בלט ג'אז מונטריאול מגיע לישראל

סלונה מחלקת שלוש הזמנות זוגיות לבלט ג'אז מונטריאול. מופע חושני בהשראת המתח העמוק שנוצר במפגש בין בני אדם

20/01/2014
נעמי אלון קבלו עדכונים מנעמי
  • RSS

לאחר הצלחה גדולה בביקור הקודם שלהם בארץ, חוזרים לישראל חברי בלט ג'אז מונטריאול ומביאים איתם תכנית חדשה ותוססת שכוללת שלוש יצירות מאת יוצרים בולטים בתחום המחול בקנדה ובאירופה היום.

בהופעותיה בישראל, שש במספר, תציג הלהקה שתי עבודות שנוצרו במיוחד עבור הלהקה - האחת מאת הכוריאוגרף האמריקאי/ישראלי ברק מרשל, והשנייה מאת הכוריאוגרף הקנדי ממוצא סיני וון ווי ואנג. וכן תעלה דואט מיוחד שנוצר על ידי הכוריאוגרף בנג'מין מילפייה.

בלט ג'אז מונטריאול. צילום: Harry Montauban

כשמדברים על בלט ג'אז מונטריאול מדברים על אחת הלהקות המובילות בעולם המחול המודרני המשלבת בין האסתטיקה של הבלט הקלאסי לבין סגנונות מחול נוספים. הלהקה נוסדה ב-1972 על ידי ג'נבייב סלבאינג בשיתוף פעולה עם אוה פון ג'נסי ואדי טוסאן.

במשך כארבעים שנות פעילות, שמרה הלהקה על הקו התוסס והחיוני בעבודותיה, קו המשלב מחול מודרני, ג'אז ועבודה עם טובי הכוריאוגרפים בעולם ובקנדה. היא הופיעה עד היום בפני למעלה משני מליון צופים והעלתה מופעים בכ-65 מדינות, ומשמשת כשגרירה של התרבות הקנדית בעולם. בשנת 1998 מונה לואי רוביטיי למנהל האמנותי של הבלט, ועם כניסתו לתפקיד החלו לעבוד עם הלהקה יוצרים מן הבולטים בעולם המחול והמחול המודרני.

מה הופך את הלהקה לכל כך בלתי נשכחת? מדובר במופע שכובש את הדמיון, מעודד גילויים, אך גם מנגיש את המחול. הסגנון הייחודי של הלהקה מאפשר ביטוי מלא לכל רקדן ורקדן. לואי רוביטיי, רקדן בעברו הפך את הלהקה למעין מעבדה המאפשרת לרקדנים להתפתח גם כיוצרים בצד העבודה עם הכוריאוגרפים הבינלאומיים שעובדים ויוצרים איתה.

הלהקה כונתה לא פעם "Feel Good Company", כשהנאת הצופים היא חלק בלתי נפרד מן התפישה האמנותית, מבלי לוותר על רמת ריקוד גבוהה וטכניקה מצוינת של הרקדנים. מנהלה האמנותי של הלהקה פועל עם מודעות ברורה להגיש לקהל הצופים תוכנית מובנת ונגישה. הלהקה מביאה לבמה יצירות המדברות לכל הקהל וגם ליודעי דבר.

בלט ג'אז מונטריאול. צילום: Harry Montauban

ההופעה כוללת שלושה חלקים: בראשון, המופע "קלוז'ר" שיצר הכוריאוגרף בנג'מין מילפייה, הפסקול המוזיקלי הוא מוזיקה שיצר פיליפ גלאס והמחול עצמו מבוצע על ידי שני סולני הלהקה. מדובר במופע חושני ששואב השראה מהמתח העמוק שנוצר במפגש בין שני גופים.

בחלק השני "נייט בוקס" של וון ווי ואנג, ההשראה היא החיים האורבנים בחשיכה. והחלק השלישי - "הארי" - יצירתו החדשה של ברק מרשל, הכוריאוגרף האמריקני ישראלי, קיבלה השראה מהקרבות הפנימיים בין בני האדם בנושאי תרבות, מגדר וגזע. הפסקול כולל מוזיקת ג'אז, שירי עם ישראליים, ומוזיקה מסורתית.

*****

בלט ג'אז מונטריאול (Les Ballets Jazz de Montreal) במסגרת מחול במשכן: שש הופעות בישראל החל מה-2 בפברואר 2014. ארבע הופעות בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה וכן בירושלים ב-6 בפברואר ובאודיטוריום חיפה ב-8 לפברואר.

>> סלונה מחלקת 3 הזמנות זוגיות למופע בלט ג'אז מונטריאול ב-2 לפברואר, לראשונים שימלאו את הטופס המצורף:


על מנת לקבל את ההטבה, כמה פרטים בבקשה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה