נתניהו - כך יאהבו אותך

גלעד ברובינסקי עונה לאודי פרידן וטוען שגם על שרון שפכו רפש בחייו עד שהוא שינה את דרכו. לנתניהו הוא ממליץ לתת שטחים לערבים כדי לזכות באהדת עורכי החדשות והציבור

15/01/2014
גלעד ברובינסקי קבלו עדכונים מגלעד ברובינסקי
  • RSS

מה יגידו על נתניהו? שאל אודי פרידן. בואו קודם נזכור מה אמרו על שרון ואיזה רפש שפכו על האיש הגדול והמיוחד הזה. אמרו שהוא מושחת, שהוא קנה את החווה המפורסמת, זו שכעת מפרסמים צילומים מחמיאים שלו בתוכה, בכסף שלא שלו. אמרו שהיא רשומה שלא כחוק, שהוא סירב פקודות ביום כיפור, שהוא הסרסור של הימין אצל החרדים, שהוא והוא לבד החליט וביצע את מלחמת שלום הגליל הראשונה. אמרו שהוא רוצח, שהוא קברן, שהוא טובח, שהוא גנב ומושחת. דיברו על האי היווני וזכות השתיקה ודודי אפל ועוד ועוד.

במשך עשרים שנה הוא היה בעיני אלה המנגבים עתה דמעה מזווית עין - שנוא, מתועב ומשוקץ. לא הייתה דמות שנואה ממנו. איך אמר שרון עצמו - "היהודים יודעים לשנוא". מה זה יודעים? שונאים מקצועיים. אנשי השלום והאהבה יודעים לשנוא, כמו שרק בימין הקיצוני של ברוך מרזל יודעים.

"היהודים יודעים לשנוא". אריק שרון ז"ל. צילום: ריטרס

אבל אז בא מטה הקסם, שיקויי הקסמים, מילות הכשף - טרנספר של יהודים. מוצדק או לא, מטה הקסם הזה הופך "רוצח", "בולדוזר", "עבריין", "מושחת" ו"מחולל האינתיפאדה השניה" לאתרוג צדיק וקדוש. כמו מגנט ליד מצפן, המחט מיד מסתובבת והכול משתנה.

פרסום של הצילומים המחמיאים בחווה ושל קלוז-אפים של הכבשים, ופתאום איש משפחה וחוש הומור קורע. ועוד כבשה בפוזה מגרה והקרב בלטרון ומלחמת השחרור וסגן הנשיא ביידן עושה לייקים על התמונות של דולי הכבשה, והאחות הראשית בבית חולים שלא החליפה איתו מילה בחיים בוכה בשידור חי. פתאום פעילות סיסמית תת-קרקעית בלעה את האי היווני, סיריל קרן זה בכלל צייר ומרטין שלאף זה בכלל וודקה. ובמעשה קרדיו-כירורגי מופלא החדר השמאלי הקר והשונא נהפך לחדר ימני מלטף וחמים. פראייר מי שלא מגרש כמה יהודים. סליחה, לא "יהודים", אלא סתם "מתנחבלים".

אישית חשבתי שנכון היה לתת את רצועת עזה, אבל זה לא מה שהפך את שרון בעיני משטן למלאך, או להפך. בזמן ששופרות הארץ ואדוני הכותרות ואחריהם נאורי הארץ ו"מתוניה" תיעבו את שרון וראו בו רוצח, מוקצה מחמת שנאה בוערת ויוקדת, מושחת, שמן ובולדוזר הרסני, בימין תמיד אהבו אותו והעריכו אותו. זכרו את אינסוף העשייה, המנהיגות והעוצמה של האיש הגדול והמיוחד הזה. היחיד אולי שהיה גם מאבותיה של המדינה הזו וגם מבניה, מטובי בניה, גם כשהוא טעה.

כעומק הנסיגה עומק הלטיפה

הרי מה נדרש מראש ממשלה ישראלי כדי שעורכי החדשות של ידיעות, ערוץ 10 וערוץ 2 יחבקו אותו? דונמים. כעומק הנסיגה עומק הלטיפה. תן דונמים לערבים, תטבל בטרסנפר של יהודים ותקבל לטיפות וחיבוקים. כל פרשני הארץ יסתדרו בתור כדי לעשות לך נעימים בגב ה"מתפכח" שלך. כי ככה מודדים אצלנו. לא בבחינה עמוקה, בטח לא הוגנת. לא במדדים עמוקים ויסודיים, לא בכלום. בסוף זה רק אם מצלמים מתנחבלים היסטריים מפונים.

רוצה עצה ביבי? תעיף מהבית כמה יהודים. בין לילה תהפך למנהיג, לאמיץ, לגבר-גבר ולמאמי הלאומי. פתאום ישכחו שקראו לך "יורד" ושאמרו ששינית את שמך לג'ון סאליבן (זוכרים?). פתאום התמונות בהן תפסו את פנים הנחיר שלך יתחלפו בתמונות מחמיאות שלך, וקל לצלם כאלה.

פתאום תהפוך לאחד שחש את כובד ההיסטוריה על כתפיו. אתה יודע מה? אני לא יכול להתחייב על פתאום, בכל-זאת לשנאה עיוורת, דוגמטית והיסטרית יש אנרציה. לא פתאום אבל בוודאי אחרי שתמות ובטח אם בנסיבת טראגיות. עזוב אותך כבישים וכלכלה וחינוך ופצצת גרעין איראנית. עזוב אותך מלהגיד שאם נצא מעזה היא תהפוך לחמסטאן ויעופו טילים על אשדוד. אז מה אם צדקת? סתם יגידו שאתה מהלך אימים. עזוב אותך מכל אלה.

יש כמה משפטים ומעשה אחד שיבטיחו את מה שיזכרו ממך. תכתוב: איפוק זה כוח, החלטות כואבות, כיבוש ודורות הבאים. ואז תפנה יהודים מביתם, וזהו, אתה מסודר. אם אתה רוצה בכלל לעלות לרמת אל אחרי שתלך מן העולם, תרוץ אולי לקנות חווה ותעשה מינוי בפילהרמונית. או-אז תהפוך לאחד מאבות האומה. כמו שבמוסיקה הקלאסית זוכרים שלושה ענקים ושלוש תקופות (BBB – באך, בטהובן וברהמס) יזכרו אותך כחלק מה-BBB של אבות הציונות – בן גוריון, בגין ובנימין.

*****

גלעד ברובינסקי הוא מנכ״ל סטארט אפ, ומנהל שיווק בכיר. החזיק בתפקידי סמנכ״ל שיווק בחברות מובילות. בעל תארים בכלכלה ובראיית חשבון מאוניברסיטת תל-אביב.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה