקראת החתונה.

בחודשים האחרונים שלפני החתונה למדתי ממפיקי החתונה מה משמעות המונח "שדרוג": מסתבר, שאתה מקבל מבעלי מקום האירוע רכיב בסיסי, שאותו אתה יכול לשדרג, תמורת תוספת תשלום. למשל, הרכיב "מפות שולחן": אתה מקבל כרכיב בסיסי את המפות, אבל אם אתה רוצה לקבל גם את השולחן, אתה משלם על שדרוג.

נושא נוסף, שאחריותו הוטלה, לשם שינוי, עליי, על ידי זוגתי –  היה "מזג האוויר". מאחר שהחתונה התקיימה באמצע חודש יולי, בחיק הטבע, חששה זוגתי כי ביום החתונה ירד שלג, או שיהיו סופות חול או שטפונות. על כן, עוד בתחילת חודש מאי, נדרשתי בנחישות על ידי זוגתי לבדוק לאלתר את תחזית מזג האוויר של אמצע חודש יולי. הערותיי, כי פלאי המטאורולוגיה לא השתכללו עד כדי כך שניתן לחזות בחודש מאי את תחזית מזג האוויר – של חודש יולי – זכו לתגובה סרקסטית של זוגתי (ציטוט) "דבר אחד אני מבקשת ממך לעשות למען הבת שלך וגם את זה אתה לא מוכן לעשות."

מקוצר זמן, לא אכנס לעובי הקורה ולא ארחיב את הדיבור על נושאים מהותיים נוספים כגון: מדידות ניסיון, מדידות סופיות, תסרוקות ניסיון, תסרוקות סופיות, איפור ניסיון, איפור סופי, מסיבת רווקים, מסיבת רווקות, מסיבת מִקווה, הגדלת טבעת, הקטנת טבעת ועוד.

מה שבטוח, בטוח - לאחר החתונה, לאבי הכלה הייתה הקלה...

 ****

יואל ריפל הוא מחלוצי ענף הבידור הישראלי. כתב, בין היתר שירים ומערכונים לכוכבי בידור רבים. בספרו "אנחנו הרומנים" קיבץ המחבר סיפורים משעשעים ומרגשים שבהם מתואר ההווי, החינוך, יחסי המשפחה, האמא הרומניה והפולקלור של יוצאי רומניה, אשר אותם חווה בילדותו בגולה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה