ככה אני אוהבת את עצמי

חשבתם שפעילות גופנית טובה רק להרזיה? תחשבו שוב: 4 נשים מספרות כיצד עברו שינוי אישיות, שינו את דימוי הגוף שלהן, למדו לאהוב את עצמן והכניסו לחיים הרבה אנרגיה וכוח

02/01/2014
שרי שיין קבלו עדכונים משרי
  • RSS

בימים בהם שאני לוקחת את עצמי בידיים ועושה הליכות כוח, אני לא רק מרגישה טוב יותר, ועם יותר אנרגיות, אני גם מרגישה רזה יותר וחטובה יותר מבלי שהורדתי גרם.

בין אם אנחנו בוחרות לרוץ, ללכת, לשחות, או לעשות יוגה אין ספק שיש מכנה אחד משותף יש לכל פעילות גופנית שנבחר: זה נותן תחושה טובה יותר. יותר אנרגיות, פחות דיכאון, אנחנו רעננות יותר העור שלנו רענן יותר, והירידה במשקל היא בונוס לא קטן. שלא לדבר עם כל היתרונות הבריאותיים שכבר הוכחו חד משמעית.

מיכל צפיר שחקנית זמרת ומאמנת לאורך חיים בריא, זואי שפיר (30) לוביסטית, מרי פז (42) הילרית, ומטפלת בילדים עם צרכים מיוחדים, ושירן יהוד, (28), מאמנת כושר אישית ובעלת העסק "ספורט-כיף", הן ארבע נשים שבטוחות כי בעקבות העיסוק בפעילות גופנית חל אצלן גם שינוי בדימוי הגוף ובדימוי העצמי.

מיכל צפיר: תנועה היא אש פנימית

מיכל צפיר: "הרומן שלי עם כושר גופני התחיל לפני שמונה שנים, בצעדים קטנים ועקביים. לאט לאט התקדמתי. לפני זה לא עשיתי כושר גופני פשוט החלטתי שזה לא בשבילי. שאני לא בנויה לזה, שאני מבוגרת מכדי להתחיל, הייתי מאד יצירתית בתירוצים. היום אני יודעת שספורט זה בשביל כולם. אם אתה לא מכניס תנועה לחיים שלך אתה מכבה את האש הפנימית שלך".

מיכל צפירמיכל צפיר (צילום: רונן אקרמן)

שאלה: איך ספורט שינה את דימוי הגוף שלך?

צפיר: "הרגשתי כבדה הרגשתי מסורבלת, אבל הספורט עשה משהו הרבה יותר טוב מזה. הפעילות הזאת הכניסה לחיים שלי אנרגיות שנמצאת היום בכל פלח של חיי, באמהות, בזוגיות,בקריירה בכל. כשסיבולת לב ריאה משתפרת הכל משתפר. יש אנשים שמנים שחיים שמחים ומאושרים, יש נשים מלאות שעושות ספורט והן מלאות אנרגיה וסקסיות, ויש אנשים רזים שמתהלכים כפופים. מי שתולה את התקוות שלו במידת המכנסיים זה בעייתי. הספורט מכניס תנועה לחיים התנועה, תנועה זה אתגרים, התפתחות, הומור, ולימוד. כשהייתי מחוברת לדיאטה הייתי אומללה. תמיד הייתי אדם חרוץ, אבל הייתה בי עייפות שייחסתי אותה לעבודה פלוס ילדים פלוס גיל. לא הייתי ממורמרת, או כעסתי פשוט השלמתי עם זה. היום אני יודעת שגוף חטוב וידיים מעוצבות לא אחראים על דימוי הגוף שלי. פעילות גופנית היא הדרך הכי קצרה לשפר הרגשה. כשמישהו מצוברח אני אומרת לו צא להליכה עם חיוך. אל תעשו תנועה רק כדי לשפר את דימוי הגוף, אלא כדי לשפר את ההרגשה, ולהתנהל בחיים בהרגשה טובה יותר מגיעים למקומות טובים יותר בכל תחום".

זואי שפיר: העיסוק בספורט נותן תעוזה

"מגיל ילדות היה אצלנו  בבית חינוך לספורט בשביל השגיות, מצליחנות תחרותיות בטחון עצמי.בשלב מסוים בגיל ההתבגרות הגוף השתנה הפסקתי עם הספורט, והתחלתי להיכנס להפרעות אכילה. חזרה לספורט הציל אותי.

זואי שפירזואי שפיר (צילום מהאלבום המשפחתי)

"העיסוק בספורט נותן לי בטחון עצמי ולאו דווקא בגלל השיפור במראה החיצוני, אלא משום שאני מרגישה חלק מקהילה של חיים בריאים אני חושבת שהדימוי העצמי עולה כי אני כל יום מוכיחה לעצמי מה אני יכולה לעשות אם אני מתמידה. היום הספורט העיקרי שלי הוא קרוספיט, שלוקח קבוצה של אנשים, והופך אותם לספורטאים. אנשים שהיו קודם בטטות שלא זזו מטר. זה ספורט שמאד מאד מפתח את סיבולת לב ריאה וכוח. עושים שם דברים מטורפים מהרמת משקלים מעל הראש קפיצת חבל. בחדר כושר יש משהו מאד מרתיע. כולם מסתכלים על איך את נראית וכולם בוחנים, ושופטים את כולם. בקרוספיט זה ממש לא משנה. יש המון פירגון המון עידוד ואנשים מצטרפים לא בשביל הרזון אלא בשביל מה שזה עושה לאישיות שלך. אנשים מופנמים מיישרים פתאום מבט, גברים שלא העיזו לדבר עם נשים מרגישים פתאום יותר עוצמתיים. משהו משתנה בהליכה יש יותר תעוזה. יש כאלה שלא מרזות אבל הם במקום אחר מבחינת הביטחון עצמי שלהם זה סוג קבוצתי. מבחינה חברתית מצאתי את הנישה שלי, מעגל החברים שלי גדל, זה שיפר את קישורי העבודה שלי".

מרי פז: התאהבתי בעצמי מחדש

מרי פז: "ב-2008 חליתי בסרטן השד. לאורך כל תקופת הטיפול לא הפסקתי לעשות ספורט. להפך עוד הגברתי,  וזה מה שחיזק אותי, לא הרגשתי שאני חולה, לא ויתרתי לעצמי. כשאת חזקה פיזית זה עובד על הנפש, אני לומדת את זה כל הזמן. לא נתתי לדברים האלה להכניס אותי לדיכאון, כי זה לא אני אז הלכתי לכיוון השני של עוד יותר כוח עוד יותר שמחה. הדרך של פעילות גופנית היא הדרך היחידה מבחינתי. ספורט בשבילי זה אורך חיים. אני עושה ספורט כי אני אוהבת שהגוף שלי חזק יותר ובריא יותר שהלב שלי עובד טוב יותר.

מרי פז

"בקונדליני יוגה יש תרגילים שמיועדים לכל איבר בגוף. יש תרגילים שמרימים את האינטואיציה. זה כמו קסםהייתי טיפוס מאד מפוזר לא מפוקס חסר אחריות עם המון אגו, מלא אגו. היוגה מבטלת הכל. היא גורמת להסתכל על הדברים בצורה אחרת. היום אני אדם הרבה יותר מתחשב אני אדם אחר. התאהבתי בעצמי מחדש, כשהתחלתי לקבל את עצמי."

שירן יהוד: להרגיש חזקה, לאהוב את הגוף, להתחבר לעצמי

"הרומן שלי עם הספורט החל בסביבות גיל 14. לאחר שתקופה ארוכה לא דפקתי חשבון לאוכל, ולאט לאט הפכתי להיות ילדה עגלגלה, אפילו עגלגלה מאוד. שנאתי את הגוף שלי. תמיד חלמתי להיות רזה מקל כמו הדוגמניות בערוץ האופנה (עור ועצמות), הרגשתי לא נוח ללבוש בגד צמוד וכל הזמן דאגתי להסתיר באלגנטיות את האזורים הבעייתיים שהיו לי בגוף. כיום, אני כבר 10 שנים רזה, אוהבת כל חלק בגוף שלי, גאה בעצמי ומעריכה את עצמי על כל המסע הארוך שהוביל אותי לאן שאני היום.

שירן יהודשירן יהוד (צילום מהאלבום המשפחתי)

הפעילות הגופנית גורמת לי להרגיש חזקה יותר, להתחבר לעצמי יותר. בגלל שאני מציבה לעצמי מטרות בפעילות, אני מרגישה "מלכה" כשאני משיגה אותן. לפני 4 שנים החלטתי לעשות משהו עם כל הידע שלי והניסיון, ונרשמתי ללימודים בווינגייט. משנת 2010 ועד היום גרמתי למאות אנשים (מבוגרים וילדים) להיות פעילים ולאהוב ספורט. בשביל עצמי אני מתאמנת 5 פעמים בשבוע אימוני כוח טובים, ריצה, זומבה".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה