שבוע האופנה: דורית בר אור זוהרת, רונן חן דרמטי

הדוגמניות של דורית בר אור יצאו מתוך הלהבות, של רונן חן נראו כאמזונות דמיוניות - לוחמות האוריגמי - עד שהיה קשה לזהות את יעל גולדמן, הפרזנטורית. סיקור 2 מתצוגות האופנה המדוברות ביותר בשבוע האופנה

11/03/2014
אלישבע כספי קבלו עדכונים מאלישבע
  • RSS

דורית בר אור קולקצייה 2014

דורית בר אור 2014 (צילום: אבי ולדמן)

 מתוך להבות אש (וירטואליות שעל מסך ענק), יצאו הדוגמניות אל המסלול בקולקציית "ערבסק" שהמוטיב המרכזי והבולט ביותר שלה, היו אפליקציות ענק בהשראת אומנות האיסלאם עם השפעות אירופאיות מתקופת הרנסנס, בדוגמת משולשי מתכת מוזהבת וצבעונית. משולשי המתכת המנצנצים כיסו בגדים עם השפעות ספורטיביות ואלמנטים אסלאמיים, כולל גלביות שהם כבר כמעט הסמל המסחרי של בר אור, בגדי עור ואפילו סרבל עור לוהט וקטלני עם שלייקס, כולם מכוסים בהפרזה מכוונת, בפסיפס משולשי המתכת המנצנץ.

בהמשך הקולקציה הפכו משולשי המתכת לקומפוזיציות מופלאות של ריבועי עור קטנים, רקמות והדפסים על הבד ודוגמאות פסיפס, כולל כאלה המזכירות באמת דוגמת פסיפס עתיק וקדום. הסטיילינג כלל כפכפים בסגנון כפכפי ים גבריים, עם רצועה רחבה בזהב או זהב משובץ באפליקציית משולשים שחורים. טבעות זהב עבות שבר אור עיצבה בעצמה, כיסו כל אצבע בשתי הידיים, אצל הדוגמניות.

 דורית בר אור 2014 (צילום: אבי ולדמן)

זו אולי התצוגה המבוקשת והעמוסה ביותר באורחים ובידוענים בשבוע האופנה של ת"א, שגדשו בעמידה גם את המעברים, כדי להציץ ראשונים בקולקציית הקיץ המסקרנת של בר אור. התצוגה אכן הייתה וואו! זוהרת ומוחצנת במלא מובן המילה, בלי להירתע ובלי להתנצל.

בר אור כיוונה מתחילת הקריירה שלה כמעצבת, לשחק במגרש של הגדולים והיא מציגה קולקציה המכוונת במובהק לחו"ל. מי שקראה למותג שלה בעבר: pas pour toi (בצרפתית-לא בשבילך), הבינה כנראה שהבדיחה הרחיקה לכת וניצלה את ההזדמנות כדי להשיק את המיתוג החדש תחת שמה: דורית בר אור. אין זאת כי מעונה לעונה, המעצבת שזכתה כבר מתחילת דרכה לתשומת לב והתלהבות יתרה בפרט בקרב סלב, מרגישה שהיא שלמה עם המקום שלה כמעצבת וממשיכה לכוון גבוה.

 דורית בר אור 2014 (צילום: אבי ולדמן)

דורית בר אור 2014 (צילום: אבי ולדמן)

דורית בר אור 2014 (צילום: אבי ולדמן)

קל לדמיין את הקולקציה העשירה - תרתי משמע - כולל אגב שימוש בפרווה אמיתית, כפי שאמרתי בר אור לא נרתעת ומרשה לעצמה את מה שמרשים לעצמם מעצבי העל – מוצגת על מסלולי שבוע האופנה של מילנו או פריס. היו בקולקציה פריטים מדהימים עם סטיילינג משובח שמתאימים בעיקר לכוכבות על, כולל מספר דגמים שהיו מתלבשים בול על ביונסה וכוכבות מהליגה שלה.

אף שהזוהר בקולקציות של בר אור הפך כבר לחלק מחתימת ידה, היא מצליחה בכל פעם לחדש ולתת לו כיוון שונה, עם נגיעות ים תיכוניות הקרובות למקום ומן הסתם גם לליבה. חייבים להעריץ אותה על התעוזה, כמעט הייתי אומרת על החוצפה. מי שמעצבת קולקציה כשביונסה אחת בראש שלה ולא האישה הישראלית (אפילו לא הממוצעת), יש לה בהחלט אומץ ראוי להתפעלות.

בתום התצוגה הקהל האוהד נעמד על רגליו והריע לה. בר אור שאף פעם לא נחשדה בצניעות יתרה, הגיחה לשנייה מאחורי הקלעים ונמלטה מיד בחזרה, בדיוק כפי שעושים מעצבי העל בחו"ל. בקיצור היא כבר שם, כולל המניירות ואתם יודעים מה? מגיע לה.

"לוחמות האוריגמי" – רונן חן (חורף  - 2014-2015)

רונן חן לוחמות האוריגמי 2014 (צילום: אבי ולדמן)

מגוון רחב מאוד של חלקים עליונים, גזורים בהשפעות גיאומטריות ובנפחים שונים ושכמיות מכל הסוגים, צוותו לשמלות עתירות בד ולחצאיות ארוכות עד הרצפה. אך על אף החדות והנוקשות הדרמטית של החלקים העליונים, ניכרה בקולקציה גם רכות ונשיות, שדווקא כן בצבצה ובלטה גם מבעד לרושם הראשוני האפל. הפן הרך ניכר בבדים הנשפכים של השמלות, כולל כאלה עם חלק עליון קצרצר מעליהן או עם שכמיה ארוכה עד קצה השמלה בסגנון סוף המאה ה- 18. תחשבו על הלבוש של הגיבורות של ג'יין אוסטין, שלא בטוח שהן היו מקור ההשראה של המעצב, אך בהחלט חשפו פן רומנטי בבגדים גם אם בנגיעות. החצאיות הארוכות והצמודות, עם השסע האסימטרי מאחור, חבקו את הגוף בצורה מחמיאה ונשית במיוחד. קשת הצבעים הייתה מצומצמת ונעה בין שחור, חום, בז' עם נגיעות מטאליות בזהב.

הקולקציה עצמה כללה השפעות ארכיטקטוניות וגזרות פיסוליות, עם דגש על טקסטורות שונות של החומר, בעורות ובבדים מרופדים עם דוגמה שבולטת בתוך הבד. אף שהאלמנטים האלה כשלעצמם לא זרים לכתב היד של חן, ניכר שהוא הלך איתם הפעם רחוק יותר, חד ומינימליסטי יותר.

רונן חן לוחמות האוריגמי 2014 (צילום: אבי ולדמן)

רונן חן לוחמות האוריגמי 2014 (צילום: אבי ולדמן)

רונן חן לוחמות האוריגמי 2014 (צילום: אבי ולדמן)

רונן חן מציין 20 שנה של יצירת אופנתית בזירה המקומית והבינלאומית, עם רשת חנויות מצליחה וקהל לקוחות נאמן, אשר אוהד את הבגדים הלבישים והמסחריים שהוא מעצב. התואר מעצב מסחרי נשמע לפעמים כמו מילת גנאי, אך האמת היא שבעידן כלכלי כל כך, שברירי ורווי במעצבים, זו היא דווקא מחמאה ובודאי חוכמה גדולה, לשמור על הצלחה המתמשכת לאורך שנים ולפצח את הנוסחה המועדפת על הלקוחה הקבועה.

דווקא משום כך נדרשו מממנו אומץ וחריצות, כדי לעצור לרגע את דפוס העיצוב האוטומטי, ולעמוד כפי שהוא מתאר זאת: "מול דף נייר לבן ונקי מאילוצים, קשוב רק לקול הפנימי שלי." והקול הפנימי הוביל אותו לעצב קולקציה דרמטית, המיועדת לאמזונות דמיוניות – לוחמות האורגמי ((Origami Warriors)  הוא קרא להן, אשר נועדו בפנטזיה שלו להציל את העולם. ובאמת, הדוגמניות קפואות ההבעה עם האיפור הדרמטי, הכפפות השחורות הקטומות והשיער האסוף למין קוקו מזדקר כמו יתד מהקודקוד, נראו כל כך תיאטרליות וקשוחות, שכלל לא זיהיתי את הפרזנטורית של חן - יעל גולדמן המתוקה, בשתי הפעמים בהם היא יצאה אל המסלול.

רונן חן לוחמות האוריגמי 2014 (צילום: אבי ולדמן)

הנועזות וההליכה עם הצו הפנימי השתלמה. חן הציג קולקציה מושקעת, עשויה בצורה מרשימה ותפורה היטב. גם אם היו פריטים אחדים אובר דרמטיים, שנתפרו מן הסתם לצורך התצוגה, בתוך הדרמה הקשוחה שעל המסלול, היו פריטים רבים לבישים ונחשקים ולדברי חן, לפחות מחציתם גם יגיעו לחנויות לייצור מסחרי.

התצוגות נערכו במסגרת שבוע האופנה גינדי תל אביב
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה