הרגת אדם? שלמי את המחיר

נהגת שהרגה אדם בגלל עקיפה מסוכנת עומדת להכנס לכלא עם שני תאומים בני יומם. אולי כדאי שהיא תבין, עוד לפני שהיא הופכת לאמא, שלחוסר אחריות יש השלכות

11/08/2014
מיכל יפה קבלו עדכונים ממיכל
  • RSS

רוית רוס נהגה מירושלים לבית שאן. בשלב מסוים היא יצאה לעקיפה, למרות שתנאי הכביש לא אפשרו זאת, וכדי להוסיף חטא על פשע היא גם עקפה כמה מכוניות ביחד. כשניסתה לחזור לנתיב הימני היא התנגשה באוטובוס שבא מולה. האוטו שלה הסתחרר ופגע חזיתית ברכב שבא מולו. כתוצאה מכך נהרג קובי יחיני, שהותיר אחריו אלמנה ושני ילדים, בני שנתיים ושש.

בית המשפט גזר עליה 20 חודשי מאסר בפועל, שנה מאסר על תנאי, שלילה ל-15 שנה ו-50 אלף שקל פיצוי למשפחת ההרוג. בעת מתן גזר הדין רוס הייתה בתחילת הריון עם תאומים. הריון שהושג אחרי טיפולי פוריות ("טיפולי פוריות קשים", אומרת הידיעה, כאילו שיש סוג אחר של טיפולי פוריות). היא ביקשה שבית המשפט יקל בעונשה מכיוון שהיא לא רוצה לגדל את התינוקות בכלא, כי "הם לא פגעו באיש".

"בסיפור הזה אין החלטה אחת נכונה ואין אמת אחת. יש רק אסון מחריד, משפחה שאיבדה את היקר לה מכל ודילמה קשה", נכתב בידיעה ב"ידיעות אחרונות", שעליה חתום ישראל מושקוביץ, אבל הרשו לי לערער על הקביעה הזאת. בסיפור הזה דווקא יש החלטה אחת נכונה, והיא ההחלטה שהתקבלה (השופט דחה את הערעור), וממש אין פה דילמה.

התאומים הקטנים של רוס באמת לא פגעו באיש, אבל יש לזכור כי הם נוצרו לאחר התאונה ובשלב הזה חייהם לגמרי תלויים בחיים של אמא שלהם, לטוב ולרע. וגם, עוד לפני שהיא הופכת לאמא – תפקיד שדורש המון אחריות - אולי כדאי שהיא תלמד ולחוסר אחריות יש השלכות, והן יכולות להיות בלתי הפיכות.

נכון שלהעביר את 14 החודשים הראשונים לחיים בין כתלי הכלא זה לא בדיוק האופן המומלץ במדריכים לגידול תינוקות, אבל יתכן שזאת האופציה הכי טובה לתאומים האלה. תארו לכם שטיפולי הפוריות שלה היו מצליחים קודם, ובזמן הנהיגה הקטלנית ההיא היו לה שני תינוקות באוטו? אתם חושבים שזה היה גורם לה לנהוג באחריות? ממש לא בטוח. במצב הזה הטרגדיה היתה יכולה להיות כפולה, ובמקום תינוקות בפעוטון הכלא היו לה עכשיו שתי מצבות.

מקוממת במיוחד היא טענת פרקליטה של רוס, רונן רבי (מגיע לו קרדיט על השטות הזאת), שטען שמדובר באסון "שיכול לקרות לכל אחד". אז לא, מר רבי. לא כל אחד יוצא לעקיפה מסוכנת, ובטח שלא עקיפה של כמה מכוניות יחד. חוסר אחריות כזה הוא ייחודי וצריך לטפל בו בהתאם.

מה שכן, אני מסכימה לטענה של אלמנת ההרוג, שהדבר הכי חשוב היה לשלול לרוית רוס את הרישיון לכל החיים, ולא רק ל-15 שנה. אישה כזאת צריך להוריד מהכביש.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה