בר רפאלי - תראו כמה אני יפה

חשבון האינסטגרם של בר רפאלי כולל בעיקר תמונות סלפי של הדוגמנית. במקום לנצל את מעמדה ולהביע דעות ואמירות, היא מעדיפה לגרוף עוד לייק

25/02/2014
ליטל שמש קבלו עדכונים מליטל
  • RSS

בואו נדבר רגע על חשבון האינסטגרם של בר רפאלי. תמונה אחר תמונה, היא מצלמת את עצמה. הנה אני בבגד ים, אני אני במבט מפתה למצלמה, הנה אני בלוק הטבעי של הבוקר. לדוגמנית הבינלאומית יש למעלה ממיליון עוקבים, משלמים לה כסף על העובדה שהיא יפה.

אנחנו יודעים שהיא יפה, היא יודעת שהיא יפה, למה היא צריכה לקבל חיזוקים, מדי שעה, שאוהבים אותה ומפרגנים לה? יש כל כך הרבה דברים יפים שם בחוץ - טבע, אנשים, חברים, אוכל טוב, חוויות מרגשות, ובכל זאת, כל מה שהיא בוחרת להראות לעולם זה את עצמה.

בר רפאלי. צילום מסך מתוך יוטיוב

הפנים היפות והגוף החטוב. האם זה כל מה שיש? לא יזיק לראות את העולם דרך העיניים שלה, ולא רק לראות את העיניים שלה. דעות, מחשבות, אמירות, כל אלו נדחקות מאחור ומפנים את מקומם לביקיני על רקע שקיעה בכתום.

יש שיאמרו - "היא מוצר", "היא מותג", "היא מקדמת את עצמה", אבל מאחורי הפנים היפות נמצאת גם אישה שמהווה מודל לחיקוי לעוד המון נשים ונערות אחרות שיכולות להאמין שיש לה גם מה לתת לעולם חוץ מבטן שטוחה.

תראו כמה אני יפה

דפדוף מהיר בחשבונות האינטסגרם של שאר שחקניות וזמרות ארצנו יגלו לכם את אותה התמונה המצערת. מערכת היחסים המורכבת שלהן עם עצמן, וגופן ופרצופן, תמונה אחר תמונה, יום אחר יום, עם שרבוב שפתיים או בלי .

חלקן זמרות, חלקן שחקניות, כל אחת מוכשרת בתחומה ובכל זאת, מה שהן בוחרות להציג לעולם הוא את היופי שלהן, שהרי ברור שבלעדיו לא תוכלנה להצליח. האם מדובר בחוסר ביטחון או בריכוז עצמי מופרז? אולי קצת שילוב של השניים, אבל נשים חייבות להיות מודעות לחוקים שהחברה הכתיבה להן ולהפסיק לשחק לידיים שלהם.

הצצה בחשבונות האינסטגרם של בנות ה-12 וה-13 הקרובות למקום מגוריכן יגלו לכן את אותה התמונה: שוב, ושוב, ושוב - הנה אני. תראו כמה אני יפה, תאהבו אותי בבקשה. כל שאר תכונות האופי נדחקות הרחק מאחור, כל מה שהילדה צריכה זה פילטר טוב וזווית סלפי מוצלחת. ברומטר הלייקים הוא גם ברומטר האהבה שלה. השאלה אם אותה ילדה תלמד לאהוב את עצמה גם בלי לבקש אישורים מדי שעה. האם תלמד לפתח את שלל הכישורים בהם נתברכה ולא רק להתאמן על זוויות שרבוב שפתיים אל מול המצלמה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך