משכית חוזרת למסלול

ליהיא לפיד, שירה מרגלית, קרן מור, יובל שרף, אורנה דץ,טהוניה ועוד המון סלביות הופיעו בתצוגת האופנה של משכית, שחתמה אמש את אירועי שבוע האופנה גינדי-ת"א. וגם חגגו יום הולדת 97 לרות דיין, מקימת המותג

13/03/2014
אלישבע כספי קבלו עדכונים מאלישבע
  • RSS

תצוגת האופנה של משכית חתמה אמש את אירועי שבוע האופנה גינדי-ת"א, במחווה מרגש לכבוד מייסדת משכית - האישה והאגדה - רות דיין, שחגגה אתמול את יום הולדתה ה– 97 עם עוגת יום הולדת ומחיאות כפיים סוערות מהקהל, שעמד לכבודה על רגליו.

אורנה דץ במשכית בשבוע האופנה (צילום: אבי ולדמן, עדי כהן צדק)אורנה דץ במשכית בשבוע האופנה (צילום: אבי ולדמן, עדי כהן צדק)

לפועלה של דיין, אשר הקימה את משכית ב-1954 מתוך רצון למצוא עבודה לעולות החדשות, אין אח ורע בתעשיית האופנה הישראלית ועל הפרסום העולמי שקיבל המותג בשנות השיא שלו - שנות השבעים - באמצעות פריטים אייקונים כמו שמלת הטוגה, מעיל הביצה ומעיל המדבר ופריטים נוספים שעיצבה המעצבת המיתולוגית פיני לייטרסדורף, כבר נכתב לא מעט.

החלק הראשון של התצוגה הוקדש לפיכך לכל אותם פריטי ארכיון, שנשמרו בצורה מופלאה מימי משכית המקוריים. את הדגמים הללו הציגו שורה של נשים ידועות בין השאר: ליהיא לפיד, קרן מור, יובל שרף, תמר קרוון, ציפי שטראוס, יעל חולדאי, בתיה דיסנצ'יק, לאה פרץ, שירה מרגלית, גיתית פרידברג, נירית ירון, חלי גולדנברג, אורנה דץ, טיטי וסנדרה רינגלר.

משכית בשבוע האופנה (צילום: אבי ולדמן, עדי כהן צדק)

משכית בשבוע האופנה (צילום: אבי ולדמן, עדי כהן צדק)

טהוניה משכית בשבוע האופנה (צילום: אבי ולדמן, עדי כהן צדק)טהוניה משכית בשבוע האופנה (צילום: אבי ולדמן, עדי כהן צדק)

יובל שרף משכית בשבוע האופנה (צילום: אבי ולדמן, עדי כהן צדק)יובל שרף משכית בשבוע האופנה (צילום: אבי ולדמן, עדי כהן צדק)

מדהים ומרגש היה לראות את הפריטים היפים שעדין לא נס לייחם, על המסלול. בדיוק כמו ליהיא לפיד, שסיפרה על הבמה בתחילת הערב על הזיכרון מאימא הקונה בגדים במשכית, כך גם לנו בנות סלונה, התברר שיש בדיוק את אותם זיכרונות. שמלת הגלבייה (כן, הרבה לפני שדורית בר אור עשתה לה קאמבק) בצבע טורקיז עם פסי אורך בחום אדמה, שאימא שלי קנתה במשכית כשהייתי ילדה קטנה, זכורה לי עד היום כמשהו נחשק, שחלמתי שכבר אוכל ללבוש כשאהיה גדולה.

החלק השני והנפלא לא פחות של התצוגה, שהוצג ע"י דוגמניות מקצועיות, הוקדש לקולקציית ההומאז' החדשה של משכית – אוסף פריטים ייחודי במהדורה מוגבלת, אותם עיצבה המעצבת שרון טל. טל שעבדה בעבר אצל כמה ממעצבי העל הנחשבים, שכנעה את דיין להקים מחדש את בית האופנה המיתולוגי והיא מביאה לעיצובים שלה את הזוהר והאיכויות של אופנה עילית, בשילוב עם המסורת והאותנטיות המקומית, שאפיינו את משכית המקורית. בנוסף לציטוטים של שלושת הפריטים האייקונים של משכית (לעיל), בלטו בקולקציה החדשה גם רקמות, עיטורים על השמלות שנראו כמו תכשיטי הכסף של העדה התימנית וגזרות שהיו פרשנות עכשווית ומרעננת, לדגמים המקוריים הזכורים לטוב.

*ההכנסות מתצוגת האופנה של משכית הוקדשו למחלקת הפגייה בביה"ח שיבא, תל השומר.

התצוגות נערכו במסגרת שבוע האופנה גינדי תל אביב
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה