מנהרת הזמן

יוד (כן, זה השם האמיתי) מרגוליס יודעת שהאופנה הכי יפה הייתה בין 1940 ל-1960. אז היא חזרה לשם ומסרבת לעזוב

28/09/2010
באנו ליהנות קבלו עדכונים מבאנו ליהנות
  • RSS
» יוד מרגוליס במנהרת הזמן. צילום: יוד מרגוליס

אם חשבתם שהסדרה MAD MEN החזירה את מערכות הלבוש מהסיקסטיז לאופנה, דעו לכם שיוד מרגוליס הייתה שם קודם. זו אינה תחפושת- יוד באמת מתלבשת כך גם בחיי היומיום. היא אינה רוכשת בגדים חדשים, ומקפידה לקנות אך ורק בחנויות יד שנייה, גראז'-סיילים או אירועי החלפות בגדים (למזלה, בתל אביב יש כאלה בשפע).

יוד מרגוליס כבר רגילה ששואלים אותה "מה השם האמיתי שלך?". כל כך רגילה, עד שכבר אין לה אפילו כוח לשכנע אף אחד באופן מילולי, והיא פשוט שולפת את תעודת הזהות ומראה אותה לשואל התורן. יוד, זה השם הפרטי. מבטאים אותו כמו האות יו"ד. מרגוליס, ילידת 1987, היא מה שבעברית קוראים 'ברוכת כשרונות' והיום נוטים לכנות 'מולטי טאלנט'. היא צלמת, מעצבת וסטייליסטית, אבל מעל לכל היא מחזיקה בתכונה החמקמקה הזו שנקראת 'קלאסה'. סגנון, טעם- איך שלא תכנו זאת, יוד היא דוגמה מהלכת לכך שאפשר להיות אופנתי ומעודן בישראל הוולגארית.

בשנים האחרונות הסתובבה יוד עם מצלמה ברחבי הארץ ותיעדה טיפוסים שונים (חלקם ממש משונים) שהצליחו להתבלט באופן הלבוש שלהם מעל לקלישאות היומיום. את התוצאות היא שיתפה עם נמרוד אביגאל בבלוג המצוין ILOOK, שזכה בתחרויות בינלאומיות של בלוגים העוסקים באופנת רחוב. מלבד העבודה ב-ILOOK, החזיקה יוד בלוג עצמאי שנקרא The Girl from back then (הנערה מפעם), ובו שיתפה את הגולשים בצילומים יפהפיים בהם תיעדה את עצמה ואת חברותיה. אופי הצילומים, כפי שנרמז משם הבלוג, הוא רטרו- חזרה בזמן לתקופה אחרת- בין שנות הארבעים לשנות השישים המוקדמות. לאחרונה הקפיאה יוד את הבלוג, אך בעתיד הקרוב היא מתכננת לשוב ולהעלות אותו בחזרה לרשת.

הנה טעימה קטנה ממה שהיא יודעת לעשות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך