20 דברים שנשים רוצות שתבינו שזה לא מה שהן רוצות שגברים יחשבו עליהן

כאשר חמש נשים דעתניות נתקלות בטור שמוציא את המין הנשי כולו כעדר של פקאצות - הן לא נשארות בשקט. התוצאה היא חגיגה אמיתית, להנאתכם המירבית

25/11/2013
הבנות של דאטה פרו פרוקסימיטי קבלו עדכונים מהבנות של
  • RSS
» יש שניצלים בפריזר. איור: thinkstock

הבנות של דאטה פרו פרוקסימיטי הן: קארין לי אבן חיים, רֹני שפי, שני רבי, איריס ביא גוט ויעל גורן

כמו שקורה באינטרנט, לפעמים חומרים ישנים צצים ועולים ושוב מעוררים סערה. הכתבה הזאת של גליה הראל דור התרוצצה היום במשרד שלנו וגרמה לנו לחשוב: מבחינתנו זוגיות היא לא מלחמת המינים, ולא עברנו לגור יחד כדי לחתום עם אירן על הסכמים. אנחנו בזוגיות כי אנחנו רוצות שותפות, בחרנו לחיות עם החבר הכי טוב שלנו, או לפחות עם גבר שאנחנו מחבבות מאוד... אם נסתכל על זה ככה, הנרטיב של "בוא אני אסביר לך כל מה שאתה צריך לדעת עליי" משתנה לגמרי. לפני שאנחנו "מסבירות" להם את עצמנו, קבלו 20 דברים שגילינו על עצמנו בהקשר לגברים שלנו.

.
1. אנחנו יפות כשאנחנו הולכות לישון ויפות כשאנחנו מתעוררות בבוקר – עובדה, יסוד, אקסיומה ומכאן מתחילים כל דיון.

2. גברים הם לא טיפשים ויודעים טוב מאוד שגם לנו צומחים שפם, גבות ושיער בשחי. רוצה להוריד אותם? אין לך במה להתבייש. כך גם אם את רוצה ללכת לישון ולהתעורר בבוקר עם מסקרה או להגדיל את הציצי. להפך, לא יזיק שידע מה בעצם את עושה שם באותם סשנים מסתוריים, יקרים וכואבים.

3. "רעב – לך לאמא שלך"? במקום לשלוח אותו לאמא שלו בכל פעם שהוא צייץ מרעב, ועל הדרך לגרום לשניכם להרגיש קטנים, עדיף להכין, לקנות או חס ושלום להזמין משהו טוב יחד. אבל מה שלא יהיה – אל תשלחי אותו חזרה לאמא שלו. את מסתכנת בזה שהוא לא ישוב...

4. את לא חייבת לבשל, ואם זה לא הקטע שלך בחיים, הזמן לחשוף את העובדה הזאת הוא כמה שיותר מוקדם. עם זאת, גם אחרי עשרים שנה יחד עדיף שלא תבשלי מאשר שתבשלי ותתמרמרי, ואולי אפילו תתני לו מקום להפציע כמאסטר שף של הבית. אף אחד עוד לא מת מלהתקיים על חביתות, סלטים וטייק אוואי, אבל מזה שדפקת לו פאסיב אגרסיב ומבטים מזרי אימה פעמיים ביום – יש מצב שכן.

5. אם בענייני גברים חולים ואומללים עסקינן – נכון שקצת נזלת לא דורשת אשפוז ונכון שהמיתוס הוא שגבר חולה גרוע יותר מעשרה ילדים, אבל רגע. כשאנחנו חולות אנחנו לא רוצות שיטפלו בנו? לא כדאי שהגבר שלנו ידע שאנחנו זקוקות למרק, חום ופינוק או לפחות למעט שקט ושלווה?

6. זוכרות את הילד המגעיל מבית ספר, שהיינו מציירות קו באמצע השולחן ולא נותנות לו לחצות אותו לעולם? אז בן הזוג שלך הוא לא הילד הזה, ואין סיכוי שהוא רוצה להרגיש כמותו. אבל זה בדיוק המסר שהוא מקבל כשמציירים לו קווים דמיוניים של "כאן מותר לך! כאן אסור! אל תדרוך לי ברטוב! אל תשים פה דברים! אתה לא מבין כלום אז אל תקנה דברים לבית!".

7. את באמת לא רוצה להיות הבחורה הזאת שצריכה לתרץ תירוצים לזה שהיא קנתה נעליים – לא לעצמה ובטח לא לבן הזוג שלה. אנחנו עובדות קשה על מנת לממן את כל מה שאנחנו רוצות לקנות, ולא, סופר זה לא המקום היחיד שאנחנו הולכות לעשות בו קניות. יש עוד דברים שאנחנו קונות חוץ מאוכל, ואין שום סיבה להסתיר את זה מבן הזוג. הבגדים שנערמים לנו בארון המשותף לא ממציאים את עצמם מחדש כל שבוע.

8. כאבי ראש זה לא כיף ומי שסובלת מהם מסכנה ממש, אבל הם התירוץ הכי גרוע בעולם להימנע מסקס. למעשה, הניסיון מראה שברוב המקרים סקס דווקא מקל. ואם זה באמת בגדר תירוץ, זה כנראה הזמן לשאול את עצמך: למה לעזאזל את ממציאה תירוצים?

9. לענות לטלפון באמצע סקס זה לא לגיטימי, לא נורמלי ולא ייסלח. בטח לא בתואנה שאת אישה. אם את בכל זאת מרגישה בנוח לעצור אותו באמצע העניינים ולענות – זה הזמן להכניס קצת משחקים לחיי המין שלכם.

10. סקס יכול להיות ביטוי עמוק לאהבה וליצירתיות, התפרצות חייתית של יצרים או סתם תחביב מהנה לשעות הפנאי. מה שהוא לא יכול להיות זה פרס – כי אם זה פרס, אז מה פתאום שגם את תיהני ממנו? לפי המתודולוגיה הזאת אם הוא יהיה נורא טוב ויעשה מה שאת אומרת לו, פעם בכמה זמן ייפסקו כאבי הראש התמידיים שתוקפים אותך, את תשכבי לך בשקט מופתי ותתירי לחיה לבצע את זממה בגופך – בתאורה נכונה, עם מוזיקה מטופשת ברקע ורק מזוויות מחמיאות כמובן. לא יותר כיף פשוט להזדיין?

11. עקבים, איפור ומחטב יכולים להיות נפלאים כשאת יוצאת החוצה ורוצה לדפוק הופעה. בבית זה בסדר לגמרי ללבוש את הטי-שירט הענקית מהקורס בצבא עם כתם האקונומיקה. לנסות להיראות טוב כל הזמן זה מעייף, ואין סיבה שנסבול את זה בבית, איפה שאנחנו רק צריכות שיהיה לנו נוח. די לבייבי-דולים ולכותנות הקצרצרות. ואם מישהו יצלצל בדלת, נפתח לו ככה. סו פאקינג וואט.

12. אגדת המולטיטאסקינג היא רק אגדה. לא כל הנשים אוהבות להסתמס! לא כל הנשים אוהבות לדבר בטלפון! ובעיקר, לא כל הנשים יודעות לעשות כמה דברים במקביל, ועל כן בזבוז הזמן על שיחת טלפון של שעה מכניס אותנו לאוברדראפט במשימות האחרות שלנו. ובאותו עניין, אם את מצליחה לעשות כמה דברים במקביל והוא לא, זה לא כי את אישה והוא גבר, אלא כי אתם שני אנשים שונים.

13. להצהיר על זה לא משחק לטובתנו, אבל במציאות נשים יודעות לעשות הכול - להחליף נורה, להחליף גלגל, ואפילו לפתוח סתימה בשירותים. יש הרבה דברים שאנחנו מעדיפות לא לעשות כדי לא להתלכלך, כי אנחנו מתעצלות או כי זה ממש חמוד לראות איך הגברים מרגישים כשהם באים ו"מצילים אותנו". כך או כך, אם אנחנו לא עושות משהו לבד – יש לזה סיבה, והיא לא כי אנחנו לא יכולות לעשות את זה.

14. ממתי פרחים הם בגידה ו"אל תביא לי פרחים" היא פקודה לגיטימית? די למיתוס הזה שפרחים מעידים על משהו רע. לפעמים פרח הוא רק פרח. אות לכך שהוא אוהב, התגעגע, חשב עליך. ביום שנתייחס למחוות שלו כמשהו נעים ולא נחשוד בהן, נשים לב שאנחנו מקבלות הרבה יותר מהן. באופן כללי, למה לסרס את הרצון הטוב שלו? בסדר, לא ניחן ביצירתיות יתר, אבל הוא חשב עלייך וזה באמת מה שקובע.

15. שיחות העצמה עם חברות, פרלמנט נשי ו-girls' night out הם כולם מוסדות חשובים, אבל את לפעמים גם יושבת לדבר איתו, נכון? הקטע של "יש דברים שאפשר לספר רק לחברות" נגמר כבר ב-1948, ולפעמים לחפור יחד מתגלה ככיף גדול.

16. הידעת? משחקי כדורגל, להעיף את הילד שלך באוויר וכל מה שאת לא עושה עוזרים להתפתחות המוטורית של הילד שלך ולקשר ההורי שלו עם אבא. נכון שצריך להכין עם הילד גם שיעורי בית, ורצוי גם לקלח ולהאכיל אותו. אז אם זה לא בא לאבא בטבעיות, תלמדי אותו.

17. אפשר רגע לשים בפרופורציה את הקילו, שניים או חמישה שהעלית ולא להיכנס להיפר-ונטילציה כי הוא אמר משהו בנדון? כן, השמנת, מותר לדבר על זה. יש תקופות כאלה, והם אוהבים אותנו גם ככה (אחרת הם היו פתטיים דיו כדי לעזוב). אם הוא כבר העיר לך, זה לא כי הוא רשע מרושע, אלא כי הוא שם לב.

18. די להזנת המיתוס שרק נשים אוהבות לקנות דברים יקרים שהם לא בגדר צורך בסיסי. ואם נמשיך קצת עם הסטריאוטיפים – אז גם הוא קנה את כרטיס הזיכרון 200 ג'יגה למצלמה שמעלה את התמונות ישירות לענן ואת נעלי הספורט הממותגות שמודיעות לכל העולם תוך כדי הריצה איפה הוא, כמה הוא עבר ובאיזו מהירות. אם אתם מחליטים מטעמי תקציב שלא מגזימים, אז כל אחד מוותר על המותרות שלו. ואם אתם יכולים להרשות לעצמכם – אז למה לא? גם לך וגם לו.

19. למה את בעצם כל כך מתנגדת לזה שהוא יחווה דעה על מה שאת לובשת? גם אם הוא גבר – הוא השותף שלך. את לא מעריכה את דעתו כבן אדם? (לא כגבר... כבן אדם!) ומי אם לא הוא מסוגל להגיד לך את האמת? בינינו, אם את מעדיפה יס-מן, עדיף שתרכשי אקווריום ותאמצי דג.

20. את הסעיף הזה השלימו בעצמכן. אתן נשים בוגרות ומשוחררות, אנחנו לא צריכות להגיד לכן הכול...תגיות: ,

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך