5 אירועי החנוכה הכי כיפיים לכל המשפחה

המשימה: לבחור מתוך עשרות אירועים בחג החנוכה, את חמשת האירועים השווים ביותר. התוצאה: הרפתקאות, תערוכה, סרט, סיור חנוכיות וגם פסטיבל עתיר כוכבים שגם ילדים וגם מבוגרים אוהבים

25/11/2013
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

1 - למשפחה ההרפתקנית

"פסטיבל המכבים" הוא אירוע שיימשך 3 ימים של חגיגת תיירות ענקית המתרחשת במקומות בהם התרחשו באמת סיפורי החנוכה - בחבל בנימין ובחבל מודיעין, בו חיו המכבים ושם גם לחמו בגבורה ויצרו את המיתוס שנקשר בשמם ומלווה אותנו עד היום. אז מגיעים לאיזור, ברכב המשפחתי, ונוסעים לאחת מתחנות המידע בה מקבלים תחפושת של מכבי לכל ילד ואת מפת הפעילות באתרים. משם ממשיכים לקברות המכבים, תל חדיד, מצפה מודיעין, גבעת היקבים,מרכז המבקרים נחלת בנימין, הכפר העברי הקדום בפסגות, שילה הקדומה ובית הבד משק אחיה.

מתי: יום שישי, 29/11 בין השעות 9:00-13:00 ובימים ראשון ושני, 1-2/12, בין השעות 10:00-16:00.
כמה: הכניסה לרוב האתרים חינם.
פרטים: במרכז המידע של הפסטיבל 1800-34-54-54 ובאתר.

פסטיבל המכבים. מעבירים את המסרים של חנוכה בדרך חוויתית ובחינם

.

2 - למשפחה הקלילה

להציל נסיכה הוא סרט אנימציה מקסים. להקרנת טרום הבכורה לקחתי את רואי, בן 5 ורבע שישב מרותק למסך ולעלילותיהם של הגיבורים. במרכז הסרט המדובב עלילותיו של האביר ראסטי, יצור מתכתי שובה לב במסעו להציל את תוארו, טירתו וליבה של אהובתו. סרט מתוק ומרגש (ההורים בקהל גם צחקו פה ושם) עם מסרים חביבים אודות חברות, נאמנות, אומץ על רקע עולם, שכולו על טהרת המחזור.

מתי: החל מ 28/11 בבתי הקולנוע של גלובוס גרופ
כמה: מחיר כרטיס קולנוע.

אביר ונסיכה מפח. מצילים את עצמם ובדרך את העולם

.

3 - למשפחה המטיילת

ירושלים היא בעיניי עיר שכולה חגיגה, ביום ובלילה. השנה אפשר לשלב את הטיול בירושלים, על אתריה וסמטאותיה הקסומות עם סיור חנוכיות לכל המשפחה ברובע היהודי בירושלים. במשך שעתיים, אורכו של הסיור, הולכים המשתתפים בעקבות חגי אור ומסורות, סביבונים וחנוכיות, ניסים וניצחונות.

מתי: יום רביעי 27/11 בשעה 19:00, חמישי 30/11 בשעה 16:45, מוצ"ש 30/11 בשעה 18:30 ובימים ראשון 1/12 עד חמישי 4/12 בשעות 16:45 או 19:00.
כמה:
לקוחות לאומי קארד נהנים מ-1+1 תמורת פינוק, וכן מהנחות מיוחדות ליחידים.
* ילד מגיל שלוש חייב בכרטיס, וישנה אפשרות לכרטיס משפחתי – של ארבע נפשות.
פרטים והזמנות - באתר לאומי קארד

סיור חנוכיות ברובע היהודי. חוויה לכל המשפחה

.

4 - למשפחה היצירתית

תערוכת טוי סייקל במוזיאון יפו העתיקה, מציגה צעצועים ממוחזרים בחיבורים מפתיעים ומשתתפים בה יוצרים מהארץ ומחו"ל, בחנוכה תכלול התערוכה תכנים איכותיים לכל המשפחה ובראשם סדנת תיאטרון צלליות, פעילות הכוללת סדנת תיאטרון צלליות- "מחושך לאור – צלליות לחג החנוכה", בשיתוף ההורים. במסגרת הסדנה שאותה מנחה צוות תיאטרון הבובות "באמבולה"  יתנסו הילדים ביצירת בובות צללית מחומרים שונים כגון: בריסטול, קרטון, נוצות, בד, נייר צלופן ועוד, ולאחר מכן יפעילו את הבובות מאחורי מסך לבן, בליווי מוסיקה ובהנחיה קצרה לגבי דרך ההפעלה של הבובות.

מתי:
שני 2/12 עד חמישי 5/12. התערוכה נפתחת מדי יום בשעה 10 בבוקר עד 20:00 (בשישי עד 14:00), הסדנה מתחילה (בימי חול) בשעה 16:30 ונמשכת כשעה.
כמה: 30 שקלים לאדם.
פרטים: www.toysycle.co.il

צלליות בתערוכת טוי סייקל. להתנסות ולהנות

.

5 - למשפחה התרבותית

"הופ! מותק של פסטיבל" יוצא לדרך זו השנה השישית תחת הכותרת "הכי ישראלי". הילדים ייהנו מהכוכבים האהובים במופע שנחשב חוויה תרבותית מרהיבה המשלבת בין מסרים חינוכיים לשירים וסיפור מקורי. המופע כולו מזכיר לנו שהחיים הרבה יותר יפים בצבע. ההורים ייהנו מנוסטלגיה בדמותו של האמן האורח יהורם גאון. רשימת המשתתפים ארוכה וכוללת את: יובל המבולבל, שי ורועי, משה דץ, אורנה דץ, מיכל הקטנה, יעל ועמרי, מיכל ינאי, גילי בא לבקר, פרופסור פוקס (גיל וסרמן), ידידיה ויטל והזיבלונים. 

מתי: 3 מופעים מדי יום באולמות שונים בכל רחבי הארץ.
כמה: לקוחות לאומי קארד נהנים מ-1+1 תמורת פינוק ודיסק שירים ופוסטר במתנה על כל הזמנה.
פרטים והזמנות - באתר לאומי קארד

מותק של פסטיבל. מופע מהנה לכל המשפחה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה