הנשים האמיתיות של קום איל פו

הקולקציה של קום איל פו נתנה ביטוי והכרה לרגשות המוגדרים "נשיים" כמו: חמלה, אכפתיות ודאגה הזוכים על פי רוב לרייטינג נמוך, אך בלעדיהם חברה אנושית אינה יכולה להתקיים

12/03/2014
אלישבע כספי קבלו עדכונים מאלישבע
  • RSS

  קום איל פו – קיץ 2014

קום איל פו בשבוע האופנה (צילום: אסנת עופר)

קום איל פו אלופי העולם בגימיקים. אני יודעת את זה, אני מודעת לזה, אבל מה אני אעשה?! הן עושות את זה כל כך יפה עם נימוקים פוליטיים משכנעים ואג'נדה פמיניסטית מגובשת, שעליי זה עובד.

בערך במחצית התצוגה שלהם אמש בשבוע האופנה, עלו למסלול "נשים אמיתיות" - הרעיון שכמו תמיד אצלם מנוסח להפליא - היה לערער על דימויי היופי המקובלים ולאפשר לנשים חזקות ומרשימות "להגשים פנטזיה" ולהכניס עוד דימויים נשיים לעולם האופנה. איזו סיבה יש לאישה יפה וחזקה, לגשת לאודישנים ולנסות להתקבל כדוגמנית לתצוגה, ולמה זה בכלל מוגדר כסוג של פנטזיה? אין לי מושג, אבל לתוצאה קלישאתית ומגמתית ככל שתהיה, אי אפשר להישאר אדיש. הנשים הבוגרות* לבושות כולן בלבן ובשיער טבעי ולא צבוע – לבן/ כסוף, נראו נהדר כשצעדו על המסלול והקהל נכבש גם הוא והריע להן בתשואות. המניע הנסתר לעורר באזז ותשומת לב, הושג במלואו מבחינת קום איל פו.

קום איל פו בשבוע האופנה (צילום: אבי ולדמן)

התצוגה עצמה נפתחה עם מקהלת בנות ששרה את Royals של הזמרת הניו זילנדית לורדס (עוד גימיק) והדוגמניות יצאו אל המסלול עם מטפחות לבנות בסגנון אחיות בית חולים מתקופת תחילת המאה שעברה ובגדים עם אלמנטים נוספים של מדי אחיות כמו רמזים לסינר, חולצות כפתורים סגורות עד צוואר, שמלות סארפן ונעליים לבנות וגבוהות בסגנון נעליי פלדיום. אחות רחמנייה כסוג של אינספירציה לקולקציית אופנה היא השראה מוזרה למדיי, אבל כאשר קוראים את דברי ההסבר המתלווים לקולקציה ועוטפים אותה במשמעות במילים כל כך יפות, כרגיל השריון הציני מעט מתערער. הכוונה הייתה לתת ביטוי והכרה לרגשות המוגדרים "נשיים" כמו: חמלה, אכפתיות ודאגה הזוכים על פי רוב לרייטינג נמוך, אך בלעדיהם חברה אנושית אינה יכולה להתקיים. זה בניגוד לתכונות המוגדרות "גבריות" כמו: קשיחות, אסרטיביות ותקיפות, המקבלות יותר הכרה חברתית וכלכלית. האלמנטים השאולים ממדי האחות וגם אייקון הלב שחזר לפרקים בקולקציה, היו לדברי נשות קום איל פו  המטאפורה( I Get It …)  ההומוריסטית והביקורתית, לאותן תכונות נשיות.

בהמשך הקולקציה נראו פריטים בגוונים פסטליים רכים וקיציים, משולבים עם גוונים מטאליים וכמעט כל סוגי ההדפסים, במערכות לבוש בסגנון קז'ואל מחויט. בהתאם כנראה לדרישות המסחריות, נראו בקולקציה גם סוגים רבים של מכנסים באורכי ברמודה ושבע שמיניות וחולצות לבנות מכופתרות, שהם כמעט התמחות אצל המותג. שיק האחות שחזר לאורך כל הקולקציה, הקשה לפעמים לאתר את הפריטים הטובים והיצירתיים יותר ובין אלה שבלטו, היו חצאית בגזרת עיפרון מבד משובץ עם חולצה בגוון כסוף וחצאית מקסי ארוכה בגזרת בלון, מבד מודפס בגוון טורקיז.

קום איל פו בשבוע האופנה (צילום: אבי ולדמן)

קום איל פו בשבוע האופנה (צילום: אבי ולדמן)

קום איל פו בשבוע האופנה (צילום: אבי ולדמן)

בסוף התצוגה עלו שוב הדוגמניות עם "הנשים האמיתיות" ובידן זר פרחי בר ואחריהן חזרה מקהלת הבנות לשיר - too much?  - בקום איל פו לא חושבים ככה.

* ה"נשים אמיתיות" שצעדו על המסלול: נלה מגן, נורית גורדון, ורדה שחר, שרה ארליך רוזנסקי, חנה יוספזון, עליזה עשת, עליזה רפפורט, שרה ברר.

התצוגות נערכו במסגרת שבוע האופנה גינדי תל אביב
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה