יאיר נתניהו וחברתו הנורבגית – זה לא עניינכם

שני סטודנטים מתאהבים - האחד בנו של ראש הממשלה, השנייה בחורה נורבגית, ועכשיו מתחיל הבלאגן. עזבו אותו בשקט ותנו לו לנהל חיים פרטיים

27/01/2014
ליאת עיני קבלו עדכונים מליאת
  • RSS

יאיר נתניהו, הבן של, יוצא עם בחורה נורבגית. בנו של ראש הממשלה יוצא עם גויה! אין ספק שמדובר בידיעה מרעישה שזכתה לכותרות בכל אמצעי התקשורת. יאמר לזכותו של אביו שהוא לא מתרגש ממערכת היחסים של הזוג הצעיר, או לפחות זה מה שהוא משדר כלפי חוץ. בפגישה עם ראש ממשלת נורבגיה, ארנה סולברג, בוועידה הכלכלית בדאבוס, נתניהו התגאה בקשר של בנו עם אזרחית נורבגיה. כנראה הוא סיפר על הקשר כדי לשבור את הקרח וזה היה רק עניין של זמן (קצר מאוד) עד שהסיפור פורסם בתקשורת הנורבגית והישראלית.

יאיר נתניהו וחברתו סנדרה לייקאנגר. צילום מסך מתוך DAGAN

צילום מסך מכתבה על הזוג באתר dagen.no

"השלכות מרחיקות לכת"

בואו נעשה סדר בבלאגן – בחור צעיר הולך ללמוד במרכז הבינתחומי בהרצליה. במהלך הלימודים הוא פוגש סטודנטיות ופתאום נוצר קשר עם אחת מיוחדת במינה. היא מרשימה אותו, הוא מלהיב אותה והם מתחילים לצאת. הולכים לסרט, יוצאים למסעדה ובדייט שלישי אתם יודעים מה קורה. במקרה או לא במקרה הבחור הוא יאיר נתניהו, בנו של ראש ממשלת ישראל, והבחורה עונה לשם סנדרה לייקאנגר, סטודנטית שהגיעה מנורבגיה כדי ללמוד בארץ הקודש תקשורת חזותית.

אומרים שלא בוחרים במי להתאהב, אבל ארגון להב"ה למניעת התבוללות דווקא חושב שכן. הארגון שלח במהרה הודעה לראש הממשלה (עם העתקים לכל כלי התקשורת ופרסם בפייסבוק, ליתר ביטחון) כדי לשים סוף למצב.

ואלו עיקרי הדברים: "אביך פרופ' בנציון נתניהו, מתהפך בקברו, על מעשהו של בנך. הוא ודאי לא חלם שהמשך מורשתו ומשפחתו המפוארת, תיגדע על ידי מי מנכדיו, כשיתחתן עם גויה. אל תחשוב שהליך גיור שתעבור גב' לייקנגר, יהפוך אותה ליהודיה ויכשיר את הקשר. ע"פ היהדות, ע"פ המסורת מזה דורות, לגיור לשם נישואין, גיור שלא בא מרצון אמיתי וכן מצדו של הגוי, אין לו כל תוקף, והגוי ישאר גוי כפי שהיה".

שיעשה מה שטוב לו

יאיר נתניהו הוא בחור בוגר עם דעות משל עצמו. הוא בתחילת שנות העשרים לחייו. אתם יודעים, השנים האלה שרוצים קצת למרוד ולעשות שטויות כדי שיהיה מה לספר לילדים ולנכדים. לא צריך להיכנס לפאניקה. כמה אנשים התחתנו עם החבר שלהם מהאוניברסיטה? מעט מאוד, וגם אם הוא יחליט שסנדרה היא אהבת חייו, ההחלטה שלו לא תשפיע על מדינת ישראל ולא על שום דבר אחר. אולי אמא שלו תתבאס שהילדים יקבלו חינוך נורבגי אבל קצת גלידה לכולם והכול יסתדר.

נכון, אנחנו מדינה יהודית אבל אנחנו גם מדינה דמוקרטית וליברלית וכל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה, גם אם הוא הבן של ראש הממשלה. הוא לא דמות יצוגית, הוא לא בחר להיות נבחר ציבור אלא נולד לתוך משפחה כזו ולכן יש לו את הזכות לעשות כל העולה על דעתו.

גם דנה אולמרט, הבת של אהוד אולמרט, בחרה לחיות עם אישה. אז מה? למה החיים הפוליטים של ההורים צריכים להשפיע על חייהם הפרטיים של הילדים שלהם? גם ככה לא פשוט כל העניין הזה של סידורי אבטחה, הביקורת כלפי ההורים ובכלל להיות באור הזרקורים 24 שעות ביממה.

תניחו ליאיר ולסנדרה, תנו להם ליהנות מאהבה של שני סטודנטים והזמן יעשה את שלו. יש לנו דברים קצת יותר חשובים להתעסק בהם מאשר הילדים העתידיים והלא יהודים שיוולדו להם.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה