זוג מנצח V.I.P - מעולה ומגעיל

הטראש-ריאלטי החדש של ערוץ 10 הוא בידור זבלי מהסוג המשובח. ההתבזות הפומבית של המתמודדים מאפשרת לצופים להרגיש מתנשאים ועילאיים בלי להתאמץ אפילו קצת

06/03/2014
ארז עמירן קבלו עדכונים מארז
  • RSS

הגילטי פלז'ר החדש שלי הוא הטראש-ריאליטי "זוג מנצח" בערוץ 10. אני יודע שהמופע הביזארי הזה הוא באמת מבחינת לקושש שאריות מתחתית חבית הטעם הרע, אבל אין-מה-לעשות, זה בא לי טוב. לא סתם, מבחינתי זו טלוויזיה מנצחת.

בפרק הראשון נשלחו החצאים הנשיים של הזוגות (שילוב לא ממש אטרקטיבי של אקס-סלבס, סלבס-וואנבי, ו"תזכירו לי מי אתם") לחפור בחרא. קל, קל מדי לערוך את האנלוגיה המתבקשת, ואי אפשר להימנע מלתהות מי יותר עמוק בחרא – הבנות או אנחנו הצופים בהן. אפשר גם לדבר על צדק פואטי כשאנשים שמחרבנים לנו על האינטליגנציה מתפלשים בקקה, אבל כך או כך - זה ממכר, מצחיק, ומדביק אותי למסך.

זוג מנצח. צילום: טל שחר

צילום: טל שחר

בידור טהור

אז ככה - זו לא תוכנית על זוגיות, לא שעשועון הישרדות, וגם לא מחקר נפש של "אנשים שקיבלו מצלמה ואישור לתעד את חייהם". זה בידור טהור. מי שסולד מראש מטראש טלוויזיוני יקבל חיזוק לנבואותיו האפלות ביותר, מי שמשהה את השיפוטיות שלו ומתענג, יגמור את הכל מהצלחת ויבקש עוד מנה (ונחשו לאיזה סוג אני שייך).

בין שלל הדמויות המטורללות והנרקסיסטיות שמרכיבים את תיבת נוח הזו, הקלף המנצח שלי הוא ג'ניפר סנוקל. אקס-מעושרת, עשויה מפיסות סיליקון שהודבקו להן יחדיו, עילגת ונלעגת ב"שני השפות", והדבר הכי משעשע שקרה אצלי לאחרונה בסלון. אליה מצוות בן זוגה, הכדורגלן עופר טלקר ("חולה על התחת ההודי שלו" - ציטוט), ויחד הם מדגמנים זוגיות מהגיהנום. אני לא יכול שלא לחשוב ששניהם עשו דברים איומים באיזה שהוא גלגול קדמוני שבעקבותיו הם נבחרו לשמש כעונש הדדי בגלגול הנוכחי.

עוד מסביב -

על תקן המפרום העממי - ג'קי אזולאי ("מתה על סלבס וזה"), אקס "מאסטר שף" ובח"לה ישראל -פתיל-קצר.

בתפקיד ה"קוף קוף אבל רגיש" – רון קופמן.

מנחת תכנית הבוקר הכי ירודה ב"קשת" וגיבורת תקרית הבולבול של יורם ז"ק - דנה רון.

הדוגמנית ההורסת לירז דרור שמוכיחה, שוב, שכל הסטיגמות על דוגמניות הן מילים בסלע.

מיכל אמדורסקי, ה"מילף" הכי ממוחזרת במחזור, מלווה בבנזוג שלפי כל הסימנים נרכש בתשלומים נוחים מערוץ הקניות הישראלי.

זוג מנצח. צילום: טל שחר

צילום: טל שחר

ועוד כמה אנשים שחבל להזכיר בשמם, כי ממילא מדובר בפיקציות ריאליטי שחייהם מתחילים ומסתיימים על המרקע.

כולם-כולם, כמובן, מתהדרים ב"כנות" וב"אמת שלהם" המשמשים כלפיד מאיר בחייהם (הטלוויזיוניים), אבל בעצם מתפקדים כתירוץ קלוש להתנהגות של בהמה.

אפרופו "אמת" - כמות הסיליקון שמציפה את המסך הופכת את האירוע לפגישת מחזור של שיאניות דוקטור קליין. נדמה לי שהיחידי שיכול להתנאות בציצי מקורי מהבית הוא רון קופמן.

זוגיות של אחרים תמיד מצחיקה

אז אם כל כך נורא-ואיום, למה כן? כי מדובר בבידור זבלי מהסוג המשובח. גם כזה שמאפשר לנו להרגיש מתנשאים ועילאיים בלי להתאמץ אפילו-קצת, גם כי זוגיות (רעה) של אחרים היא תמיד מצחיקה, וגם, בעיקר, כי סוג כזה של התבזות פומבית מחניף לתהיית ה"כמה נמוך אפשר לרדת" שאנחנו אוהבים לשאול מול אנשים שמוכרים את הכבוד בשביל שקית במבה (מטאפורית).

אגב, התשובה לשאלה "כמה נמוך אפשר לרדת" היא – דמיינו "הכי נמוך" ומשם רדו לקומת המרתף.

ולסיום כמה נקודות שפל שהן גם נקודות שיא -

אמירם טובים, ההוא שאף-אחד-לא-זוכר מ"מחוברים" מרייר על לא-אשתו הדוגמנית לירז דרור.

יריב נתי, בעלה של דנה רון, מתעקש להשוות את הקופמנים ללאונרדו וקייט ב"טיטאניק".

ג'קי מסונוורת מהזוהר הידועני ("ישראל, זה אנשים שאתה רואה רק בפוסטר").

ג'ניפר סנוקל מוכרת בזול את "חמש הילדים שאני מגדלת ביי מיי סלף" כדי למנוע את הדחתה הצפויה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה