חדשות העיצוב: אישי ונשי

תערוכות רבות יפתחו החודש לכבוד יום האישה הבינלאומי, ביניהן תערוכה של אמניות פלסטיות, תערוכה שמוקדשת לגולדה מאיר, תערוכה עם דמויות נשיות שהשאירו את חותמן על ההיסטוריה האנושית ועוד

27/02/2014
אודית לורן בלקין קבלו עדכונים מאודית
  • RSS

אינטימיות בשלושה – תערוכה חדשה גלריה לאמנות עמליה ארבל בתל אביב

במוצאי שבת, 1/3, תיפתח תערוכה משותפת לעמנואל בר-קדמא, אתי לב ואילנה שגיא. בתערוכה רישומים על נייר וציורי שמן על בד כשבר-קיימא יציג מציורי הנשים שלו, לב את ציוריה המופשטים ועזי הצבע והמבע ושגיא יצירות שבמרכזן אנשים בודדים כשהחיבור בינם לבין הצופים הוא מהות היצירה. (אוצרת: עמליה ארבל, עד: 12/3)

אינטימיות בשלושה – תערוכה חדשה גלריה לאמנות עמליה ארבל בתל אביבעבודה של אילנה שגיא

.

ילדי החול – תערוכה בגלריה ויטרינה בחולון

עד יום שני, 3/3, יוצגו איורי ספר חדש שמהותו מבט ישראלי על סיפורים מאתיופיה, פרי שיתוף פעולה בין הסטודנטים לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון לבין הקהילה האתיופית בבת ים. המילים והאיורים יוצרים גשר בין ישראל של כאן ועכשיו לבין אתיופיה המסורתית והרחוקה. (עורכת הספר ואוצרת: נעמה בנזימן)

ילדי החול – תערוכה בגלריה ויטרינה בחולוןעבודה של שמוליק דורון

.

בשלה – תערוכה חדשה בגלריה צדיק בתל אביב

ביום שלישי, 4/3, תיפתח לרגל יום האישה, תערוכת צילום משותפת לציפי מנשה ויאירה יסמין. בצילומים נראות נשים שאינן רוצות להיות אובייקט אלא סובייקט מתבונן. נשים בעלות חיים מלאים, עתירי זכרונות, אהבה, שמחה וכאב. הנשים אינן מתמסרות למצלמה אלא מביאות את עצמן ומקבלות את עצמן כמו שהן בגאווה. ביום ששי, 7/3, תיערך במקום סדנה לנשים שחוששות להצטלם. (אוצרות: חנה קומן, יאירה יסמין וציפי מנשה, עד: 8/3)

בשלה – תערוכה חדשה בגלריה צדיק בתל אביבעבודה של ציפי מנשה

.

דיוקן אישה – תערוכה חדשה במרכז קריגר בחיפה

ביום רביעי, 5/3, תיפתח לכבוד יום האישה הבינלאומי תערוכה קבוצתית של נשים אמניות בכל תחומי האמנות הפלסטית. התערוכה משקפת את תנועת הפמיניזם באמנות שמטרתה לאפשר לנשים להגיע למצב שבו תוכלנה לבטא את עצמן בחופשיות מנקודת מבט נשית (אוצרת: יעל ניצן, עד: 28/3)

דיוקן אישה – תערוכה חדשה במרכז קריגר בחיפהעבודה של ברכהל'ה

.

גולדה מאירה - תערוכה חדשה במשכן הכנסת

בין התאריכים 2-6/3 תוצג בכנסת תערוכה קבוצתית של סטודנטים מהמחלקה לאמנות במכללת סמינר הקיבוצים. התערוכה, לרגל יום האיזה הבינלאומי, נועדה להאיר מחדש את דמותה הפוליטית השנויה במחלוקת של גולדה מאיר. העבודות מוצגות בטכניקות שונות כשהמטרה הייתה לחקור את דמותה של גולדה באמצעות החוויה האמנותית. בהמשך תוצג התערוכה בקמפוס האמנויות של סמינר הקיבוצים. (אוצרת: ד"ר סיגל ברקאי)

גולדה מאירה - תערוכה חדשה במשכן הכנסתעבודה של עפרי אורי

.

צילומים על שם ליאור זיו ז"ל – תערוכה חדשה בשנקר

ביום חמישי, 6/3, תיפתח בבניין עלית תערוכת סטודנטים מהמחלקה לאמנות רב תחומית בשנקר, שבה יוצגו צילומים שיצרו בהשראת תמונות של ליאור זיו ז"ל, שנפל ברפיח במהלך שירותו הצבאי. התערוכה היא תחרות צילום שבמסגרתה יוכרזו זוכים שיקבלו מלגות לימודים על שמו. (אוצר: ינאי טויסטר, עד: 13/6)

צילומים על שם ליאור זיו ז"ל – תערוכה חדשה בשנקרצילומים על שם ליאור זיו

.

אואזיס תחנות דלק בישראל – תערוכה חדשה בבית האדריכל

ביום חמישי, 6/3, תיפתח תערוכה שסוקרת מנעד של תחנות דלק שתוכננו בישראל ומשמשות דוגמא לתמורות שחלו בתרבות ובאדריכלות המוטורית והצרכנית בארץ. צילומיו של שי שאול ועבודות הוידאו של ורד פלוק מרחיבות את הדיון על סוגיות כגון: כיצד עשויה אדריכלות לתווך בין כוחו של מוצג, על הנוכחות החזותית שלו במרחב, לבין הסביבה המשתנה של תחנת הדלק? האם יש להעצים או למתן אדריכלות כזו? האם מדובר באדריכלות ציבורית, משותפת, רלוונטית? (אוצרים: מיכל אהרוני וערן טמיר טאוויל, עד: 3/4)

אואזיס תחנות דלק בישראל – תערוכה חדשה בבית האדריכלעבודה של שי שאול

.

סוסים בחלומות שלי / יוליה, מאשה, ברנרדה ופלוציקה – שתי תערוכות חדשות בגלריית התיאטרון חולון

לרגל פסטיבל אשה בחולון, שיערך בין התאריכים 6-8/3, יוצגו שתי תערוכות שתפקידן להכניס את הקהל אל העולם הפנימי של ההצגה כיאה לנושא הפסטיבל "פנימהחוצה". "סוסים בחלומות של" היא תערוכה של הצלמת אביטל פלצ'י פלג, שתציג דיוקנאות של נשים ושחקניות מאחורי הבמה או מחוצה לה כשבהן לא בתפקיד ומבוימות בקושי. "יוליה, מאשה, ברנרדה ופלוציקה" היא תערוכה של תלמידי המגמה לעיצוב במה בסמינר הקיבוצים שבה יוצגו תלבושות ומקטים של דמויות ממחזות שונים ושחקניות המבצעות דיאלוגים מתוך מחזות (מנהלת אמנותית: סיגל וייסבין-רוזמן. (אוצרות: מלני לומברד ודנה צרפתי)

סוסים בחלומות שלי / יוליה, מאשה, ברנרדה ופלוציקה – שתי תערוכות חדשות בגלריית התיאטרון חולוןליא קניג, מתוך התערוכה של אביטל פלצ'י פלג

.

לא נמות ברעב – תערוכה חדשה בגלריה גרוס בתל אביב

ביום שישי, 7/3, תיפתח תערוכת היחיד של נטלי מנדל שבה מיצב מאיים שכמו מנבא תמונת מצב עתידנית אפשרית. המיצב, שנראה כמו שיח מורכב וסבוך שעובר מחדר לחדר, כמו אוכל את חלל הגלריה באגרסיביות. השיח עמוס בפרחים מחושמלים שמוציאים סאונד וביניהם מתרוצצים אינספור חרקים שיצרה מנדל. (אוצרת: נעמי שלו, עד 28/3)

לא נמות ברעב – תערוכה חדשה בגלריה גרוס בתל אביבעבודה של נטלי מנדל

.

דולס ארט – תערוכה חדשה במוזיאון יפו העתיקה

ביום שישי, 7/3, תיפתח תערוכה שבה יוצגו מאות יצירות של יצרני בובות מהארץ והעולם. בין המוצגים: אוספים של נשיאים ומלכים ויצירות של מעצבים עכשוויים ובועטים וכן בובות פורצלן, מריונטות, בובות עץ, בובות תקופתיות ובובות מתחום תרבות הפנאי והאופנה. (אוצרת: לימור מרגוליס, עד 19/7)

דולס ארט – תערוכה חדשה במוזיאון יפו העתיקהדולס ארט

.

אנדרה סראנו – תערוכה חדשה בבית הספר לאמנות מוסררה בירושלים

ביום שישי, 7/3, תיפתח תערוכת יחיד של הצלם האמריקאי הפרובוקטיבי אנדרה סראנו שחוקר את האידיאל הקתולי בהתייחסותו למציאות החיים המורכבת תוך שימוש בנוזלי גוף כמרכיבים חומריים בעבודותיו. סראנו ישהה בירושלים שלושה שבועות בהם יצור עבודות חדשות הקשורות למרקם האנושי של העיר וכן יעבוד עם הסטודנטים בבית הספר לאמנות ויעביר סדנאות במחלקה לצילום. (עד: 14/5)

אנדרה סראנו – תערוכה חדשה בבית הספר לאמנות מוסררה בירושליםעבודה של אנדרה סראנו

.

אילוזיה אחרת – תערוכה במרכז נווה שכטר בתל אביב

עד יום שישי, 7/3 תוצג התערוכה "אילו זה היה" של הצלם אילן סימן טוב. בתערוכה משתתפים מפורסמים מעולם התרבות והבידור תוך שהם משמשים שחקנים בצילומי אירועים מוכרים מההיסטוריה של היהדות ועם ישראל. לכל אירוע הידוען שלו וטוויסט מפתיע בעלילה. בין המצולמים: עוז זהבי, קובי מחט, אריק סיני, אוולין הגואל ועוד. (מפיקת התערוכה: אודליה שר)

אילוזיה אחרת – תערוכה במרכז נווה שכטר בתל אביבעבודה של אילן סימן טוב

.

משולש שיקגו – תערוכה חדשה במוזיאון חיפה לאמנות

במוצאי שבת, 8/3, יום האישה הבינלאומי, תיפתח תערוכה במלאות ארבעים שנה ליצירתה של ג'ודי שיקגו, "דינר פרטי", המסמלת רגע היסטורי נשי בתולדות האמנות. העבודה, פרי שיתוף פעולה של 400 איש, הציגה שולחן ערוך ל-13 דמויות נשים שהשאירו את חותמן על ההיסטוריה האנושית. כמחווה לכך, שתפו פעולה עשרות יוצרות ישראליות ויצרו מיצבים, ציורים, צילומים, וידאו ורישום בהקשר של דמות נשית. (אוצרת: רותי דירקטור, עד: 5/7)

משולש שיקגו – תערוכה חדשה במוזיאון חיפה לאמנותעבודה של מיכל נאמן

.

מדמואזל – תערוכה חדשה בגלריית רונית יניצקי בגבעת השלושה

ביום שבת, 8/3, תיפתח לרגל יום האישה, תערוכת יחיד בה יוצגו עבודות של יניצקי מהשנה האחרונה שעוסקות במושג "אחווה נשית" תוך מבט על יחסים תוססים, מלאי חיים ותשוקה בין נשים. (עד: 22/3)

מדמואזל – תערוכה חדשה בגלריית רונית יניצקי בגבעת השלושהעבודה של רונית יניצקי

.

ג'סר אל-זרקא הלוך-חזור – תערוכה משולשת חדשה בשלושה מוקדים

תערוכה שתוצג בשלושה מקומות שונים תציג את פרויקט הצילום הארוך שנעשה בישראל עד כה: 12 שנות צילום של הצלם רון עמיר בכפר הערבי ג'סר אל-זרקא תוך התוודעות אינטימית יוצאת דפן לחיי הכפר ותושביו. התערוכה תתחלק לשלושה רבדים כשבכל מקום יוצגו חלקים אחרים מעבודותיו של עמיר. ככלל מציגות העבודות הבט ארכיוני, ממד זמן ושיתופי פעולה עם תושבים כפי שצולמו בכל שעות היום, בכל עונות השנה ובכל מקום בכפר. במוזיאון חיפה לאמנות: פתיחה 8/3. במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית חולון: פתיחה 15/3, בתיכון מקיף ג'סר אל-זרקא: פתיחה 22/3. (אוצר: גלעד מלצר)

ג'סר אל-זרקא הלוך-חזור – תערוכה משולשת חדשה בשלושה מוקדיםעבודה של רון עמיר

.

אימפרוביזציות / Common Language – תערוכה בגלריה פריסקופ בתל אביב

עד יום שבת, 8/3, תוצג תערוכת היחיד של חביבה צמח העוסקת בזכוכית דו ממדית. בתערוכה משלבות העבודות בין ידע וניסיון לבין יד המקרה וכך החומר הנוקשה והסטאטי הופך למלא תנועה, צבע, חיים וחיוניות. (אוצרת: שרי פארן)

אימפרוביזציותעבודה של חביבה צמח

.

בשבת, 15/3, תפתח תערוכה קבוצתית משותפת לשישה צורפים צרפתים ושישה צורפים ישראלים בני ארבעה דורות שונים. התערוכה עוסקת בשפתו האישית של כל יוצר בהקשר של צורפות עכשווית – שפת ביטוי המעלה שאלות של זהות, הגדרה ומיקום הצורף כיוצר השלב מיומנות מקצועית שנרכשת לצד התנהגות ומחשבה אמנותית. (אוצר: Jean-Yves Le Mignot, עד: 31/3)

עבודה של Aude Medoriעבודה של Aude Medori

.

ברלין 2013 – תערוכה בגלריה גבעון בתל אביב

עד יום שבת, 8/3, מוצגת תערוכת יחיד של ארז ישראלי שפוקד את ברלין לפחות פעם בשנה. בזמן שהות יותר ממושכת בעיר יצר כמעט את כל העבודות המוצגות בה. קשיים בשינוע הביאו את ישראלי לעסוק בנייר וכך גם חזר לרשום וגם נחשף לחומרים חדשים: דיקט, צילומים, חיתוכי נייר ועוד.

ברלין 2013 – תערוכה בגלריה גבעון בתל אביבעבודה של ארז ישראלי

.

שפת לבוש – תערוכה חדשה במוזיאון ישראל בירושלים

ביום שלישי, 11/3, תיפתח תערוכת הדגל לשנת 2014 העוסקת בארון הבגדים היהודי, אופנות הלבוש של קהילות ישראל בעולם ותלבושות היסטוריות שמשמשות עד היום השראה למעצבי אופנה. בתערוכה יוצגו למעלה ממאה בגדים ופריטי לבוש מתחילת המאה ה-19 ועד המאה ה-20. בין הפריטים: שמלות, חליפות, בגדי חתן וכלה, בגדי ילדים והלבשה תחתונה ואופנות לבוש בקהילות שונות ברחבי העולם. (אוצרת: אפרת אסף-שפירא, אוצרת אחראית: דייזי רקח-ג'יברה, התערוכה תוצג כחצי שנה)

שפת לבוש – תערוכה חדשה במוזיאון ישראל בירושליםצילום: אלי פוזנר

.

ישראל יוצאת לפנסיה – תערוכה חדשה במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון

ביום שלישי, 11/3, תיפתח תערוכה שכוללת קריקטורות פרי התחרות הדו-שנתית השנייה לקריקטורה הומוריסטית ע"ש פרידל שטרן ז"ל, בנושא שהוא כותרת התערוכה כולה "ישראל יוצאת לפנסיה". כמו כן, יוצגו קריקטורות של פרידל שטרן מתוך האוסף שהורישה למוזיאון הנחשפות לעיני הציבור בפעם הראשונה ומביאות זווית אישית על חייה כאישה יוצרת מבוגרת וכן תוצג מחווה מצוירת של המאייר ואמן האנימציה יוחנן לקיצביץ' לזוגיות מתבגרת. (אוצר אורח: ערן ליטוין, עד: 21/6)

ישראל יוצאת לפנסיה – תערוכה חדשה במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולוןעבודה של יוחנן לקיצביץ'

.

Show Room  - תערוכה בגלריה עינגע בתל אביב

עד יום שבת, 15/3, יוצגו עבודותיהם של שמונה סטודנטים, בוגרי 2013 ממחלקות לצילום בבתי הספר להשכלה גבוהה, שזכו מטעם 'בית מלאכה לצילום' במלגות להדפסת פרויקט הגמר שלהם. (אוצרת: אתי שוורץ)

Show Room  - תערוכה בגלריה עינגע בתל אביבעבודה של דנה סטירלינג
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה