ערוץ 10 מזלזל בנשים

הנשים בפריים טיים של ערוץ 10 יפות, מטופחות ומתעניינות בשופינג. הגיע הזמן שמקבלי ההחלטות בערוץ יבינו שבשנת 2014 לנשים יש גם דעות ותחומי עניין קצת יותר רציניים

05/01/2014
ליאת עיני קבלו עדכונים מליאת
  • RSS

מה המשותף לתוכניות מאמא ליגה, היפה והחנון ומעושרות? כולן משודרות בערוץ 10 (מלבד מעושרות שסיימו עונה) וכולן מזלזלות בנשים. אם ינחת כרגע איש מהמאדים ויצפה בתוכניות האלה הוא יבין שכל מה שמעניין נשים בישראל הוא המראה שלהן. ויש קודים ברורים מאוד למראה האישה בכל התוכניות - פן בשיער, חזה מנותח ובגדים צמודים.

על-פי ערוץ 10 כאלו הן נשים. נשואות לכדורגלנים, עשירות בזכות איזה בעל או גרוש מליונר או באות לתוכנית עם חנונים בתקווה שיגלו כמה הן מגניבות ומצחיקות. אמנם כל הנשים שמופיעות על המסך באו על דעת עצמן, כנראה במטרה לקבל 15 דקות של תהילה, אבל המלהקים של התוכניות בחרו אותן בקפידה.

האג'נדה היחידה שהוצגה בזמנו הייתה של לאה שנירר, הלא היא "מלכת הפילאטיס" מ"מעושרות". היא ניסתה לקדם הצעת חוק בנוגע לסבסוד טיפולי פוריות לנשים מעל גיל 45 אבל גם את ההצעה הזו, בזכות עריכה מגמתית, הצליחו להפוך לדבר מגוחך ולא רציני. במהלך אחד הפרקים שנירר יושבת מול יועץ התקשורת מוטי מורל. הוא בוהה בה ולא מבין מה היא רוצה ממנו, כי הרי הצעות חוק ועניינים רציניים הם נחלת הגברים. נשים צריכות להיות יפות ואתם יודעים את ההמשך.

בראיון בתוכנית של גיא פינס, לקראת עליית התוכנית "מאמה ליגה" היה נראה כאילו מדובר בשידור מלפני עשורים. די מביך לראות שאלו הנשים שהחליטו להציג בתקופה שמדברים על שוויון, פמיניזם ועוד כל מיני מושגים שלא מוכרים כנראה בערוץ.

מאמא ליגה - צילום מסך מתוך נענע 10, ערוץ 10.

מאמא ליגה - צילום מסך מתוך נענע 10, ערוץ 10

"הוא יודע לרסן אותי"

הכוכבת הראשונה של הסדרה היא הדוגמנית שיר אלמליח. בעלה נשאל בתחילת הראיון – איך אתה נותן לה להצטלם ככה? כאילו ברור שאישה צריכה לבקש מבעלה רשות. הרי ידוע שהזיווג המושלם הוא דוגמנית וכדורגלן. הוא לא הכיר אותה כשהיא הייתה ספרנית או מוכרת בחנות פרחים, אז למה השאלה המיותרת פה? "אין לי בעיה שיראו את הדבר המדהים הזה", הוא עונה כשהיא עומדת לידו ומחייכת. אין לה שם, אין לה אישיות, רק הגדרה, ממש כמו שמגדירים תמונה או רהיט חדש בבית – דבר מדהים.

עוד נערת שער, גם היא כמובן מוצגת בבגד ים, היא הדוגמנית קרן גולץ. המראיינת שואלת אותה ואת בעלה אם הם נזהרו בצילומים ויש נושאים שהם לא דיברו עליהם. קרן עונה בטבעיות - "הוא יודע לרסן אותי", כי ברור שהגבר הוא החכם והאחראי שצריך לרסן את אשתו.

ויקי וקנין, סוכנת כדורגלנים אומרת את השורה התחתונה שמסכמת את הכול - "נשות הכדורגלנים אוהבות שופינג, את הבעלים שלהן, לבוא למשחקים ולטפל בילדים. פחות לעבוד, אבל זה אחלה. הלוואי והייתה לי את האפשרות הזאת".

אין לי בעיה עם נשות הכדורגלנים שבחרו את סגנון החיים הזה, גם לא עם המעושרות או עם ה"יפות" שהולכות עם החנונים. יש לי בעיה עם המנהלים בערוץ 10 שהחליטו שאלו התוכניות המתאימות ביותר לפריים טיים. בואו נגיד שאני, בגילי המופלג, כבר יודעת להבין על מי הבדיחה פה, אבל כשילדה בת 16 רואה את תוכניות והנשים האלה מהוות סוג של גיבורות תרבות אז יש פה בעיה רצינית מאוד. נראה שאנחנו לא רק עומדים במקום, אלא הולכים אחורה.

הגיע הזמן שערוץ 10 יעביר מסרים מתקדמים יותר ויתייחס לצופים כאנשים אינטילגנטים שמאמינים שלנשים יש הרבה יותר מלק יפה על הציפורניים ובטן שטוחה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה