מסתורי האוכל הכחול: ספר ילדים לאייפד

אם הייתם פוגשים קוסם, איזה קסם הייתם מבקשים ממנו שיעשה? ספר ילדים חדש שכתב דן תורן והלחין דניאל סלומון

11/02/2014
אורלי יקואל קבלו עדכונים מאורלי יקואל
  • RSS
» מסתורי האוכל הכחול. איור: מיקי מוטס

לפני שנה בערך (אולי אפילו יותר) עלה רעיון לעשות ספר ילדים לאייפד. יש הרבה ספרים בעברית בחנות הישראלית, אבל לרוב אלו הן קלאסיקות מוכרות שהפכו לאינטרקטיביות. יש ספרים מוצלחים יותר ויש פחות, אבל מעטים הספרים שהם גם מקוריים וגם מושקעים, הן מבחינת האיורים, המוזיקה, והחוויה הכללית.

פנינו לזמר והיוצר דניאל סלומון שהוא גם חבר קרוב, ושאלנו אם הוא מסכים לכתוב לנו מוזיקה לספר עתידי. דניאל לא חשב פעמיים לפני שהוא אמר כן, והרצון שלו להכין את הכל בצורה מדוייקת גרם להכל להתחיל על צד טוב יותר.

בתחילה חשבנו לכתוב ספר בעצמנו, אבל דניאל שהכיר את דן תורן הציע שנבדוק איתו אם ירצה לשתף פעולה עם סיפור שכתב בעבר ולא נעשה איתו יותר מדי. דן היה מאוד בעד, וכך נהיינו לצוות, חברה טובים בעיקר.

האם כל הקוסמים הם טובי לב?

הספר "מסתורי האוכל הכחול" מתאר ילדות מלאה בדימיון, והרצון להיות קוסם או לפגוש אחד כזה. אם אתם הייתם פוגשים קוסם, איזה קסם הייתם מבקשים ממנו שיעשה? ובכלל, האם כל הקוסמים הם טובי לב? שאלות שאפשר למצוא להן תשובות בספר.

אני כל כך אוהבת שהוא מסתורי כמו שהוא נשמע. אמנם מדובר בספר ילדים, אך התעלומה, ובעיקר פתרון התעלומה, עלולים להפתיע אתכם ובעיקר את הילד שקורא, או מקריאים לו את הספר הזה.

אוהבי חיות

את הספר כתב ודובב דן תורן, הלחין דניאל סלומון ואייר מיקי מוטס. חשוב לציין שכולנו אוהבי ילדים וגם חיות, ולכן אפשר למצוא בספר דמויות קטנות וחמודות שבסופו של דבר חלקן מאומצות על ידי גיבור הסיפור, רובי.

עוד אוסיף, שאנחנו מעריכים כל ספר אחר בעברית שישנו כבר בחנות הישראלית, ומקווים שיהיו עוד ועוד ספרים כאלה. אני אישית מאוד אוהבת ספרים אמיתיים, כאלה עם ריח של דפים, אבל ספר באייפד יכול להפוך את הסיפור ליותר חי, ולגרום לחוויה חדשה שגם לה יש מקום בחיינו הדיגיטלים.

הספר נמצא בחנות
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה