ההיא שחוזרת הביתה: מסע של תשוקה

סלונה מחלקת 30 כרטיסים זוגיים לסרט המסקרן "ההיא שחוזרת הביתה", בהקרנה מיוחדת שתתקיים ב-10 במרץ. במאית צעירה חוזרת לגור בבית הוריה בגיל 33 ונשאבת לרומן אסור, סוער ואלים

02/03/2014
נעמי אלון קבלו עדכונים מנעמי
  • RSS

תאונה קלה בצומת חשוכה פותחת את הסרט "ההיא שחוזרת הביתה". כשזאב (אלון אבוטבול), גבר נשוי בן חמישים, נכנס במכוניתו מאחור במכוניתה של מיכל (טלי שרון). זו תהיה נקודת הפתיחה לרומן שעתיד להתפתח בין מנהל התיכון הנשוי בן החמישים ובין מיכל בת ה-33.

בכלל, עבור מיכל זו תקופה הפכפכה. אם היו מספרים לה בגיל 18 שבגיל 33 היא תחזור ממגורים בתל אביב עם בן הזוג לגור בחדר נעוריה בבית ההורים בהרצליה, היא קרוב לוודאי הייתה מתאבדת. אבל זה מה שקורה לה.

מיכל היא במאית צעירה שפעם הייתה מבטיחה, והיום קצת פחות, החיים שלה היו על המסלול המהיר של בן זוג, קריירה, חתונה וילדים, אבל משהו השתבש בדרך. מאוד. היא לא מתפרנסת, מצהירה ש"עובדת על תסריט" עלום כלשהו, נפרדת מבן זוגה שאיתו חשבה להתחתן ובאופן כללי די אבודה. לא נותרת לה ברירה אלא לחזור לדירת הוריה המודאגים (לאורה רבלין ואלי כהן) בהרצליה, להסתגר בחדר. עד שהיא פוגשת בזאב.

מתוך הסרט ההיא שחוזרת הביתה

תפנית בעלילה

הרומן עם זאב שמקבל תפנית מינית, אלימה וסוערת מוביל את מיכל למסע של תשוקה, הרס, כאב, גילוי עצמי, וסוג של רגרסיה עצמית לתפקיד המתבגרת המורדת. רק שהכל עכשיו הרבה יותר כואב, סוער ואלים.

"ההיא שחוזרת הביתה" הוא סרטה העלילתי הראשון של מיה דרייפוס שכתבה וביימה את הסרט. דרייפוס, 38, ביימה בעבר שני סרטים קצרים שהוצגו בפסטיבל קאן, כשאחד מהם "ביקור חולים", סרט קצר שזכה בפרס שני בתחרות הסרטים הקצרים בקאן.

גם "ההיא שחוזרת הביתה" זכה בפרס סרט הביכורים הטוב ביותר, פרס השחקנית ושחקנית המשנה ופרס הצילום בפסטיבל ירושלים ופרס אופיר. טלי שרון ששיחקה גם בסרט הביכורים של דרייפוס "ביקור חולים", נותנת את כל כולה לתפקיד מיכל. היא יפה, סוערת, מינית, נשית וגם נערית. והסרט של דרייפוס, קולנוע נשי חדש, נע בהצלחה בין הקומדיה המשפחתית הישראלית לבין מלודרמה בעלת יסודות אפלים, מטרידים ונועזים.

מתוך הסרט ההיא שחוזרת הביתה

התבגרות שנייה

למיכל היה מסלול בחיים והוא נעצר. היה לה חבר, הייתה לה קריירה, ואיכשהו הדברים לא הסתדרו, והיא מוצאת את עצמה פתאום בגיל 33 במקום שלא ציפתה להיות בו, שזה בחדר נעוריה, בבית ההורים. היא עוברת איזה סוג של רגרסיה לילדות שנייה, במובן הזה שהיא חוזרת לגור אצל ההורים והיא קצת חוזרת להיות הילדה שלהם, וגם ההורים שלה חוזרים למסע בזמן. היא חוזרת להתבגרות שניה, אבל היא כבר לא בת 18.

מיכל נמשכת לסיטואציה שיש בה משהו הרסני. זהו סרט על אישה שנמצאת במצב פרוע מאוד, שבו היא בודקת את הגבולות שלה, מתנסה בדברים שבהם לא התנסתה. היא חסרת עכבות, היא חוזרת לבית ילדותה בהרצליה, אבל במובן מסוים זה כמו לחזור למקום שהיא לא מכירה והיא משחקת באש. היא חווה דברים שהם גם הרסניים, אבל גם מרגשים, וגם כוללים גילוי עצמי. מה עוד שגם מה שעשתה עד כה לא הוביל אותה לשום מקום.

לאורה ריבלין מתוך הסרט ההיא שחוזרת הביתה

את אמה של מיכל משחקת השחקנית לאורה ריבלין שנראה שהיא קצת חיה בתחושה שהיא בסרט, חיה בעולם של פנטזיות שלא ממש קשור למציאות ומתמודדת עם בתה שחזרה הביתה.

גיבורת הסרט לא מתחנפת. היא פרועה מאוד ולעיתים מתסכלת את הצופה וגוררת תגובות שונות, החל משמחה ועד כעס. זהו סרט שמעורר אמוציות.

טריילר של הסרט:

סלונה מחלקת 30 הזמנות זוגיות לסרט "ההיא שחוזרת הביתה" לראשונות שימלאו את הטופס.

ההקרנה תתקיים ביום ב', ה-10 במרץ בשעה 20:30, באולם 13 בסינמה סיטי גלילות. 

בתום ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאית מיה דרייפוס. 

מהרי ומלאי את פרטייך:

[contact-form 212 "Newsletter_aeie_copy"]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה