איך גילי קצנלנבוגן ירד 10 ק"ג

גילי קצנלנבוגן ירד 10 ק"ג, מאז שעשה שינוי בחייו, התחיל לעשות ספורט וזרק מהבית כל מה שנחשב כ"רעל". עכשיו הוא מזמין אתכן לסדנה בביתו עם הגורו שלו אומינה

26/01/2014
גילי קצנלנבוגן קבלו עדכונים מגילי
  • RSS

כשאני חושב על זה כמעט כולנו כאן, מהרגע בו חצינו את גיל הארבעים,  מביטים לרגע לאחור ומתחילים לעשות מן רשימה כזו - מאזן ביניים, איך חיינו עד היום ומה צריך לשפר.

חלק מאיתנו נכנס לקטע של ספורט חזק, הגברים בדרך כלל מתחילים מסלול כזה של  אופניים, מרתון ואיירון מן, הנשים מתחילות יוגה על כל סוגייה וגווניה ויש כאלה שמשלבים גם וגם. וכולם פתאום מקדישים מחשבה נוספת לפני שהם תוקעים משהו ומכניסים אותו לפה.

סדנת שייקים ומיצים אצל גילי קצנלנבוגן

כי הגוף כבר לא מה שהיה

ארבעים-חמישים זה מן גיל כזה שאנחנו מכניסים את הגוף שלנו לאיזון מערכות. הגוף כבר לא מה שהיה: חילוף החומרים שונה, אחרי ששותים ואוכלים מרגישים פתאום אחרת. ובדיוק כמו שרכב מתעייף - גם הגוף נכנס למוסך. אם לא נשמר את הסיסטם יתחילו חריקות וכתמי חלודה ואין אחריות, למרות שמידי פעם ניתן להשיג חלקי חילוף,ה חלפת ושיפור הזרימה בצנרת, כליות,כבד ולא עלינו גם לב...

אין ספק ששמירה על הבריאות בשלב הזה של חיינו היא הכרחית. ומי שלא דוגל בשינוי יחטוף אותה באיזשהו מקום ורגע ואז כבר אולי יהיה מאוחר.

אני יכול להעיד על עצמי, שאני כבר עברתי את שלב הריצה ומצאתי לי ענף ספורט שמכל הענפים הוא המתאים לי.

הענף שבחרתי לי הוא פאדל בורד Stand Up Paddle, ואני מקפיד באמת כמה שיותר להתמיד בו. בואו נגיד ש-3 פעמים בשבוע אני חותר וגולש בים ואין כמו ההרגשה  של אחרי. אתה מרגיש  מרחף והגוף שלך מקבל מן ליטוף ושלווה כזו פנימית לאורך כל היום. הספורט הזה מפעיל לך את כל המערכות ומרגיע גם את הראש.

אבל לא על זה אני כאן בא לספר.

סדנת שייקים ומיצים אצל גילי קצנלנבוגן

האם אתם יודעים מה אתם אוכלים?

לפני שלושה חודשים החלטתי שאני גם רוצה להבין מה אני אוכל ומה אני מכניס לגוף שלי. אז ביררתי ככה דרך הפייסבוק ואצל כמה מביני דבר מי מספר אחת בניקוי רעלים ומתוך עשרה שכתבו לי שבעה המליצו לי על אומינה.

אומינה קדמי הגיעה מקוסטה ריקה, שם בפאצ'ה מאמא ניהלה והיתה אחראית על סדנת ניקוי רעלים במשך תשע שנים וצברה יידע נרחב בנושא ובהטפה לתזונה בריאה ונכונה.מכל העולם הגיעו אליה לשם.

אז טילפנתי אליה.

זימנתי אותה אלי הביתה. היא קצת התפלאה שטילפנתי להציע לה משהו אבל נענתה להזמנה. יומיים אחרי זה היא הופיעה בדיוק בשעה שקבענו אצלי בהרצליה ונכנסה אלי הביתה. קודם נכנס חיוך גדול אחר כך עיניים תכולות ירקרקות ענקיות קורנות חיבוק חם וגדול  ורק בסוף אומינה.

התיישבנו בסלון והתחלנו לקשקש על החיים ועל העבר שלה בקוסטה ריקה.

אמרתי לאומינה: תקשיבי, אני שמעתי עלייך המון טובות. אני לא בנוי לסדנאות עם 30 משתתפים ויותר בואי נעשה אצלי בבית סדנאות מצומצמות אחת לחודש באוירה כזו אינטימית ואישית. אני אדאג להזמין את האנשים ואת תעבירי את התורה.

אומינה הביטה בי ככה בעיניים גדולות-בוחנות  חיוך רחב ועדין ואמרה ברוגע: "יאללה זורמת."

זרקנו כל מה שנחשב רעל

הקפצתי כמה פוסטים בפייסבוק ומייד קפצו על העניין עשרה איש ונרשמו לסדנה. אומינה מעבירה את הסדנה בצורה הכי ידידותית וקולחת ומשלבת גם תרגילי יוגה. מדובר בהרבה תאורייה וסקירה כללית של מה שנקרא שינויים בהרגלי הצריכה שלנו.

אחרי היום הראשון (משך הסדנה-שלושה ימים ברציפות, 5 שעות ביום) עם אומינה אתה פתאום מבין כמה זבל ורעל אתה מכניס לגוף וממש בא לך להקיא על עצמך. אז ביום הראשון כבר פתחנו את ארונות המטבח והמקרר ואני ושהתחייה שלי זרקנו מבלי למצמץ את כל מה שנחשב לרעל , למשל מוצרי חלב פרה, בשר, סוכר, קמח לבן, שמן בישול, ולמחרת הכל הוחלף במוצרים אורגנים מהטבע.

אהבתי מאוד שאומינה אמרה לנו לאט לאט  להכניס לגוף שלנו תחליפים בריאים ומזינים, והדגישה ששום דבר לא צריך להיות בקיצוניות. אם בא לכם פעם ב...לשתות קפה זה בסדר, ואם בא לכם פעם ב... לדפוק איזה שניצל עוף או סטייק טוב, אז לכו על זה. העניין הוא להקשיב לגוף שלכם וללמוד היטב מה כל דבר נותן לנו.

אומינה סדנת שייקים ומיצים אצל גילי קצנלנבוגן

בשלושת ימי הסדנה בהם שותים רק מיצים שייקים עם מזון על (סופר פוד) ומרקים מיוחדים שג'מה העוזרת של אומינה, שגם הגיעה מקוסטה ריקה, רוקחת  ומכינה לנו. הורדנו כולנו ללא מאמץ 2-3 ק"ג... אבל זה לא העניין, העניין הוא ההתנקות ומיד אחרי יום מרגישים כבר הקלה גדולה ותחושת עירנות וחיוניות מדהימה.

ירדתי 10 ק"ג

אז החלטנו לשנות, ומבלי להתאמץ בכלל תוך חודש וחצי של שייקים כל בוקר, תוספי מזון ומזון בריאות מאוד מזין, ירדתי עשרה קילו. וזה בכלל  נפלא.

אנחנו ממשיכים לאכול חומוס, אורז בר וקטניות שונות, לחם קוסמין ושייקים נפלאים בבוקר וקקאו ובטטות וכיו"ב. פתאום מתברר שאפשר לחיות ולהתקיים גם בלי מתוקים ובשר, ויש אפשרות לשתות חלב-יוגורט עזים או חלב שקדים ולא חלב פרה, ויש אפשרות לקנח בתמרים ובגלידת בננות שעשוייה רק מבננות קפואות, קינמון ופולי קקאו,  ולא בגלידת וניל רגילה. ובמקום סוכר –סטיבייה והנה ראו זה פלא אנחנו נושמים וחיים.

כבר ארבע סדנאות קיימתי אצלי בבית עם אומינה, ארבעה חודשים אנחנו לגמרי בפנים, וזה מתתחיל להיות לגמרי משהו שבשיגרה וחלק מאיתנו, ומותר לנו לפעמים לחטוא אם בא לנו, כי היי, אנחנו גם בני אדם, לא?

אומינה היא באמת משהו שכל אחד מאיתנו חייב לעצמו לפחות פעם בחיים.

אז אם משהו רוצה באמת באמת לשנות ולהתחיל לכבד את עצמו ולהספיק להרשם לסדנה הקרובה אצלי בבית בהרצליה ומתאים לו משהו אינטימי כזה?  קדימה, עכשיו. אני מזה ממליץ להתקשר  לאומינה ישירות, ושימו לעצמכן  ככה בראש שכל חודש זה מתקיים אצלי בבית בהרצליה  מאוד קרוב להכל, לא צריך לנסוע לצפון או לדרום הרחוקים.

מעבר לקטע האידיולוגי ולהיטיב עם היקום, בואו להתנקות, לרזות, ולפרגן לעצמכן משהו באמת  באמת טעים בריא וטוב.

זבל  הרי תמיד יהיה מסביב, בואו לפחות נוציא אותו מתוכינו ונפחית אותו מהסביבה שלנו.

להרשמה ופרטים - אומינה- 052-8879945
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה