10 דברים שצריך להיפטר מהם לקראת גיל 50

הזדקנות היא מה שאנחנו עושים ממנה, אך כשלוח השנה מתקרב ליום ההולדת ה-50, יש דברים שפשוט צריך להיפטר מהם. קבלו רשימה של כל מה שעדיף להשאיר מאחור

23/02/2014
אן ברנוף, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מאן ברנוף, הפינגטון פוסט
  • RSS

1. בלגנים

מסענו דרך החיים גורם לנו להיות ממוקדים במה שחשוב ביותר: חברים, אהובים, משפחה, עבודה שאנחנו אוהבים לעשות; השאר אינו אלא הסחות דעת. האמת היא, שאנחנו לא צריכים כל כך הרבה דברים בחיינו. אני מכירה מישהי שקונה נעליים שחורות בכל פעם שהיא רואה זוג כזה במבצע. מה שהיא צריכה זה לא עוד זוג נעליים שחורות, אלא משהו שיאשר לה שהיא בחיים.

אז כדאי להתחיל עם ארון הבגדים, לעבור לבוידעם או למחסן, ואז לבחון את מערכות היחסים שלכם. היפטרו מדברים ומאנשים שרק גוזלים זמן, השליכו את ה"ליתר ביטחונים", את ה"אולי נצטרכים". ברצינות, כמה מטריות צריך הבנאדם?

יום הולדת חמישים

 2. תשוקה ליותר

בתחילת שנות האלפיים, רבים מאיתנו לקו בחמדנות, אך המיתון לימד אותנו להסתפק במועט. עכשיו צריך רק למצוא את שביל הזהב. בסך הכל, אנשים מאושרים הם אלה שמסתפקים במה שיש להם ואינם חייבים לחפש כל הזמן עוד ועוד. כמעט כולנו נצא לגמלאות עם פחות כסף מכפי שיש לנו. אלה שיודעים להנמיך לקראת הפרישה לגמלאות את ציפיותיהם, בד בבד עם הקטנת הבית הפיזי שלהם, הם אלה שיהיו המאושרים ביותר. הטריק הוא לשמוח במה שיש לכם.

3. כפיות טובה

אתם נוטים להתמקד בשאלה מי לא בא למסיבת יום ההולדת שלכם, במקום לחשוב על האורחים שכן הגיעו? עדיף להשאיר מאחור את הגישה הזאת ולחפש דרכים לשמוח במה שיש לכם, במקום להתמקד בחצי הכוס הריקה.

4. חברים תלותיים

לכולנו יש כמה כאלה, אנשים שיודעים שנעזור להם להיחלץ מתסבוכות, נקשיב לקיטורים שלהם במשך שעות ונציע להם הצעות, שבסבירות גבוהה הם יתעלמו מהן. אי אפשר לעזור לאנשים האלה; לעיתים קרובות, הם חסרי תקווה. והם לא חברים אמיתיים, מפני שחברות אמורה להיות הדדית. חברים תלותיים מעדיפים רק לקחת, לא לתת. כדאי להיפטר מהם.

5. שנאה לאקסים

שנאה היא תהליך שגוזל כל כך הרבה אנרגיה! למה לטרוח? זה הרי לא יתקן עוולות ולא ממש יגרום לנו להרגיש טוב יותר. שחררו. אם אתם לא מסוגלים לסלוח, אולי לפחות תוכלו להתקדם הלאה מבחינה רגשית, ואז יום אחד תבוא גם הסליחה? השנאה מרעילה את השונא, כך גם שמירת טינה. עדיף להגיע להתחיל את שנות ה-50 לחיינו עם דף נקי.

6. רכילות והשמצות

למעשה, את אלה היינו אמורים להשאיר מאחור כבר בסוף התיכון. סרקזם פשוט לא הולם אותנו. זוכרים כשאמא אמרה שאם אין לנו משהו נחמד לומר על מישהו, עדיף לא לומר כלום? היא צדקה.

7. מסובכים לעומת מורכבים

אנשים מורכבים הם האנשים המעניינים ביותר שיש לנו בחיינו. אנשים מסובכים - לא ממש. כשהדברים מסתבכים, זה הזמן לזכור שהחיים קצרים. אנשים מורכבים מביאים עושר לחיינו ופוקחים את עינינו לנקודות-מבט חדשות - בדיוק מה שצריך בגיל המעבר.

8. עשרת הקילוגרמים המיותרים

מצטערת, אבל חייבים לומר את זה: בריאות טובה היא הדרכון שלכם למסע לקראת ההזדקנות, ומשקל עודף אינו בריא. בנוסף, ככל שמזדקנים קשה יותר לרזות, בגלל ההאטה בחילוף החומרים. עכשיו הזמן להיפטר במרץ מהקילוגרמים האלה.

9. הצורך לומר 'כן'

כולנו רוצים למצוא חן ותמיד מחפשים דרכים לעשות דברים שאחרים רוצים שנעשה. גיל 50 יכול לשחרר מצורת החשיבה הזאת. זה בסדר גמור לומר 'לא' לבקשות שגוזלות מאיתנו זמן, שמנוגדות לערכים שלנו, או שגוזלות מאיתנו אמצעי פרנסה. בהיכנסנו לעשור שבו נצטרך לקחת יותר אחריות על הורינו, בשעה שעדיין לא סיימנו לחלוטין לדאוג להעמיד את ילדינו על הרגליים, חשוב מאוד לדעת שאפשר גם לומר לא.

10. מיתוסים על הזדקנות

דור הבייבי-בום כותב מחדש את הספר על הזדקנות בחן. הכללים השתנו. איש לא יכול לומר לכם  מתי הגיע הזמן שתפרוש, מתי אתם צריכים למכור את הבית ולהצטמצם. איש לא יכול לומר לכם שאתם זקנים מכדי לטייל באפריקה, להתנדב בהודו, או לחיות איזו תקופה בפנמה.

גיל 50 שמח!

תרגום מאנגלית: שרית פרקול
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה