לדחות את הקמט: טיפולים אסתטיים שטובים לגילאי 40

אומרים שבגיל 40 החיים הטובים באמת מתחילים ואת יכולה להיראות במיטבך. הנה כל הטיפולים המומלצים

09/03/2014
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

הטיפולים לפנים לגיל ארבעים (צילום: שאטרסטוק)

אומרים ש-40 הוא ה-30 החדש. מבחינות רבות, בשנים אלו אנחנו חוות את השיא של חיינו - הקריירה כבר יציבה ומסודרת, המצב הכלכלי משתפר, הילדים נהיים עצמאיים יותר וגם את בלב פנימה מרגישה הרבה יותר מאוזנת ובטוחה בעצמך. אבל לפעמים המראה החיצוני לא משקף את ההרגשה הפנימית שלנו, גם האיפור כבר לא מספק את המראה שאנחנו חפצות בו – אז זה הזמן לפנות לעולם האתסטיקה.

"בגילאי 40 פלוס השינויים בעור כבר ניכרים לעין, ואת יכולה להרגיש את הירידה באיכות העור באופן ברור", אומר ד"ר צחי וידר, כירורג וממקימי מרפאות OR לאסתטיקה מתקדמת. "מתחיל תהליך של איבוד נפח מאיזור הפנים, שגורם לנפילה בעור באזור הצוואר וקו הלסת. בנוסף קמטי ההבעה נחרטים בעור בצורה עמוקה יותר".

אז אילו טיפולי אסתטיקה מתקדמת מתאימים לגיל הזה?

1. לטפל בקמטי ההבעה העמוקים: בוטוקס

כשקמטי ההבעה שלך הופכים זועפים משנה לשנה – בוטוקס הופך לתשובה מוחצת. בוטוקס, או בשמו המלא - בוטלינום טוקסין, הוא למעשה רעלן המשמש לצרכים רפואיים שונים. בתחום האסתטיקה המתקדמת, הוא מוזרק לשכבות הראשונות של העור וגורם לשיתוק זמני ומבוקר של שרירי הפנים. השיתוק מביא למתיחה של השריר, ולמעשה, לטשטוש הקמט על פני העור. "בגילאים אלה, כשקמטי ההבעה עמוקים יותר באזור הגבות ובצידי העיניים, תדירות ההזרקות היא כשלוש פעמים בשנה", מציין ד"ר וידר.

הפרטים הטכניים: הטיפול עצמו הוא קצר ופשוט, לא גורם לתופעות לוואי או משבית את היומיום. עלות טיפול היא כ-1000 שקל לאיזור.

2. למצק את קו הלסת: חומצה הילארונית

"בגילאי 40-50 מתחילה נפילה של קו הלסת ושל העור באזור הצוואר ובנוסף איבוד נפח באיזור הלחיים", מסביר ד"ר וידר וממליץ על מילוי הנפח בעזרת חומצה הילארונית לשיפור המראה. החומצה ההילארונית היא חומצה שנמצאת באופן טבעי בעור. היא מעניקה לחות לעור ומעודדת ייצור של חלבונים כגון אלסטין וקולגן התרומים לגמישות העור ולמראה חיוני, משום כך היא מעודדת את תאי העור להתחדש ולהחליק את הקמט. למדע הרפואה יש הידע להפיק את החומצה בתנאי מעבדה לשימושים רפואיים שונים, בין היתר למילוי קמטים, והיא נחשבת לחומר הבטוח ביותר לשימוש זה.

 הפרטים הטכניים: עלות הטיפול כ-2500 שקלים למזרק. הטיפול מחזיק מעמד זמן רב ובדרך כלל אין צורך לחזור עליו יותר מפעם בשנה/שנתיים.

 3. לחדש עורנו כקדם: פילינג

נזקי השמש הישראלית הקופחת, עישון או תזונה לקויה, נותנים אותותיהם בעור בעוצמה גבוהה בגילאי 40 פלוס. איכות העור יורדת, לעיתים מופיעים כתמי פיגמנטציה בעקבות הריונות או מראה עור לא אחיד. בדיוק בשביל תופעות כאלה ישנם מגוון טיפולי פילינג.

"הפילינג עושה נזק מבוקר לעור וההתחדשות של העור בתהליך הריפוי מקנה לו מראה אחיד וזוהר יותר", מסביר ד"ר וידר. איזה פילינג יכול להתאים לך?

1. לטיפול בפיגמטנציה או מראה עור לא אחיד - פילינג בשיטת IPL- בעזרת קרן אור המתבייתת על הכתמים וגורמת למראה אחיד יותר של העור.

2. לטיפול בקימטוטים, כתמים ולשיפור והצערת מראה העור - פילינג בשיטת RF- בעזרת מכשיר ייעודי המשגר אנרגיית חשמל בעוצמה נמוכה, עוברים על פני השטח של עור הפנים ומייצרים קילוף עדין ומבוקר של העור.

הפרטים הטכניים: בין 1000-2500 לטיפול. טיפולי פילינג אומנם אינם תהליכים כירורגיים, אך הם בהחלט מצריכים זמן החלמה של בין עשרה ימים לשבועיים. בזמן זה העור מחלים ומתחדש ואין לחשוף אותו לשמש. לעיתים יש צורך לקיים סדרת טיפולים בהפרש של 3 חודשים בין טיפול לטיפול.

רוצות להתייעץ עם ד"ר וידר בנוגע לטיפולי אסתטיקה? לחצו כאן לפרטים נוספים או התקשרו לטלפון 1700-700-723
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה