אפשר לשפר את הדחף המיני והפוריות

מה לאכול ובאילו צמחים כדאי להשתמש כדי לשפר באופן טבעי את האון והפוריות, על פי הרופאה ההודית, רפואת איורוודה. ד"ר ערן מגון, מחלוצי השיטה בישראל, מסביר וממליץ

11/02/2014
ד''ר ערן מגון קבלו עדכונים מד''ר ערן מגון
  • RSS

המילה און בעברית כמו באיורוודה מתייחסת לשיפור הכוח הכללי, הכוח המיני והפריון עצמו. ההמלצות שאתן בהמשך עשויות לשפר גם את סיכויי הפריון.

האיורוודה היא רפואה הודית בת אלפי שנים הכוללת בתוכה גם מדע בריאות וגם מדע רפואה טבעית. היא מתייחסת לאדם כמכלול של גוף ונפש עם קשר הדוק עם חוקי הטבע הסביבתיים. האיורוודה השפיעה במהלך ההיסטוריה על רפואות המזרח והמערב וממעוררת התעניינות רבה בעשורים האחרונים.

לשפר את המיניות עם רפואת איורוודה

האירוודה נותנת ידע רב לקהל הרחב בנושאי בריאות ורפואה מונעת כמו גם ידע עצום בריפוי מחלות בשיטות טבעיות. מסגרת הטיפול האישי מתחיל באבחון טיפוס הגוף-נפש המולד וחוסר האיזון של הטיפוס. הטיפול האיורוודי מתבסס על צמחי מרפא, תזונה, תהליכי ניקוי ואיזון, אורח חיים, דרכים להפחתת מתח ועייפות ועוד. הכל מותאם על פי הצורך לכל מטופל.

שיפור האון והדחף המיני לגברים

1. שקדים

לאכול כל בוקר 15 שקדים לא קלויים. להשרות אותם בלילה במים רגילים ובבוקר לקלף אותם. ניתן לצרף את השקדים לארוחת הבוקר.

2. משקה שקדים ותמרים

להשרות 15 שקדים במים רגילים בלילה, בבוקר לקלפם ולשים בבלנדר. לזה מוסיפים:

1 כוס חלב אורגני

13 תמרים מסוג מאג'הול

כפית גהי (חמאה  מזוקקת, להשיג בבתי הטבע או בחניות הודיות)

1 כפית סוכר חום

1 קורט אגוז מוסקט טחון

3 קורט זנגביל טחון

2 קורט הל טחון

2 קורט זעפרן

טוחנים היטב ושותים על הבוקר על קיבה ריקה. אם רוצים לאכול יש לחכות לפחות 20 דקות. ניתן לחזור על זה בערב.

3. חלב שום – להגברת הדחף המיני

השום נחשב באיורוודה כמזון או תבלין המגרה את היצר המיני. מערבבים יחד:

1 כוס חלב אורגני

1/4 כוס מים

1 שן שום קצוצה

מרתיחים על אש קטנה ומצמצמים עד שנשארת כוס אחת מהתערובת. שותים סמוך לשינה.

4. צמח האשוגנדהה Ashwagandha – לשיפור האון הגברי

הצמח יכול לשפר את האון אצל הגברים. פרוש השם: "מה שייתן לך כוח של סוס" (אשווה = סוס). צמח זה שייך לענף צמחי ה"ראסיינה" – צמחים לחיזוק, הזנה ומניעה שניתן לקחת לאורך זמן רב. הוא נחשב לצמח מחזק ומרגיע, המשפר את מערכת החיסון. הוא נקרא לפעמים "הג'ינסנג ההודי", אך שונה בתכונותיו מהג'ינסינג הסיני בכך שהוא מעניק כוח, און ומשפר את הפוריות. בניגוד "לחברו" הסיני האשוגנדהה מרגיע ואינו מעלה את לחץ הדם.

הכמות המומלצת היא 2 גרם פעמיים ביום. (ניתן להשיג בבתי הטבע).

שיפור הדחף המיני ואיזון הורמונאלי בנשים

1. צמח השאטברי (Shatavari)

צמח זה נקרא לעיתים "החבר של האישה". בכל גיל לאורך חיי האישה הוא יכול להועיל לה. משפר את חילוף החומרים בגוף האישה. מחזק, מרגיע ומוסיף לחות לגוף. צמח זה שייך לענף צמחי ה "ראסיינה" – צמחים לחיזוק, הזנה ומניעה שניתן לקחת לאורך זמן רב. הכמות המומלצת היא 2 גרם פעמיים ביום. (ניתן להשיג בבתי הטבע).

2. רימון – משפר פריון

על פי תורת האיורוודה, חצי כוס מיץ רימון פעמיים ביום יכול לשפר את פריון האישה. יש ברימון הרבה ברזל, ואיכותו מקררת. תודות לשילוב שתי תכונות ייחודיות אלו הרימון יכול לאזן את הווסת, מה שיכול מאוד לעזור באיתור ימי הביוץ ובכך להגדיל את סיכוייה כניסה להריון.

3. סוכר גור/ ג'אגרי : קנה סוכר טבעי מיובש (סוכר מלא טבעי ועאמיתי). ניתן להשיג אותו כמקשה אחת בחנויות הודיות. הוא עשיר בברזל ולכן מומלץ לצרוך אותו טרם כניסה להריון כדי לתגבר את מצבורי הברזל בגוף. ניתן להשתמש בגור כממתיק טבעי בכל מאכל או משקה.

4. משקה חלב מלא אורגני עם ליקריצ': החלב נחשב למזון מרגיע, ליקריצ' מרגיע ומאזן את המערך ההורמונלי הנשי. ליקריצ' נקרא שוש קרח בעברית. לא מדובר בממתק אלה בצמח הטבעי בצורתו הגולמית: גרוס או טחון. ניתן להשיגו בחנויות טבע ובחנויות המתמחות.

שורש ליקריצ' משפר פריון לפי רפואת איורוודה

מרתיחים כוס חלב, בתוספת רבע כוס מים וכפית ליקריצ'. המשקה מוכן כאשר הנוזלים הצטמצמו ונותרה כוס משקה אחת.

טיפ: מומלץ לאישה לפני הריון לעשות ניקוי רעלים: להפסיק לעשן ולצרוך אלכוהול להפחית את כמות הקופאין, להרבות באכילת מאכלים עשירים בסיבים תזונתיים וטיפ קטן נוסף, רצוי להימנע מאכילה שלוש שעות לפני השינה. אכילה בטווח הזמנים הזה מעלה את כמות הרעלים.

והכי חשוב: מתח נפשי פוגע בפריון. חשוב למצוא דרכים להורדת סטרס – איזון נכון בין עבודה למנוחה, הקדשת זמן לחברים ולמשפחה, תחביבים, יוגה, ספורט, מדיטציה ועוד.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ד"ר ערן מגון הוא מנהל המרכז הישראלי לאיורוודה בקמפוס ברושים, ירצה במסגרת פסטיבל הבריאות של קניון אילון שיתקיים בתאריכים 18-20.2
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך