העולם שייך לנשים טכנולוגיות

מתברר שדווקא השימוש באמצעים טכנולוגיים זמינים מאפשרים לנו להיות אמהות מעודכנות יותר

20/01/2014
עירית זינגר קבלו עדכונים מעירית זינגר
  • RSS

בתור מנהלת קבוצת Windows & Devices במיקרוסופט ישראל אני נתקלת בהמון חידושים טכנולוגיים, סטרטאפים מרתקים ופונקציות חדשניות למוצרי התוכנה והחומרה של מיקרוסופט שקשה להאמין שחשבו עליהם. אבל לא על כך אני רוצה לדבר אתכן היום.

שיתוף הפעולה עם סלונה נולד ממקום אחר, מקום של הבנה כי העולם משתנה וצועד לעבר טכנולוגיה נגישה בכל רגע אך האנשים נשארים אותו הדבר, מקצתם טכנולוגיים יותר ורובם טכנולוגיים פחות.

עירית זינגר, מנהלת קבוצת Windows & Devices במיקרוסופט ישראל

לחגוג יום הולדת בסקייפ

דוגמא קלאסית להתמודדות היומיומית שלי עם הנושא התרחשה לפני חודש, כשבני יהלי חגג יום הולדת 8. יום ההולדת שלו נפל בדיוק על נסיעת עסקים שהייתי מחויבת אליה, וכך יצא לנו, למזלי ולשמחתו לחגוג את יום ההולדת בעזרת הטכנולוגיה. כל מה שנדרש ממני באותה נסיעת עסקים היה להחניק את הדמעות והגעגועים שלי עד לאחר סיום שיחת ה- Skype בינינו. הוא לעומת זאת התלהב מכך שאנו משוחחים על גבי מסך המחשב ממדינות הרחוקות זו מזו אלפי קילומטרים.

אפילו התאפשר לי במזל גדול להשיג לו מתנת יום הולדת מקורית במיוחד כאשר חזרתי ארצה. סרטון משדה התעופה של כוכבי קבוצת הכדורגל של מכבי תל-אביב, גל אלברמן ושרון ייני, מאחלים יום הולדת שמח לאוהד המושבע יהלי. את החיבוקים שקיבלתי בחזרתי אתן יכולות רק לדמיין...

טכנולוגיה בחיי היומיום, כל יום, כל דקה

המקרה הזה, ועוד רבים אחרים, גורמים לי לתהות על חיינו כאימהות בעידן המודרני. על תפקידה של הטכנולוגיה, שאומנם נדמה כי היא מנהלת אותנו ואנו נדרשות לעבוד עבורה, אך אין מנוס גם מלהודות בממד הנוחות והמידיות שהכניסה לחיינו. בתחום העבודה וחיי הפנאי שלנו. מספיק להיזכר בתקופה בה אנו היינו הילדות כדי לראות כיצד הטכנולוגיה מוסיפה ומחדדת אספקטים בהורות המודרנית שלא חשבנו עליהם עד כה.

וזה לא רק בשכלול האפשרויות של תקשורת, בידור ופרודוקטיביות בתא המשפחתי החדש שנוצר אלא בעיקר בכל אספקט הקשור לחיי הפנאי שלנו. הטכנולוגיה, שבעבר סומנה כמעט בלעדית כמעוז אנשי המחשב, גיקים למיניהם ויודעי דבר, פרצה את גבולות השוליים והיא נוכחת בחיינו כצרכנים בכל יום, בכל דקה.

החל מהסמארטפונים החדישים שאנו מחזיקות בידינו ומסוגלים לכוח מחשוב שלא היה ניתן לשערו לפני כמה עשורים, עד המחשב הביתי שנועד לעבודה "רצינית" וטרנד הטאבלטים שתופס תאוצה בשנים האחרונות ומהותו הוא צריכת תוכן מאסיבית, בזמן ובמקום שמתחשק לי.

הטכנולוגיה מעצימה אותי כאישה

אם בעבר הייתי היחידה אשר מבינה בטכנולוגיה בסביבת החברות הטובות שלי, אז היום כל אחת מהן בתורה מפתיעה בהברקה חדשה: אם זו הזמנה חדשה לתצוגת אופנה שהתגלגלה ברשת חברתית או Sale שאסור לפספס בחנות אונליין לחובבות אופנה. חברה אחרת דוחקת בי כל הזמן לנסות אפליקציית כושר חדשה שהיא התמכרה לה וכמובן שקבוצת הוואטסאפ שלנו מהבהבת כל היום עם נוטיפיקציות, גם באמצע פגישות, לגבי מיקום מפגש החברות הבא.

המסר שלי הוא ברור, וכאן אני חובשת שוב את "הכובע הטכנולוגי" שניתן לי על ידי מיקרוסופט ישראל: העולם המודרני בו אנו חיות הוא עולם טכנולוגי, דיגיטלי ודינמי מתמיד. ההפרדה בין עבודה וחיי הפנאי נעלמת אט אט ואנו מסוגלות היום לריבוי משימות אינסופי כמעט, המאפשר לנו להיות מחוברות תמיד למידע המעניין אותנו ולאנשים הקרובים אלינו.

מבחינתי מגוון המכשירים הטכנולוגים הקיימים בשוק, ובעיקר אלו המשלבים בין משימות "עבודה" לעיסוקי FUN, הם ברכה העוזרת לי בחיי היומיום ומעצימה אותי כאישה.

אני מזמינה אתכן להתרשם ממגוון המכשירים החדשים אשר השיקה מיקרוסופט יחד עם שותפיה לשוק. ומעודדת אתכן באופן כללי לצעוד צעד נוסף לקראת העידן הטכנולוגי שבפתח, וליהנות ממנו...

רוצים ללמוד על אודות ה-Windows החדש? הכנסו

לרכישת ה-Windows החדש לחצו כאן

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

עירית זינגר היא מנהלת קבוצת Windows & Devices בחברת מיקרוסופט ישראל
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה