stay away - השיטה שמלמדת נשים להשיב מלחמה

לשלומי מויאל נמאס לשמוע נשים מאשימות את עצמן בסכנות אליהן נחשפו במרחב הציבורי. לכן הוא פיתח שיטה מיוחדת שעוזרת להעצים נשים, נפשית ופיזית

25/11/2013
שלומי מויאל קבלו עדכונים משלומי
  • RSS

זו אשמתך !!!

אל תתרגזי עדיין, חכי לפסקה השנייה.

כשמישהו מתקרב, נוגע, פוגע זו אשמתך. בגלל המחשוף העמוק,  חצאית המיני, בגלל הטייץ הצמוד והחולצה המחמיאה, בגלל החיוך המיותר לכיוונו או העובדה שלא אמרת "לא" בצורה יותר ברורה. זאת תמיד אשמתך. אז אם זו אשמתך, למה לעזאזל זה הוא שהולך לכלא אם העזת והצלחת להתגבר על האשמה שמפעפעת?

אתן תמיד לוקחות את האשמה. נשים בוחרות ליטול את  האשמה, החל מ5 דקות אחרי שקרה מה שלא רצית (מגע חטוף, נשיקה או יותר), את מוצאת עצמך מסבירה לעצמך מדוע את אשמה; ומאותו רגע האשמה היא שלך והעונש הוא כבר מנת חלקך.

צילום: פול ג'ימס

וזו לא רק את, בכל העולם, בכ-12 מדינות שבהן לימדתי והכשרתי מדריכי "stay away" כל הנשים בסמינרים מהנהנות בהסכמה כשאני מספר להן על ה "guilt trip"  הנשי הגלובלי.

כבר 15 שנה שאני כועס עליכן, אתן מרתיחות אותי בקלות בה אתן נוטלות את האשמה, מכעיסות אותי על העיוורון שלכן. אתן ממש ממש לא אשמות. גם לא את! מה שקרה קרה בגללו. את לא ביקשת את זה לעצמך,  לא הזמנת את זה ולא משנה מה לבשת או לא לבשת.

בשבוע האחרון עם פרסומי ה"סלב והקטינה" נעמדתי בסמינרים השונים למול כ 250 נשים סה"כ, כשהעליתי את הנושא לדיון צפה שוב אותה אמת מכאיבה ומרתיחה, יותר מ 80% מכן הייתן בטוחות שהיא אשמה. הנערה שסונוורה מהזוהר, המכוניות, הכסף והמפורסמים מכל עבר במקום להכין שיעורים, זו שאיבדה עצמה בדירה שמחה עם כל המי ומי ולא ידעה אם זה סרט או באמת.  היא אשמה.  האם שכחתן מה זה להיות ילדה, תמימה, לא מבינה את ההשלכות של מעשיה? נראה לכן שהיא אשמה? תתעוררו כבר, הוא גבר שפל שידע בדיוק מה הוא עושה ועם מי, הסכמה או לא, אסור לו, מוסרית, רגשית, אנושית בסיסית, פשוט אסור לו לחלל ילדה.  הדם בוער מהמחשבה שהשתמש בה כבובת מין לא מתנפחת.

אם אתן מאשימות אותה, את מי אתן רוצות שאנחנו הגברים נאשים?

אתן מאשימות אותה בדיוק כמו שאתן מאשימות את עצמכן בכל דבר רע שקורה לכן. אלף סליחות.

צילום: פול ג'ימס

העבודה שלי היא להגיד את האמת ואח"כ לגרום לכן לקבל אותה, להתעצבן, לצעוק , לקלל ולכסח במכות כשצריך, להגיד "לא!" באסרטיביות כשצריך ולדעת שמגיע לו.

שמי שלומי מויאל, היה לי הכבוד ללמוד מכן נשים נפלאות ב20 השנה האחרונות, 30,000 מכן;  ללמוד על מה שקורה לכן , עובר עליכן יום יום שעה שעה בכל העולם, המבטים הסורקים, הקרבה הלא נוחה למישהו בתחנת האוטובוס שלא נעלם כשהתעלמת ממנו, הרמיזות במקום העבודה והפחד המשתק שגורם לכם להתעלם מסכנה גם אם היא כתובה על הקיר.

ב 15 השנים האחרונות פיתחתי את שיטת "stay away"  להעצמה נשית בסיוע הגנה עצמית  כראש חטיבת הנשים בארגון הבינלאומי לקרב מגע (IKMF ) ועם יותר מ 20 שנות ניסיון הצלחתי למזג עולמות.

הסמינרים והסדנאות מדברות אלייך, בשפה שלך, בהבנה גמורה מה עובר עליך, מספרות סיפורים אמיתיים שכולם הסיפורים שלך. ואז את מביטה סביב ורואה שאת לא לבד, כולן מהנהנות בהסכמה.

אני מלמד את הצד שמנגד, הגברים, השפה שלהם, למה הם לא מבינים "לא", כמה הם פגיעים ובאיזו קלות הם יכולים להיראות אחרת בפעם הבאה שזה קורה.

אתן לימדתן אותי ואני משיב טובה, הפכתן אותי לגשר בין תוקף ונתקפת ונתתם לי את הכוח לסייע לכן לתקן, להתעצם ולא לפחד.

לפרטים נוספים על השיטה, הכנסו.

צילומים: פול ג'ימס
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה