מלחמת עולם עם רני רהב

סטטוס בפייסבוק של כתבת TheMarker שרון שפורר הרתיח את רני רהב. הוא התקשר אליה ואמר שתיזהר ממנו והיא במקום להיזהר יצאה לתחקיר על היח"צן של המדינה

07/01/2014
ליאת עיני קבלו עדכונים מליאת
  • RSS

(השיחה בין השניים - מתוך אתר TheMarker)

מלחמת עולם חדשה בברנז'ה התקשורתית - רני רהב, הלא הוא היח"צן של המדינה, מול שרון שפורר, כתבת The Marker. הכול התחיל מסטטוס ששפורר כתבה בספטמבר 2013 בעמוד הפייסבוק האישי שלה, כביכול מאת נוחי דנקנר, לאחר שחברת אי.די.בי דיווחה על הפסד של 1.3 מליארד דולר:

"קופאיות וסדרני שופרסל, מוקדני סלקום, צבעי נכסי ובנין, חבריי הקרובים. אני עומד ליפול. גדודי היח"צנים והלוביסטים שלי אמרו שהצ'אנס האחרון שלי זה לקשור את גורלי בגורלכם ולעשות סיבוב על הגב שלכם שירמוז שבלעדי לא תהיה לכם עבודה. רני רהב, חבר שלנו, חושב שהספין הזה יעבוד ואז נחזור לשגרה: זו שבה אתם תמשיכו לעבוד אצלי בשכר מינימום ואני אמשיך לחלק מליונים לעצמי ולחברים שלי – לא, לא אתם הפעם".

לאחר מספר דקות, על-פי הדיווחים של הכתבת, רהב התקשר אליה ואמר - "שרון, אני שם בצד שאת יודעת שאני נורא אוהב אותך באופן אישי, אבל אם את מכניסה את השם שלי לפייסבוק שלך את מתחילה מלחמת עולם. אני לא רוצה לריב איתך, עבודה זו עבודה. אם את מכניסה אותי בנשימה אחת עם עובדי שופרסל ומנסה לסכסך ביני לבין עובדים, אני מרגיש חופשי לעשות מה שאני רוצה לגבייך בתקשורת. את רוצה פייט, את תקבלי, אבל אני לא אעשה את זה מהר כי אני אוהב אותך. אל תשחקי באש איתי".

השיחה המשיכה בין השניים והוא אף ציין – "כמו שאני מדבר על שלי יחימוביץ', אני אדבר גם עלייך. אבל כשאני אכתוב עלייך את תרגישי את זה יום יום שעה שעה. לך יש מקום אחד לדבר עליי – TheMarker - לי יש מקום לדבר עלייך בכל ערוצי הטלוויזיה של מדינת ישראל, אבל אל תגררי אותי לשם, אוקיי?"

כששפורר ציינה שהיא לא תוריד את הסטטוס מהפייסבוק, רהב החליט להשתמש במילים שאולי יעשו את העבודה - "בסדר, אין בעיה, סבבה. רק אני אומר לך בהזדמנות הראשונה תחטפי ממני טיל רעל בטלוויזיה, שאת לא תצאי מהבית".

השיחה התקיימה כאמור לפני כשלושה חודשים ומאז שפורר החלה תחקיר על היח"צן וראיינה מספר עיתונאים, עורכים ואנשי עסקים, רובם כמובן התראיינו בעילום שם כדי להימנע מעימותים לא נעימים, והבוקר פורסם התחקיר.

היום רהב פרסם בדף הפייסבוק שלו את הסטטוס הבא:

שרון שפורר לעומת זאת כתבה בדף הפייסבוק שלה - בוקר טוב ותודה לכולם.. שמנתי הבוקר מנחת.

אין ספק שהעימות המתוקשר הזה שם באור הזרקורים את הבעיתיות בקשרים בין אנשי עסקים, יח"צנים ועיתונאים שלפעמים צד אחד לא יודע לשים את הגבולות הנדרשים. שאלה נוספת, שכנראה אין עליה תשובה חד משמעית, היא – עד כמה הפייסבוק האישי של העיתונאים ובכלל של אנשים הוא אישי או כלי עבודה לכל דבר שדורש התייחסות ותגובה? אולי מקרים כאלו יובילו לקודים ברורים יותר של נהלי עבודה ואתיקה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה