עוד לא מאוחר: טיפולי האסתטיקה שמתאימים לגילאי 60

את בריאה, עצמאית, עובדת, מבלה ורוצה להיראות נהדר. לעולם האסתטיקה המתקדמת יש מה להציע - כל הטיפולים המומלצים לגילאי 60 פלוס

09/03/2014
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

הטיפולים המומלצים לגיל 60 (צילום: שאטרסטוק)

בימים עברו, אישה בת 60 נחשבה לזקנה מופלגת, מדדה באיטיות ונעזרת בזרים כדי לחצות את הכביש. היום, המציאות אחרת. תראו את אופרה ווינפרי (60), סוזן סרנדון (67) והלן מירן (68) הנפלאות. בזכות המדע והתפתחות הטכנולוגיה, 60 הפך להיות הגיל שבו מתחילים ליהנות מהחיים באמת. את בריאה, עצמאית, אולי עוד עובדת, אולי מטיילת הרבה ומבלה עם הנכדים והמשפחה, מה שבטוח - מי שמרגישה צעירה בנפשה תשמח גם להיראות צעירה.

מהם הפתרונות האסתטיים המומלצים לגילאי 60 פלוס? ד"ר צחי וידר, כירורג וממייסדי מרפאות OR לאסתטיקה מתקדמתמייעץ:

 1. למצק את העור שנופל: פילינג בינוני ועמוק

בגיל 60 ישנה ירידה דרסטית באיכות העור. לאורך השנים מצטברים נזקים מקרינת השמש, עישון, תזונה לקויה ועוד. "האיכות של העור בגילאים אלה נמוכה מאוד. העור פגוע ודק, בייחוד אצל אנשים שלא טיפלו בו במשך השנים ולא התמגנו כהלכה מהשמש. בנוסף הנפילה של קו הלסת והצוואר מחמירה ויש נטייה לעודף עור בעפעפיים", מסביר ד"ר וידר.לצורך שיקום, מיצוק והצערת העור, ממליץ ד"ר וידר על סדרת טיפולי פילינג בינוני ועמוק בכמה שיטות:

לטיפול בפיגמטנציה או מראה עור לא אחיד - פילינג בשיטת IPL - בעזרת קרן אור המתבייתת על הכתמים וגורמת למראה אחיד יותר של העור.

לטיפול בקימטוטים, כתמים ולמיצוק והצערת מראה העור - פילינג נקודתי בשיטת RF- בעזרת מכשיר ייעודי המשגר אנרגיית חשמל בעוצמה נמוכה, עוברים על פני השטח של עור הפנים ומייצרים קילוף עדין ומבוקר של העור. בנוסף, בפילינג זה מתבצע חימום מבוקר של רקמות העור העמוקות, החימום מביא להתחדשות ייצור הקולגן, הגורם להתמצקות העור, והפחתת הנפילה באיזורי הצוואר וקו הלסת.

הפרטים הטכניים: עלות טיפול פילינג נעה בין 1000-2500 לטיפול, תלוי באיכות העור ובסוג הטיפול. חשוב לציין כי למרות שטיפולי פילינג הם אינם תהליכים כירורגים, הם בהחלט מצריכים זמן החלמה של בין עשרה ימים לשבועיים. בזמן זה העור מחלים ומתחדש ואין לחשוף אותו לשמש. לעיתים יש צורך לקיים סדרת טיפולים בהפרש של 3 חודשים בין טיפול לטיפול.

 2. צעירה בעשר שנים: בוטוקס

בוטוקס, אותו בוטלינום טוקסין מיודעינו, עדיין מככב גם בטיפולים הרלוונטיים לגיל 60. למרות שרבים חושבים כי הבוטוקס יעיל רק לקמטים במצבים קלים, ד"ר וידר מבהיר: "יש בהחלט אנשים בגילאי 60-70 שיכולים להסתפק בהזרקות ומילויים. תלוי כמובן במצב העור והנפילה, אבל גם אנשים שמבקשים לתחזק תוצאות של טיפולי פילינג או מתיחת פנים, אמליץ להם על טיפולי בוטוקס. בהנחה שאף אישה בת 60-70 לא רוצה להיראות בת 22, השיפור יהיה משמעותי ביחס לעומק הקמט ואיכות העור בגילאים אלה".

 הפרטים הטכניים: עלות זריקת בוטוקס היא כ-1000 שקלים לאיזור, כאשר בטווח הגילאים של 60 פלוס תדירות ההזרקות כשלוש - ארבע זריקות בשנה, לפי הצורך.

 3. היום שאחרי הניתוח: טיפולים תומכים

לפעמים, אין מנוס מניתוח אסתטי, שמטפל גם בבעיות רפואיות. "יש מצבים של צניחת עפעפיים שגורמת להפרעה בראייה, ואז ככל הנראה יהיה צורך בניתוח כדי להיפטר מעודפי העור. גם במצבים של צניחה מאסיבית של עור הפנים והצוואר, אמליץ על ניתוח", מציין ד"ר וידר.

עשית את הצעד ועברת תחת סכין המנתחים – מה הלאה? גם אם עברת מתיחת פנים, אין זה אומר שהקמטים לא ימשיכו להופיע ושאיבוד הנפח ייפסק. "גם כאשר מנתחים, העור עדיין נותר באיכות נמוכה ולכן טיפולי פילינג הם עדיין הכרחיים. בנוסף, קמטי הבעה גם לא נמחים עם ניתוח, כך שטיפולים משמרים הם רצויים מאוד", אומר ד"ר וידר.

התחזוקה השוטפת כוללת מילוי חומצה הילארונית באיזורים שמאבדים נפח כמו איזור השפתיים, הזרקות בוטוקס באיזור קמטי ההבעה או טיפולי פילינג משקמים להצערת העור.

 הפרטים הטכניים: לכל אחת צרכים שונים ומצב עור שונה וכירורג מומחה יוכל להרכיב לך את סדרת הטיפולים. עלות הטיפולים משתנה בהתאם להמלצת הרופא.

רוצות להתייעץ עם ד"ר וידר בנוגע לטיפולי אסתטיקה? לחצו כאן לפרטים נוספים או התקשרו לטלפון 1700-700-723




מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה